Zřeknutí se dědictví ve prospěch bratra

Od: Datum: 20.04.16 16:25 odpovědí: 2 změna: 20.04.16 21:46

Manželka je v insolvenci, má to nějaký vliv na to, že se chce zříct dědictví ve prospěch svého bratra?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.16 18:14
avatar

Dle § 412 insolvenčního zákona platí, že po dobu trvání účinků schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře, je dlužník povinen hodnoty získané dědictvím a darem zpeněžit a jejich výtěžek, stejně jako jiné své mimořádné příjmy, použít k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře.

Vše musí takový člověk dělat po dohodě s insolvenšním zprávcem, dědictví může odmítnout pokud jde o předlužené dědictví. (cit. z internetu)

Omezení možnosti odmítnout dědictví obsahoval již zákon o konkurzu a vyrovnání v § 14 odst. 1 písm. b), následně bylo toto omezení upraveno také v insolvenčním zákoně (§ 246 odst. 4 a § 412 odst. 3). Nabízí se tedy otázka, proč zákonodárce podobné omezení neupravil také v exekučním řízení. Může se jednat o opomenutí, může se však také jednat o úmysl povinném odmítnutí dědictví umožnit. S ohledem na rozšíření okruhu zákonných dědiců, jakož i ke stále vysokému počtu nařizovaných exekucí, předpokládám, že se s touto otázkou budeme setkávat častěji. Zdroj http://www.epravo.cz/top/clan…odmitnout-dedictvi-93505.html

Víc jsem nenešla, ptala bych se insolvenčního zprávce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.04.16 21:46
avatar

Stejně jako Liduš odhaduji,

že insolvencí míníte povolení splátkového kalendáře

s možností následně požádat o povolení oddlužení.

V takovém případě nesmí dlužník dědictví odmítnout bez souhlasu insolvenčního správce.

Pokud by tak učinil, mohl by poškodit věřitele.

Pokud vím, nelze se dědictví zříci v něčí prospěch.

Dědictví lze přijmout nebo odmítnout...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.