Příspěvek na bydlení

Od: Datum: 19.04.16 21:30 odpovědí: 22 změna: 21.04.16 16:27
Dobrý den, nemáte náhodou někdo zkušenost s příspěvkem na bydlení pro studenta? Před lety jsme koupili byt 3+1, který jsme pronajímali. Momentálně je byt bez nájemníka. Jak tady čtu, co všechno náš stàt poskytuje, tak mě napadlo, že bychom tento byt mohli pronajmout některému z našich dětí.- studentovi. Bylo by fajn, kdyby nám stát zaplatil náklady spojené s vlastnictvím bytu + jako třešničku na dortu nějaký slušný zisk. Když už děti neměly celý život nárok ani na haléř dětských přídavků, tak je nejvyšší čas začít je vzdělávat v oblasti čerpání sociálních dávek a jiných vymožeností naši vyspělé kapitalistické společnosti. Myslíte, že s výplatou příspěvku mohl mít ÚP problém? Děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 21:40
Jestli mate příjmy takové,ze vy a vaše děti jste sociální pripady,pak nárok máte. Pokud myslíte ze uvedete,ze synator nemá žádný příjem a chcete příspěvky, tak jste hodne,slušné řečeno, naivní
doplněno 19.04.16 22:01: Spis vas dotaz nemá logiku! co vám asi řeknou? Tatanek vlastni byt, my vám proplatime nájem? Nebo ze ten vas potomek přece nebude bydlet na koleji popř.ve spolubydleni? :-D
doplněno 19.04.16 23:04: Pokud jste je okradli o dětské přídavky, tak jim to platte ze svého. Stát to neumožňuje, tak nevím co zde resite.
- původně jsem přemýšlel,jestli je dotaz položen vážně nebo z legrace. Bohužel vidím,ze jste slušné řečeno mimo.
Ohodnoceno: 0x

Od: hennessy
Datum: 19.04.16 21:46
Takže u příspěvků na bydlení u dětí +18 se posuzují i příjmy rodičů? To by nemělo logiku. Problém spíš vidím v tom, jestli nebude vadit, že rodiče jsou pronajímatelé.
Datum: 19.04.16 22:51
Jsou dospělí, tak předpokládám mají i právo bydlet samostatně. Když už naší vinou byli okradeni o dětské přídavky, tak by byla velká škoda nevyužít možností, které stát nabízí.
Od: mot
Datum: 19.04.16 23:06
bezte se zeptat na ten urad, verim ze se dohodnete. obzvlast v dnesni dobe, kdy vetsina poctive pracujicich lidi zije od vyplaty k vyplate a spoluobcane jen dostavaji od statu davky.

Od: tera
Datum: 20.04.16 18:43

Koukám, že jste pěkní vyčůránci ... jak obrat stát o peníze. Vadí mi, že i z mých peněz jdou peníze na takové jako vy. Pokud jste neměli nárok na přídavky, tak jste určitě měli vysoké příjmy, tak by mě hanba fackovala "žebrat" o prachy prostřednictvím dětí *nevi*

Datum: 20.04.16 19:03
Tera:klid at vám nepraskne cevka ;) Zkouší to spousta lidí, většina je stejně "chytrá" jako tazatel! Na tyto vycuranky mysli i Trestní zákoník!

Datum: 19.04.16 23:23
To okradli bylo myšleno obrazně. Je to sankce ze strany státu, že jsme pracovali, vzdělávali se, dělali přesčasy, ... Děti alkoholiků, narkomanů, notorických povalečů z laviček na úřadech práce samozřejmě okrádány nebyly. Právě proto se ptám, jak těm svým taky přilepšit. Příspěvky na bydlení stojí stát cca 9 000 000 000 Kč ročně - takže se nic mimořádného nestane, když se připojí noví pobírači, samozřejmě v souladu se zákony této divné země. Pokud je z nás dvou někdo mimo, pak já to určitě nejsem.
Od: hk
Datum: 19.04.16 22:03

Doufám, že ÚP bude mít s vámi problém.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.04.16 22:06
Víra uzdravuje. A k dotazu by něco nebylo?
Od: hk
Datum: 19.04.16 22:10

Svůj názor jsem vám sdělil.

Datum: 19.04.16 23:23

Dokud zletilé dítě studuje, považuje se za nezaopatřené dítě.

Jeho příjmy se budou posuzovat společně s Vašimi ...

Datum: 19.04.16 23:30
Děkuji za odpověď. Chápu to tak, že po ukončení denního studia bude možno příspěvek čerpat.
Datum: 19.04.16 23:39
No moc to nechapete,když si dáte do vyhledávače "příspěvek",tak vám vyjede sto dotazu na tohle téma. Řeší se to zde stále dokola.
Jinak jsou to příspěvky pro lidi v nouzi a ne pro vychcanky jako jste vy.
doplněno 19.04.16 23:53: Jsem rad,ze jste to pochopila,snažil jsem se odpovědět co nejjednodušeji

Datum: 19.04.16 23:50
Děkuji za vyčerpávající odpověď, konečně promluvil odborník.
Datum: 19.04.16 23:56
Ještě jednou díky, náročnější formulace jsem ani od vás nečekal.
Od: valt
Datum: 20.04.16 00:12

Jako že Vy vlastníte byt, který budete synovi naoko pronajímat a on na to bude ještě čerpat příspěvek na bydlení? To jako Vám bude syn posílat peníze na účet, aby měl pro ÚP doklad o zaplacení nájmu, a Vy mu to zase obratem vrátíte zpátky nebo ještě lépe zřídíte pro něj účet na jeho jméno a budete si posílat peníze sám mezi dvěma účty, abyste měli doklad o zaplacení a ještě na to budete chtít příspěvek na bydlení? No v tomhle státě je očividně možné už všechno, podejte si žádost a uvidíte, ale problém by s tím ÚP mít měl, jelikož Váš syn očividně příspěvek na bydlení vůbec nepotřebuje.

Datum: 20.04.16 00:49
Souhlasím, že v tomto státě je možné už všechno. Právě proto se na to ptám, jak to udělat, abychom po desítkách let placení, začali v souladu se zákony této země čerpat to, co paraziti už načerpali dávno.
Datum: 20.04.16 05:17

Nechci se tady nikoho dotknout, ale na tohle se snad dá jenom povzdychnout:

BLAHOSLAVENI CHUDÍ DUCHEM! *bzum*Jaga

Datum: 20.04.16 06:17

Nejste vy Čáp?

Datum: 20.04.16 07:17

Hennesy, chápu vaši otázku jako smutný humor a také kapku jako rozhořčení nad tím, že pracující a poctivý člověk, který vychoval děti, aniž by "obtěžoval" stát, projevuje 100 chutí, státu se pomstít. Je to tak? ;) Taky mě to sejří. Většinu času sama, jsem vychovala a dala vzdělání dvěma dětem, které od státu nic nečerpají. Myslím tím náklady na ubytování v polepšovně, vězení, na úřadech práce a sociálkách atd. Pracovala jsem celý život a mám tak malý důchod, že mám problém vyjít s penězi. Když jsem šla poprvé požádat o příspěvek na bydlení, strašně jsem se styděla. A úřednice se zasmála a řekla: "Jasně, nechtějte to. Zůstane více na naše "spoluobčany". A tam je jádro pudla. Ale jak poznáte, kdo je opravdu potřebný a kdo jen má pocit, že je povinnost státu postarat se. *sok* Historek o sousedech, cyganech se šesti více nebo méně postiženými dětmi, protože se jedná o incest mezi rodiči, jsem napsala několik. Třeba: Opravdu dobře a trendy oblečné dívence říkám:"Přečti mi adresu, prosím. Nemám brýle" Ona odpoví: "Neumím číst" *sok* "Do které třídy chodíš? Jak to, že neumíš číst?" Odpověď mě usadila: "Do čtvrté. Neumím, nepotřebuju." Každé z těchto dětí bude chtít mít zase 6 dětí a žít z dávek, protože tak to má být, tak to je správné. *plac*Jak poznáte opravdu potřebného?

doplněno 21.04.16 08:12:

Já tady zmiňuji své sousedy, ale nezdůraznila jsem, že celou tuto rodinu velice dobře živí stát. Jednou cygoš seřval pošťačku a ta, jak byla vytočená, před barákem povídala, kolik tahle rodina měsíčně bere. Všem se nám zatajil dech. A když jsme se nadechli, tak někdo poznamenal, že do tohoto příjmu není počítán příjem na benzin, amortizaci auta, které z větší části koupil stát. A sranda, protože nikdo nemá řidičák, tak auto stojí na parkovišti a do Kaufu se jezdí taxíky. Také, se třemi dětmi, do týdenní internátní školy na druhém konci Ostravy se jezdí velikým taxíkem. *jasne* To co stát vydá na tuhle rodinu, by mohlo mít příspěvek na bydlení, v přepočtu podle toho, co dostávám já, asi 85 babek.

Datum: 20.04.16 08:29

http://www.penize.cz/kalkulacky/prispevek-na-bydleni Vy asi nebudete patřit k těm bez peněz, myslím, že na žádný příspěvek si nesáhnete a řekla bych, že to tak bude správné. Ale jelikož v našem státě je možné vše, zkuste to.

Datum: 21.04.16 16:27

Dokud děti studují a nevydělávají, jste povinni je živit a do žádosti o příspěvky by se počítaly vaše příjmy. Až děti dostudují, můžete jim byt klidně pronajmout a to zda dosáhnou na příspěvek na bydlení záleží na jejich příjmech. To, že jim byt pronajímají rodiče, nemá na žádost vliv - avšak musí doložit, že vám ten nájem skutečně platí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.