Nakažení žloutenkou C

Od: Datum: 24.04.16 11:12 odpovědí: 17 změna: 26.04.16 16:28

Ahoj, naši domácnost, ve které i mimo jiných bydlí má 4letá dcera navštěvuje již dlouho člověk, o kterém jsem zjistil, že má žloutenku typu C se kterou se navíc vůbec neléčí. Co mám udělat abych vyloučil, že někdo z rodiny byl nedejbože nakažen? Mám volat hygienu, nebo jít k lékaři? A co s tím člověkem? Zákaz chození k nám?

Mám z toho dost strach.

edit: Jak jsem se dozvěděl, tak z něho jde i krev při stolici a záchod také používá u nás...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 24.04.16 11:25

Jděte k praktickému lékaři. On ví, co má dělat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jh®
Datum: 24.04.16 11:47
avatar

Spoustu informací o hepatitidě C najdete třeba tady... jak se nemoc pozná, přenáší, léčí a pod. : http://www.hepc.cz/index.php?page=2

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.04.16 14:37

Máte 4letou dceru a dovolujete nakaženému člověku,aby navštěvoval Vaši rodinu u Vás doma?Nechce se mi věřit,to je žert?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ova
Datum: 25.04.16 20:23

Ne, není to žert, já jsem o tom totiž nevěděl, že ji má/měl. To už si zjistím, ale kdyby ji měl a teď ji už nemá, tak by bylo vše OK?

Datum: 26.04.16 13:58

Já bych nechala otestovat všechny,co s ním přišli do styku...navštivívila bych lékaře-obvodního...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ova
Datum: 26.04.16 08:32
Tak co mám dělat?
Datum: 26.04.16 08:34
Nesoulozit s nim bez gumy a dat si pozor at se nenakazite z jeho krve
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 26.04.16 08:39
avatar

Člověk s touto nemocí byl řádně poučen, jak se má chovat, aby neohrozil ostatní lidi. Pokud se tak nechová, hrozí mu sankce. Z toho vyplývá, jak máte být opatrní a nedovolit 4 letému dítěti návštěvy u takto nemocného člověka. Myslím, že je i Vaší povinnost nyní v takové situaci jít ke svému lékaři a říci mu, jak se věci mají. Co když jste již někdo z rodiny také nemocný, to chcete čekat až se nemoc projeví ve své plné síle? Takže, neváhejte a jděte k lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ova
Datum: 26.04.16 11:04
Takže mám okamžitě dát zákaz aby k nám nechodil. On mi dotyčný nic neřekne a ani se mu nedá věřit. Prý je z toho vyléčen, ale céčko se nedá vyléčit, ne? A jeho doktor mi nic neřekne, tomu jsem už volal. Dá se vůbec nějak zjistit, jestli ji má?
Od: pt®
Datum: 26.04.16 11:30
avatar

Pokud je to tak jak jste napsala, opravdu bych takového, nemocného člověka na návštěvy nezvala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 11:50
Nevíte o žloutence typu C zhola nic a radite. Žloutenka se přenáší krvi nebo nechráněným pohlavním stykem. Ne nadarmo to je nemoc fetaku. Vyléčit se nedá, pouze se nechá utlumit její průběh. Napadá hlavně játra a ostatní orgány, pokud člověk užívá léky, nemoc dal ne postupuje,ale vyléčit se nedá
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.04.16 11:44
avatar

Já bych se ze všeho nejdříve snažila zjistit, jestli je žloutenka typu C vyléčitelná. Teď jsem jen tak zběžně hledala informace, ale nenašla. Myslím, že správnou informaci by vám mohl říct váš lékař. Pokud je vyléčitelná, trvala bych na tom, aby vám váš známý donesl lékařské potvrzení, že už není nakažlivý. Píšete, že se mu nedá věřit. V zájmu dítěte bych na takovém potvrzení trvala. Nepřinese? Tak u vás nemá co dělat.

Je pro vás kontakt s ním důležitý? Tak leda někde v parku.

A z preventivních důvodů se nechte celá rodina vyšetřit. Také nepíšete, kdo je majitelem bytu. Pokud vy, mělo by to být jednoduché.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 11:55

Pokud s ním nebude mít nikdo z rodiny nechráněný sex nebo nebude sdílet injekční stříkačku, tak přenos nehrozí.

Sakra lidi, tak si o tý nemoci nejdřív něco zjistěte, než pro nemocné začnete stavět leprosárium na Žofíně! ;)

Vždyť to nemusí být feťující nebo prostopášná neteř, ale třeba teta, která se nakazila při ošetření v méně civilizovaném zahraničí nebo babička, která se nakazila z krevních derivátů v socialistickém Československu.

Pokud si nevědomky okusujete nehty, tak jste pro své okolí daleko nebezpečnější. Když se do své záliby pustíte po cestě MHD nebo návštěvě supermarketu, tak máte zaděláno na žloutenku typu A známou jako nemoc špinavých rukou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 26.04.16 13:37
Abyste jste se nakazil žloutenkou typu A,nemusíte byt nutné prase co si olizuje, okusuje nehty! I člověk s dobrými hygienickými návyky se lehko nakazí!
Proti typu A,B se lze nechat očkovat. Proti C nikoliv!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 14:09

Ale to já samozřejmě vím. Jen se snažím všem těm štítícím se "separátorům nemocných" vysvětlit, že ten céčkař se možná nakazil před 30lety při transfůzi nebo při práci v laboratoři a že je svému okolí méně nebezpečný než oni se svými hygienickými návyky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 14:19
avatar

Jenže normální člověk si je vědom toho, že okolí může mít obavy. Normální člověk seznámí lidi, se kterými se častěji stýká, se situací. Buď sdělí, že nemoc je zaženaná a nikdo se ničeho nemusí bát, nebo sdělí, že za určitých situací nebezpečí nákazy hrozí. I návštěva se může v bytě zranit, může se mu spustit z nosu krev. Čtyřleté dítě může z nerozumu použít jeho lžičku atd. Kdyby se stalo a já byla pro okolí jen mírně nebezpečná babička či tetička, budu se podle toho chovat. A ne že nechám hostitele v nejistotě, aby se museli poptávat někde na poradně. Pokud něco tajím a mlžím, tak jsem podezřelá ještě víc. Tady nejde o štítění se, tady jde o jistotu a bezpečí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 16:28

Ale ten dotyčný se chová přesně podle toho, co mu dopoučil ošetřující lékař. Nemá s nimi nechráněný pohlavní styk a nekape jim svou krev do otevřené rány. On se stará o to, aby nikoho nenakazil.

Pokud 4 leté dítě olízne lžičku po nositeli hepatitidy C, tak mu hrozí stejné riziko jako když ji olízne po rodičích nebo prarodičích. BTW mu to měli rodiče už dávno vysvětlit.

Dovedete si představit, že budete všem kolem hlásit své diagnozy? Co se musí hlásit a co ne?

Co třeba lupenka? Neměl by psoriatik oběhnout bazén a všem vysvětlit, co to má za fleky a že jim nic nehrozí?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.