Úředně ověřený podpis

Od: Datum: 20.04.16 22:41 odpovědí: 6 změna: 21.04.16 15:29

Zdravím, jak funguje úřední ověřování podpisu? Potřebuji ověřit ždáost. Musí na žádosti být uvedeno jméno, adresa atd. podepisující osoby, nebo stačí jen ten podpis? Jak ale úřednice na poště pozná, že ten podpis je vážně od dané soby, když nemá podle čeho zkontrolovat, že podepisující osoba je vážně ta, která má žádost podepsat?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.16 22:43
Musí tam byt uvedeny vaše osobní údaje, které ověří s vaším OP.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 20.04.16 22:45
avatar

Dobrý den, ten "vtip" je v tom, že Vy se na listinu podepíšete až před tou osobou, která má pravomoc podpis ověřit - jinak řečeno, podepisujete až na matrice nebo poště. A předkládáte svůj OP. Zdravím!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.04.16 07:42
avatar

. . . a úřednice zapíše tento úkon do své knihy, k tomu určené. Takže se dá i zpětně dohledat, nastane-li taková potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 02:37
avatar

napr. CzechPoint (pripadne notar za tucny peniz), a jak uz bylo napsano, vtip je pouze v tom, ze se podepisete pred urednici, a ta na to da stempl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 06:47
avatar

Podpisy se prý ověřují na poště, ale to jsem ještě nevyužila. My byli na matrice v sousedním městysi. Přivezli jsme osobu, jejíž podpis se ověřoval. Ta osoba se před úřednicí sama vlastnoručně podepsala. Úřednice pak tam dala takové veliké hranaté razítko, do něj vyplnila náležitosti /jméno a příjmení, bydliště, č. OP, myslím, že i RČ, musela bych se podívat/ a pak uvedla, že tento podpis je skutečně podpisem uvedené osoby, která se podepsala před ní. Tím je zaručena pravost podpisu.

Za tuto službu se platí poplatek 30 Kč. Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pp
Datum: 21.04.16 15:29

Existuje také uznání podpisu za vlastní. To donesete na ověřovací místo listinu s Vaším podpisem, před ověřovatelkou uznáte podpis na listině za vlastní, ověřovatelka tam dá razítko, vyplní, zaplatíte atd.. Uznání podpisu za vlastní je druhou variantou úředního ověření podpisu (má stejnou váhu).

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.