Potraviny v zahraničí

Od: Datum: 25.04.16 09:18 odpovědí: 7 změna: 25.04.16 15:55

Dobrý den. Chci si zajed do Polského Těšína na trhy. Jaké máte zkušenosti? Máte někdo odkaz na cenu potravin a jiného zboží? Na internetu je teho málo. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.16 11:08
avatar

Odkaz nemám, ale všechno výjde + - o třetinu levněji. Oblečení a boty víc jak o třetinu. V potravinách maso, uzeniny, drůbež a později trhy zeleniny a ovoce. Tam se cesta hodně vyplatí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.04.16 11:46
avatar
Můžeš si zkusit najít leták obchoďáku biedronka. to je market na úrovni kaufu. Potraviny nakupujeme hlavně v něm. Ceny má výhodnější než tržnice. Stejně tak pro maso a tvrdé sýry se vyplatí jít do kamenného kramu. Nemám problém s polským masem a uzeninami protože si myslím že naše televizní zprávy o polských aférách v potravinářství jsou naším státem silně podporovaná kampaň. Poláci mají na potraviny DPH jen 5% a to se samozřejmě naším obchodníkům nelíbí. "Farmářské" kůře na krámě vychází třeba na 40 korun za kilo a vedle ležící chcípák z velkochovu dokonce třeba jen 28.- krkovice nebo kotleta bez kosti často pod 80 korun a maasdamer 130,-. Lidi na tržnici berou hlavně ryby na všechny chutě a cukrovinky. Sezónně se samozřejmě vyplatí i kvalitní polský česnek, cibule, brambory a nakládačky. Veliký rozdíl v supermarketu je v sortimentu i cenách slaných brambůrků krabicových džusů a plnotučných řeckých jogurtů.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.04.16 12:18

Dobrý den,

polský Těšín máme kousek, takže tam občas zajedem. Chodíme jen na malou burzu, protože ta je hned u hranic. Tam je tak všeobecně všecko co potřebujem a nemusíme chodit na velkou burzu, která je dále od českých hranic (a je to tam více méně podobné). Hodně často nakupujeme ryby a cukrovinky (např Krowky). Ty ryby mají fakt výborné např makrela a nebo klopsy rybne w zalewie octowej. Ty tam mají skoro všichni trhovci, co prodávají potraviny. Cenu vám nepovím, liší se ale né o moc (o pár korunek). Ale na burze se dá koupit fajn oblečení, minule jsem si tam koupila riflovou bundu za 400,- Lidi tam často chodí nakupovat společenské šaty. Jak obleky tak i šaty. Mají tam větší výběr a vychází to i levněji než třeba v Ostravě. Ale pokud máte zájem si třeba koupit něco i do bytu tak může sjet do Castoramy. Tam mají taky fajne věcičky, a někdy to vychází i levnější než v česku. http://cieszyn.castorama.pl/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sape
Datum: 25.04.16 14:07

a můžu se zeptat čím platíte v obchodě ,děkuji

Datum: 25.04.16 14:36
avatar
My platíme kartou ale tam to chce předem vědět jaké podmínky má vaše banka. Některá používá při placení kartou v cizině střední kurs, některá deviza prodej (Č.S. )a jsou už i banky které si drze dovolí propočítávat poplatek za platbu v cizí měně. (S tím přišla nedávno raifka). V takovém případě je už lepší si vyměnit v kantoru. Každopádně když už se platí kartou, bude se vás MOŽNÁ pokladní ptát, jestli má platbu markovat v korunách nebo ve zlotých, tak je potřeba vybrat zlotý protože v opačném případě si určuje kurs koruna- zlotý samotný obchod a to je vždy nevýhodnější.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.04.16 14:46

My platíme kartou, jak to jde jinak jsme paltily za nějaké drobnosti i českýma. Oni jsou na to ti Poláci zvyklí, že tam v sobotu příjdou hlavně češi. Takže se tomu nějak nebrání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.04.16 15:55
avatar

Platí se na tržnici našimi korunami, v obchodech zlotymi nebo kartou.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.