Zdarma advokát při poškození zdraví lékařem?

Od: Datum: 23.04.16 11:07 odpovědí: 13 změna: 23.04.16 21:50

Dobrý den,prosím vás může někdo poradit,jestli je nějaká možnost zažalovat lékaře,když nejsou finance?Kamarádka rozvázala pracovní poměr,následně je jen 7 dní ochranná doba na nemocenskou.Než stihla nastoupit jinam,musela na gyn operaci,že prý má nádor,prováděli laparoskopicky.následně se zjistilo,že nádor tam nebyl,rozvrtali ji a protrhli střevo.takže málem umřela,následovala složitá operace,vývod střev bokem,od té doby neschopná,s příjmem ze soc,jen hmotná nouze,invaliditu neuznali na body.Prostě je bez peněz,ujma i psychická a již kolik měsíců zoufá.Na důchodovém ji řekli,že poškození zdraví by se jistě uznalo,dali nějakou adresu do Prahy,ještě zjistím co.Ale jestli to má cenu,právník se jistě platí a z čeho ho má zaplatit...Co radíte..díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 23.04.16 11:18

Doporučte kamarádce, aby se nesoudila. Je to výhodnější, levnější a bez stresu. Soud vás vyjde na desítky tisíc o které nejspíše přijdete, proto neuspějete. Takové věci, ok terých píšete, se velmi těžce hodnotí a prokazují, kdo udělal chybu. Co člověk, co operace - to originál. Myslím si, že lékaři nádor umí velmi dobře diagnostikovat. Tedy váš popis, že tam nádor nebyl, rozvrtali ji a protrhli střevo je spíše laický pohled na věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 15:08

Víte ona kamarádka už snad ani víc stresu mít nemůže.Je bez peněz,dělat nemůže.Psychická ujma,že půl roku vývod bokem a zbytečně,nádor tam nebyl.Následně ji do toho umřela maminka,nemá na dědické vypořádání,zdědila domek,ve kterém ale bydlí.Plánovali jsme,že bude pronajímat a že potřebuje vydělat na upravy zařízení a to,na vožení dětí na koni.Plány se opět zhatily,protože do toho všeho ještě přišel pryč kůn.nemůže dělat nic a jen slepě koukat na to jak je dorychtovaná,práce zatím neschopná.Doktor který ji operoval,je dokonce primář a poškodil více pacientek.Já vím,že riziko protržení střev je vždy,ale nepřišli na to,až když kamarádka dostala doma silné bolesti a za 5 min.12 ji odoperovali.

Od: fyfa
Datum: 23.04.16 11:35

V krajských městech jsou bezplatné právnické poradny,kde je možno se objednat.Možná i jiných městech.Zkuste vyhledat v Googlu.Na ten soud zapomenout jak radí přede mnou nějaký rádce nemyslím.Lékařská mafie a jeji poplatní přisluhovači je známá z mnoha případů.Slyšel jsem o tom i z úst sociální pracovnice.která vyprávěla o matce,která musí být doma s dítětem s postiženým mozkem a oni jí dali 5 tisíc na měsíc.S tím mají vyjít 2 osoby na měsíc.Platí na ně jedině soud.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.16 11:38
avatar

hk, já si naopak myslím, že soudit by se měla. Z fungující ženy nějaký neschopný doktor udělal trosku, která nebude mít ani důcho na to, aby mohla žít. Nemocnice by měla nést zodpovědnost a se ženou se vyrovnat. *hej* Kdysi, za komančů se stejná nehoda podařila chirurgovi u mé maminky. Obsah střev zalil břišní dutinu a zahájil proces konce života. *hej*Paní se nesmí nechat! Musí se bránit! Určitě tady někdo ví, jak na to.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hk
Datum: 23.04.16 13:12

Vy akorát paní ženete do dalšího neštěstí, na jehož konci bude jen tma, prázdné konto a psychiatrická doživotní péče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.04.16 11:48
avatar

Zrovna včera jsem mluvila se známou a říkala, že má 69 letou maminku po operaci. Lékař jí tvrdil, že má nádor, nechala se operovat a nádor nikde, prostě nebyl. Jenže jim v anestezii prodělala mozkovou mrtvičku a přes týden ležela v bezvědomí. nyní už má maminku doma, snad se z toho dostane. Ale také radím aby se paní bránila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 23.04.16 13:38

V prvni rade je lepsi se pokusit dohodnout s nemocnici na mimosoudnim vyrovnani, jinak po odmitnuti samozrejme vymahat odskodneni i soudne ! Amaterske zakroky nezkusenych lekaru poskozujici zdravi by se nemely tolerovat !


doplněno 23.04.16 16:04:

Juglans - proc by nešlo? Takovych pripadu je spousta a navic pokud ma pan primar uz na triku vic poskozenych pacientu, mohli by taky u soudu pripadne svedcit proti nemu (sverte to advokatovi). Vinici casto radeji pristoupi na odskodneni bez soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 14:59

coco-dobrý den a to je možné,že by to takhle šlo?Jako myslím,znáte to z praxe?Tohle nás nenapadlo.

Od: mcfight
Datum: 23.04.16 17:30

Pokusit se s nemocnicí domluvit, můžete zkusit - to ano, ale nedoporučuji Vám dělat to svým jménem, toto by měl řešit advokát. Cokoli napíšete, dostane k očím právní oddělení nemocnice...dle obsahu na Vás bude také tak nahlíženo.. V nemocnici budou mít pocit, že jste pan niemand, co nemá na odvokáta a podle toho s Vámi budou jednat. Doporučuji v každém případě diskutovat nejprve celý postup s advokátem. Vstupní porada je v drtivé většině zdarma a vy získáte obrovskou porci cenných rad...Mimo toho nemocnici zbytečně na sebe upozorníte a ta se může rozhodnout ničit nebo modifikovat zdravotní dokumentaci. Sám v této věci nezmůžete nic.., jen pokazíte, co můžete..,to mně věřte.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.04.16 19:43
avatar

Já bych se nejprve zeptala právníka, jaká je šance a zda do toho půjde. Jistě by Vám i poradil, jak hradit náklady s tím spojené. Soud by ev. mohl, na Vaši, žádost zaplatit viník, ovšem pokud by prohrál. Že ruka ruku myje, obzvláště ve zdravotnictví je známý fakt, nikdo z lékařů neví, kdy může sám potřebovat "něco přikrýt", a tak drží svorně pospolu.


doplněno 23.04.16 19:47:

Kdybych si byla jista tím, co tvrdíte, tak bych si to líbit nenechala a šla bych do toho.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hk
Datum: 23.04.16 20:54

Ano, ruka ruku myje - takže pokud nevíte jak se hradí náklady právního zastoupení, posudky, soudní výlohy atd. tak šetřete s tím, kdo by co komu hradil a hlavně sdělte paní, že jí na soud nebude stačit ani 50 tis. Kč a takový soud bude do pravomocného rozsudku trvat 4-7 let. Neboť, kdyby náhodou vinou prozřetelnosti nemocnice nebyla úspěšná, jistě využije všech opravných prostředků. Tedy nakonec se může stát, že taková legrace paní přijde na celkem slušné jmění. Doufejme, že jí to advokát (pokud by nějakého oslovila) rozmluví se do takových neuvážených kroků pouštět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 21:43

Takže jak to tady tak čtu,to vypadá,že chudé a poškozené lidi,nemají šanci.Kdybych ty peníze měla,tak bych ji je fakt na soud dala.Už je to do nebe volající.Informace,že poškodil několik lidí máme od sestřičky,povzbuzovala paní,že už toho mají dost a nikdo nic nežaloval.Pochybuji,že sestřička bude svědčit,ani by jse to nežádaly.Já tak strašně nemám ráda,takovéto spory,žaloby,ale když vidím jak dopadla kamarádka,jsem v rozpacích a nakloněna k žalobě.Prostě z energické paní je lazar s cca 3-4000příjmem,má zvířata,kterým dá přednostně a sama živoří,na místo,aby měla pořádnou výživu a dostávala se z toho.S tím že člověk může takhle onemocnět,nikdo nepočítá a zvláštětěsně po ochranné lhůtě 7 dni nemocenské.co je tohle za výmysl,kdyby to byl měsíc,budiž.Všem děkuji za příspěvky a ještě doufám,že se někdo ozve s podobnou zkušeností.

Od: hk
Datum: 23.04.16 21:50

Ano, chudý člověk nemá šanci, aby se soudil. Soud je sakra drahá záležitost s předem nejistým výsledkem. V případě vaší kamarádky je pro ni kladný výsledek spíše utopií.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.