Bolest zánartí při běhu

Od: Datum: 23.04.16 11:08 odpovědí: 7 změna: 24.04.16 18:20

Zdravím,

po 3 týdnech běhání mě na obou nohách bolí zánartí. První den chodím ztěžka, druhý den už je to lepší. Chodím běhat každý druhý den cca 5 km. Poradíte mi prosím, co s tím dělat? Mám kvalitní boty přímo na běhání a nosím kompresivní punčochy.

Díky za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 23.04.16 20:38

Buď máte nadváhu, či nejste zvyklý běhat od mládí, nebo máte plochou nohu / třeba jen příčně/ nebo všechno dohromady. Lepší je jezdit na kole.a střídat to s plaváním. Obojí nohy šetří a přitom máte pohyb. Pokud trváte na běhu, upravte techniku běhu.Né dvojná práce kotníku, ale tzv. kolíbka. Běh je sice soustava skoků, ale vy musíte měkce,aby to téměř skoky nebyly, ale nášlap přes patu, kratší nižší kroky. Nevím Váš věk, ale čím jsme starší, tím déle trvá regenerace .Dejte si pauzu, jak rychle se to spraví?.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.16 15:06

Nadváhu mám a nikdy jsem neběhal. Akorát jsem jezdíval na kole, a to i přes 80 km/den. Dneska už je to zase dobrý, takže večer to půjdu zkusit znovu a uvidím.

Datum: 24.04.16 15:25
avatar

Zdravím, možná máte - stejně jako já - špatnou techniku běhu. Pokud jste nikdy neběhal, možná našlapujete špatně a nadměrně zatěžujete tak některé šlachy nebo kůstky v noze. Doporučuji zajít za sportovním trenérem a předvést, jak běháte, ono stačí špatně držet ramena, tím pádem sebou člověk moc mrská a došlap je jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pesk*
Datum: 24.04.16 15:26

jdeš na to trochu zostra - běhat každý druhý den 5 km ... máš nadváhu a nikdys neběhal - bu´d si děláš prču nebo si uber - a to i tu frekvenci . Já se jednou na radu lékaře rozhodl běhat(kvůli srdci), vydržel jsem to čtyři dny a šel jsem tam zpátky (...no spíš jsem sotva lezl...) a doktor mi řek, jestli jsem se nezbláznil takhle do toho vlítnout (běhal jsem každý den 20 minut) ... dal mi nějaký prášky na bolest kloubů a dodal, že mam radši jezdit na kole nebo plavat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.16 18:01
Prču si nedělám (viz dole odkaz na SportsTracker), ale podle toho, co píšete budeme asi stejný případ. Ze začátku jsem taky běhal 20 minut/2,5 km každý den, a to mi nedělalo vůbec dobře. Teď každý druhý den 5 km/35 minut a taky to není ono. Budu muset ubrat a zaměřit se na to, jak se u toho pohybuji.
http://s31.postimg.org/75dd46…nshot_2016_04_24_17_54_39.png
Od: pesk*
Datum: 24.04.16 18:20

mně nebolelo zanártí, ale kolena - ráno jsem nemohl vstát a udržet se na nohou; jako by se mi podlamovala opačně. A to mi ale bylo 20 a byl jsem hubenej. Prostě nárazy do kolen, která na to nebyla zvyklá ... u vás je to zas jinak - nejslabší článek (nejpřetěžovanější) se ozývá - a nebo si moc utahujete boty :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 24.04.16 15:28

Zánártí mě bolelo, když jsem měla větší boty. Nemáte větší boty? A pořádně si boty utahujte. Může to i být tím, že často běháte. Jinak když jsou boty akorát, tak to není zas dobré na paty a ničí se tím obuv na patě. To si nevyberete. Vše má své pro a proti.


doplněno 24.04.16 15:35:

Ještě by mě zajímalo, kolik těch bot na běhání máte? Chtělo by to jich mít a víc a střídat je. Taky to tak dělám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.