Šedý zákal

Od: Datum: 26.04.16 12:08 odpovědí: 7 změna: 26.04.16 20:00

Dobrý den. Je mi 61let. Byl jsem na kontrolu očí a doktorka mi řekla že pujdu na operaci šedého zákalu očí. Chci se zeptat jak je to náročná operace? Po operaci jak se oči dlouho uzdravují? Jsem dost času na počítači kde používám brýle 1,5 dioptrie. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 26.04.16 12:31

Musím Vás uklidnit, je to sranda. Nejhorší je ten strach před tím. Ten trvá hodiny. Operace samotná tak 3 minuty a druhý den jsem už viděl a krásně. Být Vámi věnoval bych péči výběru čoček. před 12 lety jsem sám doplácel 40000 kč za multifokální čočky RESTOR - vidím dobře jak na blízko, tak na dálku. Dnes předpokládám, že je už pojišťovny hradí. Tak Vám přeji úspěšnou operaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: chatarka
Datum: 26.04.16 13:56

Viděla jsem film z Himalájí, kde na tuhle operaci čekali staří domorodci venku před stanem, kde jim lékaři nějaké pojízdné nemocnice odstraňovali šedý zákal. Vycházeli, museli si pár dní chránit oči. A Ti, co to už měli za sebou, děkovali do kamery, že zas dobře vidí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.04.16 14:00

Dobrý den, operace by skutečně neměla být nikterak náročná, je hrazena zdravotní pojišťovnou. Spíš opravdu musíte překonat ten strach před tím, na vše se ptejte, trvejte na pečlivém vyšetření.

Je jasné, že oko budete mít po operaci hodně citlivé.Pravděpodobně dostanete nějaké kapky a budete docházet na kontroly. Na vašem místě bych oči první dny po operaci moc nezatěžoval, pokud to jde, odpusťte si televizi, počítač a nechte oči co nejvíce v klidu. Poptejte se také na radu vašeho lékaře. Co vím podle zkušenosti od babičky, tak jí oči docela hodně slzely.

Pokud jde o brýle, počítejte s tím, že se vám mohou současné dioptrie bohužel zhoršit, ale nemusí to být pravidlem.


doplněno 26.04.16 14:14:

mp, souhlasím, pouze tazatele na tuto možnost upozorňuji. O té možnosti vím, že je možné to řešit i tou cestou, jak zmiňujete. Bohužel dávám k dobru o případ babičky, která si po této operaci naopak musela nechat předepsat nové brýle, silnější asi o jednu dioptrii do blízka, a sama nyní říká, že se jí zrak naopak zhoršil a věci, které dříve četla bez brýlí, si nyní bez nich už nepřečte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 26.04.16 14:05

Právě o tom píšu, že se Vám nemusí žádné dioptrie zhoršovat, spíše naopak. Pokud to Vaše zdravotní pojišťovna nebo lékař zatajuje, tak je to chyba. Dneska jsou takové čočky, že nemusíte mít po operaci žádné dioptrie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 26.04.16 14:27

možné je všechno. když jsem měl já sám šedý zákal, tak jsem nepřečetl v posledních měsících už vůbec nic ani 4 dioptrie nepomohly. Pro otrlé povahy: měsíc před operací jsem jel z Prahy na Dobříš úplně po slepu. Ale dojel jsem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.04.16 17:00

Taky jsem se donutila a jsem objednaná na oční kde budu konsultovat s očařem svůj počínající šedý zákal. Jelikož chci ještě nějaký čas šoférovat , musím mít zrak v pořádku, Taky se chci zeptat na ty víčka , které mě začínají padat na operaci. Jak dlouho máte ten zákal , já třetí rok. A nemohu tvrdit že nemám strach z té operace, musím se na vše zeptat a utvrdit se v tom že mi to pomůže. Tak at vám to dobře dopadne a napište jak vám to dopadlo ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 20:00

dan1,,,,,,,,já jsem byla a je to velice šetrné a rychlá operace.Operuje se každé oko po týdnu ,,musíš kapat pak a budeš vidět na telku i líp,,možná,že ani nebudeš potřebovat brýle.

Já jsem nosila i na dálku,tak jsem si připlatila,protože jsem brýle nosit nechtěla ,,a na blízko jsem měla 4,5,,a teď mám 1,5,,,takže se ti to snad zpraví,,,ale klidně jak je ok světlo,tak vidím i bez brýlí na čtení,,ani je do obchodu nenosím,,Neboj se a běž,,Jo jedno oko trvá tak 10minut -operace-budeš mít ho zakryté,ale na příští den již ne..Držím palce bude to dobrý!


doplněno 26.04.16 20:04:

jen na slunko ne,,dáš si sluneční brýle,,,já je neměla vůbec...jsem ráda,že to mám za sebou a další ať se nebojí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.