Jak odpovědět na pracovní inzerát

Od: Datum: 19.04.16 21:51 odpovědí: 3 změna: 20.04.16 04:48

Dobrý den,
našla jsem pracovní nabídku o kterou bych měla zájem a tak bych se ráda zeptala jestli nedělám něco špatně, aby mě pozvali alespoň na pohovor a neskončilo to tím "My se vám ozveveme!"
Co myslíte, je lepší na inzerát odpovědět telefonicky nebo mailem poslat životopis? V inzerátu je napsáno kontakt telefonicky nebo emailem, co si mám vybrat?
Když volám na nějakou nabídku práce, tak to stejně většinou dopadne tak, že řeknou ať pošlu životopis, že se ozvou, ale už se nikdo neozve. Většinou říkám něco ve smyslu: " Dobrý den, Nováková, já volám na inzerát na místo XXXX, je ještě volné?" Nedělám něco špantě?
A poslední otázka - jsem tři roky po škole (mám vystudovaný obor farmaceutický asistent), pracovala jsem úplně v jiném oboru (administativa), takže praxe ve mém oboru žádná, mohu říct, že jsem absolvent nebo co říct když se zeptají na praxi?

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 19.04.16 22:00

1. Vždy to musí skončit tím, my se vám ozveme.

2. Telefonem a domluvit další postup. Běžná následuje zaslání CV + pohovor.

3. O praxi řekněte pravdu.

Ohodnoceno: 1x

Od: hennessy
Datum: 19.04.16 22:03
Životopis včetně motivačního dopisu bych poslal určitě. Ještě před výběrovým řízením bych zaměstnavatele kontaktoval (telefonicky nebo osobně) a projevil znovu zájem o pracovní pozici. Vyzvedl svůj mimořádný zájem o obor s tím, že dosud se mi v oboru nepodařilo sehnat pracovní místo, tak než být v evidenci ÚP, tak jsem pracoval v administrativě (=nejsem žádný povaleč). To každý rozumný zaměstnavatel ocení.
Ohodnoceno: 0x

Od: ctenar
Datum: 20.04.16 04:48

Jestli dovolují tlf. kontakt tak určitě volat (+ určitě budou chtít i písemnou "přihlášku" = životopis + motivační dopis ("na základě našeho tlf. hovoru ze dne XY zasílám požadované dokumenty pro pozici Laboranta v lékárně . Jak jsem již zmínila v našem rozhovoru, jsem (nedávný) absolvent farmaceutického oboru a tato nabízená pozice dokonale zužitkuje/využívá moje vzdělání).

Do tlf. bych spíše říkal něco jako: Dobrý den. Jmenuji se Hana Nováková a reaguji na váš inzerát na místo laboranta v lékárně. Mám vzdělání v oboru farm. asistent a chtěla bych se o tu pozici ucházet. S kým si můžu domluvit pohovor? (Chceš znít jako někdo, kdo tu pozici opravdu chce, má pro ní ideální historii (vzdělání/praxe/předchozí úspěchy) a jeho přijetím dojde k vyřešení spousty problémů a ještě přinese množství nových možností a příležitostí).

Oni ti asi řeknou, že máš poslat životopis, ale třeba z nich vypadne i něco jiného.

O praxi piš: absolvovala jsem Vyšší odbornou školu Farmakologie, obor Farmakologický asistent v roce 2012, pak jsem pracovala jako XY.

Po poslání dokumentů jim asi za týden až 14 dní zavolej (dobrý den, jmenuji se hana nováková. Posílala jsem vám dokumenty, jak jsme se dohodli při našem předchozím pohovoru. Chci se jen ujistit, že jste je obdrželi a je s nimi vše v pořádku. Jestli něco nesouhlasí nebo chybí, tak se omlouvám a okamžitě to doplním.). Skoro určitě nebudou vědět, kdo jsi, ale je dobré se připomenout a třeba jim tvoje jméno uvízne v hlavě.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.