Návštěva psychologa

Od: Datum: 19.04.16 11:11 odpovědí: 21 změna: 29.04.16 14:53

Dobrý den,

chodím k jedné psycholožce a nevím, jestli k ní chodit dál. Byla jsem u ní asi 10x a připadá mi, že jí vadím. Naposledy jsem z ní měla nedobrý pocit. Kdo z vás chodí dlouhodobě k psychologovi? Chová se k Vám pokaždé stejně nebo má své nálady? Ta moje má své nálady a včera jsem měla dojem, že jí jsem na obtíž. Nevím, jestli se mě to týkalo nebo ne. Pokaždé se tak nechová. Každopádně mi to příjemné nebylo. Když se usměju, zeptá se mě, proč se usmívám a když jsem se zamračila, ptala se, proč se mračím. Máte z nich taky takové pocity? Protože občas čtu v hodnocení, že je skvělý, skvělá psycholožka a to já říct nemohu. Děkuju za odpovědi k věci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 11:24
avatar

Já vám asi neporadím příliš dobře, ale myslím si, že špatně s ní komunikujete. Proč otázku, která se vam nelíbí, s ní neprodiskutujete? Z čeho máte obavy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 19.04.16 11:27

Protože v tu chvíli mě to nenapadne. Je málo času. Tak příště se jí zeptám.

Datum: 19.04.16 11:30
avatar

Nejen psychologa ale všechny lékaře si vybírám. Psycholožku mám druhou a vždy( 3x za rok) si hezky popovídáme. Ortopeda mám druhého, ten první byl prý špička, na zdi měl samé své diplomy, byl to podle mě arogantní blb s titulem před i za jménem. I psycholog má své problémy a nálady ale pacient by to neměl poznat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 19.04.16 11:54

Tipuju, že příště až k ní půjdu, bude mít dobrou náladu. Je to jako na houpačce s ní. Kdysi jsem chodila k psychoterapeutovi a ten taky byl náladový, ale jinak proti němu nic nemám. Každý se někdy usměje nebo zamračí, ne? A neví ani proč. Příště se jí zeptám, proč se ptá.

Od: pt®
Datum: 19.04.16 11:32
avatar

Psycholog je také člověk se svými problémy. Možná řeší větší problém než je ten Váš a sama potřebuje poradit. Podvědomě cítíte, že komunikace vázne. Psycholog by se měl chovat profesionálně, jenže jsme lidé, ne stroje, a tak starosti nejdou odložit do skříně, jako kabát...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dylin
Datum: 19.04.16 11:36

Možná, že za ní chodíte s takovou blbostí, že jí je blbé Vám říct, že tyhle Vaše problémy matky od 11 dětí za druhé světové války neměly ani čas řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 19.04.16 12:09

Tak s tím si dovolím nesouhlasit. Platím jí peníze za hodinu. A kdyby to byly blbosti, už by mi řekla, že problémy nemám a nemusím tam chodit, nemyslíte?


doplněno 19.04.16 17:51:

Milá paní dneska je jiná doba a 2. světová už dávno není.

Od: wamp®
Datum: 19.04.16 12:17
avatar

Psycholog má v prvé řadě vystudovanou psychologii.Tudíž by se neměl chovat jako s prominutím debil,ale jako profesionál.Pokud by se můj psycholog takto choval,okamžitě bych k němu přestala chodit a změnila jej.Obzvláště za ten nemalý peníz,který bere.Můj názor...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dylin
Datum: 19.04.16 12:25

Právě proto, že jí platíte za hodinu... byla by hloupá, kdyby Vám řekla, že problémy nemáte a připravila se o byznys.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 19.04.16 17:50

A jak vy víte, jestli problémy mám nebo nemám? Nevíte přece nic. Je to jen vaše domněnka. Má být empatická. Co není problém pro ní, může být pro mě.

Od: coco
Datum: 19.04.16 19:14

A jaky vlastne mate problem? Zkuste se sverit tady na radirne, je to prece anonymni a mozna nekteri zkuseni poradi lepe, nez placeny psycholog, stejne se ve volne diskuzi probira ledaco soukromeho i choulostiveho a event.vyleceni je gratis :)


doplněno 19.04.16 19:42:

Nikc - ale to snad neni jediny problem, za takovou radu ji opravdu platite?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 19.04.16 19:22

Když tu napíšu, jaký mám problém a ta psycholožka si to přečte, bude vědět, že píšu o ní.


doplněno 19.04.16 19:34:

Já si myslím, že jde psycholožce na nervy to, že nejsem schopna pozvat jednoho kolegu na rande. Kdyby mi nevysílal signály, je to jednoduchý. Znamenalo by to, že nemá vůbec zájem. Jenže on je vysílá, bavíme se, ale nikam mě nepozve. A já se bojím odmítnutí. Mám teď za úkol ho pozvat někam na rande, když s ním pojedu autem. Pokud s ním pojedu. Vyjasnit si s to s ním. Měla jsem možnost s ním jet 2x autem, jenže já se bála, jak to dopadne... Nyní již se nebojím.


doplněno 19.04.16 19:44:

I kvůli jiným věcem, ale to tu psát nebudu.

Datum: 19.04.16 19:37
avatar

Nezlobte se ale to je opravdu "velký problém"., s tím chodíte k psychologovi? Vy neumíte říct "nechceš zajít na kávu"

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.04.16 19:45
avatar

Za těch bezpočet sezení by bylo kafí i s lístky do kina!

Proč kolega? Nevíte, že co je v domě, není pro mě?

Když vysílá signály a nedokáže pozvat na kafe sám, tak je to ňouma. A Vy se z toho budete léčit na hlavu?

Pryč od něj. Nehodíte se k sobě, protože jste oba neprůbojní. Až se dozví, že jste chodila k psychologovi a ještě tolikrát, tak už o Vás ztratí zájem.

Ženy jsou náladové každý měsíc, proč by měla být psycholožka vyjímkou? Žádný titul toto neodbourá, je to příroda.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 19.04.16 20:09

Někdo chodí k psychologovi roky, měsíce. A jak by se to dozvěděl? Nic bych mu neřekla.

Datum: 19.04.16 21:02
avatar

Dobrý den. Já se na to zkusím podívat z té druhé strany. Psycholog je zde pro Vás, aby Vás vyslechl, probral s Vámi problémy které Vás trápí a navedl Vás k nějakému řešení, či jednání. Pokud s Vámi řeší neustále to samé a nevidí žádný posun, pak je možné, že si s Vámi prostě už neví rady. Vy musíte dělat pokroky sama, to za Vás nikdo jiný neudělá. Pokud např. řešíte problém, že se chcete třeba seznámit s mužem a nedokážete si dodat odvahu k tomu, abyste ho oslovila jako první a řešíte toto již delší čas, psychologovi též mohou dojít nápady jak Vám v té věci pomoci, když hledáte důvody proč jste neudělala to či ono, ale nehledáte způsoby jak to prostě udělat. Nemusí to vůbec znamenat, že psychologovi lezete na nervy, prostě se s Vámi nemůže hnout z místa a neví jak by Vám mohl pomoci, když Vy sama neprojevíte co největší snahu své problémy překonávat. Máte pravdu v tom, že to co je pro Vás obrovský problém, pro jiného může být naprostá malichernost. Ale s psychologem byste měla maximálně spolupracovat a vykazovat snahu sama se snažit překonávat problémy. Jinak se neposunete dál. V žádném případě se Vás nechci dotknout, berte to jen jako zamyšlení...A je zde možnost psychologa změnit, pokud s ním nejste spokojená. Ale s každým novým budete začínat od začátku a to nejdůležitější stejně musíte změnit Vy sama. Škoda, že jste si zatím nedodala odvahu a nezačala jste komunikovat s tím, kdo se Vám líbí. Pokud vysílá sygnály, je docela možné, že je na tom stejně jako Vy. Bojí se oslovit, někam Vás pozvat, aby nedostal třeba košem. Do hlavy nikomu člověk nevidí. Ale zeptat se – co spolu třeba zajít odpoledne někam na kafe? To byste zkusit mohla, překonat sama sebe..Byl by to pro Vás krůček vpřed a třeba by se vyplatil..Zaměřte se na to, dělat krůčky vpřed a ne přešlapovat na místě příliš dlouho. Je třeba posouvat se pomalu, ale překonat své obavy a strach. Držím Vám moc palce!


doplněno 19.04.16 22:06:

Pardon - signály..


doplněno 22.04.16 14:44:

Nick - já Vám rozumím, že to na sebevědomí nepřidá. Ale zkuste se na to podívat jinak - i když jste zažila odmítnutí, život jde dál a Vy jste překonala sama sebe na okamžik. Možná si vybíráte špatný tip chlapů. Každý máme nějaký vkus, ale i odmítnutí lze podat slušně a s ohledem na city druhého. Pokud to někdo neumí, pak Vám nestojí za to, abyste se tím trápila. Prostě jste se zmýlila ve výběru..Nevzdávejte to, chlapů je spousta. Vy především mějte ráda sama sebe a věřte si v tom, že pro někoho budete dost dobrá a bude Vás mít rád takovou jaká jste. Někdy to hledání déle trvá, ale zase je lepší dát tomu čas, než se zbrkle hrnout do něčeho, co by nemělo dlouhého trvání. To by Vám sebevědomí srazilo ještě víc. Každý si své zkušenosti sbírá sám, ale i ty negativní jsou na konec pro něco dobré. Co nás nezabije - to by nás mělo posílit...Mějte krásný den!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.04.16 06:50
avatar

Kapičko, už nemám bod, ale *palec**palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nikc®
Datum: 22.04.16 13:56

Co že jsem si to dovolila já, taková nicka, jejich super kamaráda někam zvát a chtít ho. Psycholožka tohle ani neví.


doplněno 23.04.16 13:44:

Děkuju za odpověď. Hezký den!


doplněno 29.04.16 14:14:

Kapkonadeje jsem vyléčená, už ho nechci a nechápu, jak jsem mohla chtít. Stačilo málo. Ani by se ke mě nehodil.

Od: nikc®
Datum: 20.04.16 09:23

Děkuju za reakce.


doplněno 22.04.16 13:36:

Kapičko, právě že jsem to dříve zkoušela a dostávala tím košem, proto mi to dělá problémy. Další důvod je ten, že jsem od 20 let pracovala v ženském kolektivu, muži téměř žádní. To taky ovlivňuje, i když se to nezdá. Neměla jsem koho někam zvát a zkoušela to jen přes seznamky. Tam kafe bylo jasné. Až poslední necelý rok pracuju ve smíšeném kolektivu. Dříve jsem pár chlapů zvala, ale nedopadlo to. A když jste párkrát odmítnutý, jeden se mi dokonce vysmál, bojíte se to zkoušet sama dál a moc si nevěříte. Je možné, že jsem to dělala třeba i špatně. To nevím. Každopádně po několika nezdarech se člověk více bojí.


doplněno 22.04.16 13:42:

A ten co se mi vysmál byl navíc kamarád sestry a jejího partnera a komentovali to, kritizovali mě. Bylo to nepříjemný.

Od: fyfa
Datum: 23.04.16 14:21

kgyž se Vám nelíbí jděte jinam.Doporučení nemusíte mít.Alespon u většiny.Psychologové až tak moc vytížení nejsou,takže budou rádi za nové lidi


doplněno 23.04.16 14:24:

zdravotní dokumentaci je povinna zaslat zaslat tomu lékaři,kterého si pak vyberete.Na to je zákon a jestli se bude kroutit a vymýšlet důvody,že to nejde,nedejte se

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 29.04.16 14:53

Akorát nechápu, proč dělal, že mě chce, když nechce.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.