Migréna a její léčba

Od: Datum: 22.04.16 11:59 odpovědí: 16 změna: 25.04.16 08:56

Prosím,poraďte,moje sestra trpí velkými bolestmi hlavy,někdy i zvrací,je světloplachá...sama si stanovila,že má migrénu,vezme si na to léky,které jí pomohou.Jsou to ale opravdu silné léky.Setkal jste se někdo s tímto a mohli byste něco -třeba-přírodního doporučit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.16 12:18
avatar

Rehabilitace, dobrý fyzioterapeut, masáže, měkké techniky a cvičení na krční páteř. Ne, že bych se migrén zbavila úplně, ale je to mnohem lepší a bývají slabší. Někde doporučují i suché teplo, tzn. nahřívací polštáře nebo kulicha na noc.


doplněno 24.04.16 18:54:

balzerka: o té teplé vodě nám říkali na střední (měla jsem úžasnou učitelku biologie). Že migréna jsou křeče cév a teplo je uvolňuje (i na menstruační bolesti radí horkou sprchu). Každopádně já zaznamenala jen to, že když mě bolí hlava z únavy, vyčerpání, stresu, tak mi sprcha na hlavu pomůže - a to na 100%, bolest úplně vymizí. Naštěstí to už pár let nepotřebuji, protože se snažím žít tak, aby hlava vůbec bolet nezačala...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jh®
Datum: 22.04.16 13:11
avatar

U mě zafungovalo těhotenství. :-D

Do 31 let jsem párkrát do roka trpěla úpornými několikadenními migrénami, kdy jsem po dvou dnech zvracela a padala dozadu. Nejvíc mi pomáhalo ticho a šero (což bylo např. v práci těžko proveditelné), léky málokdy, většinou jsem to musela přežít a u toho normálně fungovat. Vždycky jsem s jistotou poznala, kdy nastupuje migréna a ne jen taková ta obyčejná bolest hlavy, která rychle odezní. Od porodu jsem migrénu neměla...

Syn tuto "radost" podědil, po pubertě ho to naštěstí přešlo. Neuroložka vyzkoušela několik léků, nakonec se nejlépe osvědčily obyčejné kapky Algifen.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.16 13:32
avatar

Mě pomohly čípky - Spasmopan. Pokud se zvrací, tak se mnoho léků vyhodí ven, pokud nemá při migréně průjem, tak se většina léčivých látek velmi rychle tlustým střevem vstřebá a nastává rychlá úleva. I zde na poradně se toto téma probíralo, třeba #Silna+migrena - 20 odpovědí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.16 19:28
avatar

Paspulko, migrena, když se vydaří, to je nepředstavitelná bolest! *plac*Jsem šťastná, že mě to po mnoha letech, přešlo. Zadejte do modrého, vyhledávacího okénka, vpravo nahoře migrena. Je tam mnoho diskuzí a třeba něco z toho bude ku prospěchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.04.16 20:13
avatar

Já měla velké bolesti hlavy při přetěžování páteře, když táta ležel po mrtvici a měla jsem s ním hodně práce a velice málo jsem spala. Také jsem zvracela od bolesti. Musela jsem kolikrát k doktorce a ta mně píchla injekci, protože léky nezabíraly. Nyní mám už naštěstí pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veva1
Datum: 23.04.16 23:35
Zdravím,již jednou jsem zde psala o stejných problémech s migrénou mého syna. Migrénou trpěl od roku, pomohlo mu az ve 12 letech ALVEO, to mi doporučila moje známá.Je to výtažek z 26 bylin, na netu se da sehnat.Po využívání měl klid 8 roků, koupila jsem mu další dávku a 10 let mā klid.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.04.16 23:40
avatar

A kde se dá ALVEO koupit, v lékárně nebo jen na netu? Také bych si ho koupila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veta1
Datum: 24.04.16 16:01
Do vyhledávače zadejte Alveo a hned na prvnim odkazu najdete AKUNA pŕímý prodejce.Známé se také dobŕe poléčily křečové žíly. Nemusela jít na operaci.Některé lékarny Alveo prodávaji.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.04.16 17:55
avatar

"veta", děkuju moc za informaci. Pohledám. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pesk*
Datum: 24.04.16 16:29

...migréna - mám bohaté zkušenosti ... a asi jsem zvítězil ... ale spouštěcích mechanizmů může být hodně a u každého jiný - na to pozor

Já když už jsem poznal, že to na mě jde, tak jsem se snažil jíst, měl jsem vždy hlad a i málo jídla či pití může být u někoho příčinou ... byl jsem za doktorem . napsal Sumigru, ale ani jsem to myslím nevzal ... Přišel jsem záhy na to, že u mně je tou příčinou málo spánku. Spával jsem pět, někdy šest hodin a minimálně jednou týdně jsem měl opravdu drasticku migrénu - i se zvracením ( na výlet do prahy nezapomenu do smrti - celodenní utrpení se zvracením všude možně i nemožně ) . pomáhal jedině ibalgin (po vyzvracení samozřejmě) a ulehnout do tmy do klubíčka, tlačit si na čelo kde to bolí a usnout ...Jenže to je samozřejmě skoro nemožné když to na Vás přijde ... Takže za mně - více spánku . Já musím aspoň sedm hodin, jinak mám problém . Je to vyzkoušené - ovšem to jsem já. Ne vy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pip
Datum: 24.04.16 18:03

Nepřetěžuje záda,nebolí ji?Přesně tohle mám,když dlouho stojím,sedím.Prostě dlouhou dobu ve stejné pozici.Špatná páteř.Napřed začnou bolet záda a když si nelehnu a odpočnu,tak začne migrena a přesně tohle


doplněno 24.04.16 18:06:

lékama to nesparví.Bude muset brát čím dál silnější,protože si na to organismus brzo zvykne.Jedině odpočinek

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 24.04.16 18:18

Alternativní medicina vidí souvislost se žlučníkem. A žluč se sbírá v játrech. Odlehčit těmto orgánům omezením tučných jídel, smaženého,uzenin, zrajících sýrů, zákusků, kávy, chipsů. . Migréna přicházívá s prodromy, předem se hlásí poruchami citu / trnutí ruky, jazyka/, zraku /pacient nedokáže přečíst slovo, vidí jiskry/. Jakmile tyto jevy pocítí, rychle si dát kapky Sekatoxin. Jsou ale na lékařský předpis. Někdo radí, že pomůže při záchvatu migrény pustit si na hlavu hodně teplou vodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pesk*
Datum: 24.04.16 19:11

jak jsem psal výše : ŘEŠTE PŘÍČINU A NE ROVNOU NÁSLEDEK . Pokud je to migréna - doktor vám předepíše třeba Sumigru nebo nějaké Alveo nebo to je fuk co ... ségra si musí popřemýšlet, čím to asi může být. Projděte si nějaký lékařský web. Uvádí se několik obvyklých příčin - spouštěců : od jídla, pití, přes dostatek spánku a jiné věci - tolik toho zas neni . Jestli je to mladá holka, může to být tou životosprávou ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 24.04.16 21:00

Právě u mladé holky v době hormonálních změn v pubertě se většinou objeví migréna poprvé. Secatoxin tu byl vhodný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.16 23:10

Nedávno se v pořadu Doktorka řešila migréna. Její řešení jen léky není řešení, nutno spojit s terepeutem a cvičením dle jeho rad. Dále se radí, nenechat migrénu rozjet, ale vzít lék vždy hned na počátku příznaku. Tahle rada mně dost zaskočila, prášky na cokoli beru až když není zbytí. Nevím jak kde, ale u migrény je to nutnost vzít hned při prvním náznaku.

Mně vždycky bolela jen hlava a nad těmi co říkají, že mají migrénu jsem kroutila hlavou. Bolela je hlava ale oni maj holt migrénu. A tu máš čerte kropáč. Zažila jsem si to na vlastní kůži. Ležet s pevně zavřenými víčky, ani se nepohnout kvůli šustění přikrývky a potlačovat zvracení. Zažila jsem asi 20 ataků a jak to přišlo, zas to odešlo.

Mám štěstí a nad migrénou už hlavou nekroutím, vím že co je to za sviňuchu, na rozdíl od bolesti hlavy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.16 08:56
avatar

Musíte si zajít na neurologem,Mě zjistili migrénu až z MR,kde byla prokázaná.A já konečně po letech dostala léky,které zabírají!To byla úleva.Beru sumatriptan,ten jediný mi na migrénu zabírá.Migríéna se mi spouští změnou počasí,už dva dny předem vím,že se počasí nebo barometr změní...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.