Církevní sňatek

Od: Datum: 20.04.16 08:41 odpovědí: 9 změna: 20.04.16 19:20

Chtěla bych mít církevní sňatek a ráda bych od Vás slyšela radu, jak je to s příjmením, pokud si chci nechat své, kdy jít na matriku a jak dlouho trvá zařizování na matrice.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 20.04.16 08:57

Sňatek podle zákona, příjmením se zabývá §660.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 09:49
avatar

Vy jste věřící? Pokud ne, nebudete to tak jednoduché. http://www.svatebniinfo.cz/zakony/cirkevni-snatek.html

Uzavření církevního sňatku- žádost o vydání osvědčení k uzavření církevního sňatku

Prohlášení o uzavření manželství lze učinit před příslušným orgánem církve, a to před osobou pověřenou oprávněnou církví nebo náboženskou společností. Manželství se uzavírá v místě určeném předpisy církve nebo náboženské společnosti pro náboženské obřady nebo náboženské úkony.

Pokud chcete uzavřít církevní sňatek, je třeba si předem obstarat osvědčení o splnění všech požadavků pro uzavření platného manželství. Bez tohoto "osvědčení" nelze církevní sňatek uzavřít - manželství by nevzniklo. Osvědčení k církevnímu sňatku vydává matriční úřad, v jehož správním obvodu bude manželství uzavřeno a má platnost 6 měsíců ode dne vydání.

K žádosti o vydání osvědčení se předkládají stejné doklady jako při uzavření manželství. Správní poplatek se za vydání osvědčení k církevnímu sňatku neplatí. (cit)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 20.04.16 10:26

Vy jste věřící? Pokud ne, nebudete to tak jednoduché.

Církví je 38. Kdo ví, jaké má každá z nich podmínky pro nečleny jejich církve.


doplněno 20.04.16 10:38:

Správní poplatek za uzavření manželství mimo příslušný matriční úřad je 1 000,- Kč.


doplněno 20.04.16 10:45:

Osvědčení (pro nestátní/církevní) sňatek je snad za 500 podle portálu státní správy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.04.16 10:46

Myslím, že církevní sňatek vám natolik zasáhne do života, že byste takovou věc měla neměla dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ptŽ
Datum: 20.04.16 10:48
avatar

Pokud je alespoň jeden ze snoubenců v dané církvi, kde chcete uzavřít sňatek, pak to možné je. My měli s manželem také svatbu v kostele, čili církevní sňatek. Manžel byl katolík, já bezvyznání. Babička (tchýně), chtěla abychom měli svatbu v kostele, a mně to bylo jedno. Vím, že jsme byli pozváni k panu faráři na pohovor a pak musel manžel ke zpovědi, já ne, protože jsem byla bez vyznání. Jen jsme podepsali formulář, že naše děti budou také katolíky. Jenže k tomu nedošlo a děti jsi jdou svou cestou. Tak se stalo a svatba byla v kostele a pak se jelo na úřad. Takže jsme měli dva svatební obřady. Dnes stačí jeden.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 20.04.16 11:22

Druhý ani uzavřít nemůžete ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 10:51
avatar

Milá slečno, ten Vᚠdotaz je pěkný. Myslím si ale, že Vaše starost o nové příjmení po sňatku je až to poslední. O co Vám jde:

o parádní obřad v kostele, kterému skutečně žádná radnice nemůže konkurovat nebo Vám jde o to (společně se svým snoubencem), slíbit neodvolatelně před sebou samými, Bohem a lidmi, že se berete z opravdouvé lásky a že Vás nic než smrt nerozdělí?

Pokud jste si vědomi toho co chcete v kostele se svým vztahem udělat a splňujete i další církevní podmínky, jistě Vám každý správce farnosti všechny Vaše administrativní starosti pomůže vyřešit.

Přeji vše dobré.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ptŽ
Datum: 20.04.16 19:20
avatar

"dedabrno", Vy to vždycky tak hezky napíšete, vidíte v tom tu hloubku, prostě vztah a manželství nafurt. Zodpovědný přístup obou snoubenců, slib před Bohem, v dobrém i ve zlém. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 20.04.16 11:19

Oddací list je zdarma a na počkání (třeba okamžitě po obřadu s protokolem o uzavření manželství) a jméno si nechávᚠsvoje, tak kvůli jménu na matriku nemusíš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.