K jakým lékařům chodit na prohlídky?

Od: Datum: 18.04.16 22:00 odpovědí: 7 změna: 19.04.16 11:44

Dobrý den, přemýšlel jsem, a k jakým lékařům by se mělo chodit na preventivní prohlídky?
Samozřejmě Zubař,Praktický lékař,a nějaká další? Napířklad Oční lékař, ušní lékař a tak?
nebo tyhle vedlejší ušní , a pod. jsou spíše při něčem akutním?
Potažmo jak chodíte vy? Kam? a pod.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.16 22:08

Záleží na Vašem věku a potížích.Jinak se alespoň 1xročně chodí k praktickému/obvodovému/lékaři na změření krevního tlaku+moč,případně odběr krve+kontrola různých přeočkování.Ženy 1x ročně na gynekologii na preventivku,po 45 letech i na mamograf/prsa/.Jinak 1x ročně kontrola oční+kožní/znaménka/.Na ušní se chodí víceméně s problémem,stejně tak na další ...muži by měli chodit na urologii,zvláště,pokud se v rodině vyskytla rakovina prostaty.Probrala bych to s praktickým dr.-zná nemoci ve Vaší rodině a doporučí Vám kontroly.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: boba®
Datum: 18.04.16 22:40
avatar

Jednou za půl roku zubař, za rok gynda, za rok oční, za 2 roky mamograf, za 2 roky preventivní u obvoďáka. Mám štěstí, že máme pečlivé lékaře, kteří sami dbají o to, aby jsme dodržovali výše uvedené termíny. Další specialisti podle momentálních potíží.

Mám kamarádku, které obvoďák na žádost o preventivní prohlídku řekl, co by asi tak potřebovala vědět! To není lékař, to je vrah a nebyla bych u něj ani minutu. Navíc má KAŽDÝ ze zákona na preventivní prohlídku nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sfjsrt
Datum: 19.04.16 01:06

Podívejte se na stránky vaší zdravotní pojišťovny, tam bude rozepsáno, co hradí dle věku.

Já chodím zubař 2x ročně, gynda 1x ročně, obvoďák jednou za 2 roky, oční (špatně vidím) občas, kožní na kontrolu pih občas, občas dentální hygiena.

U starších lidí přibývá mamologie (ženy), urologie (muži), může být kardiologie (moje pojišťovna hradí po 30 letech věku), prevence rakoviny tlustého střeva, ultrazvuk břicha, aj.

Tady třeba co hradí OZP a od kolika let (nad rámec normálních hrazených prohlídek):

http://www.ozp.cz/benefity/zdravotne-preventivni-programy

Tady další info:

https://www.vzp.cz/pojistenci…revence/preventivni-prohlidky

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.04.16 05:43
avatar

Pokaždé zhruba za 4 měsíce docházím do DIA poradny. Pan doktor je velice slušný, příjemný, pečlivý, bohužel, někdy až moc. Najde i to, co by třeba jiný přešel a já z toho pak mám hlavu v pejru. Od tohoto pana doktora se odvíjí další vyšetření.

V rámci diabetu mě posílá 1 x ročně na oční k vyšetření očního pozadí. Také občas na RTG plic.

Jinak chodím 1 x za rok /pokud nejsou problémy/ na gynekologickou prohlídku. Zde mě většinou vyženou ještě na ultrazvuk.

Jednou za 2 roky na mammologické vyšetření.

Jinak chodím po operaci ledviny vždy 1 x za půl roku na kontrolu na urologii. Tato kontrola je podle mě zbytečná. Udělají tam sice ultrazvuk ledvin a rozbor moče, ale naberou si pokaždé zhruba 100 pacientů bez rozlišení času. Čekárna plná k prasknutím smrad, vydýcháno, plno lidí musí stát, do toho vozí přednostně nemocné na vozících či lůžkách. Přijedu v 7,30, na řadu jdu nejdřív ve 12 hodin, často i později. Pan doktor se zeptá, zda beru doporučené léky, zda se cítím dobře a ať je beru dál. Nic víc. Ani mi je nenapíše, to musím zase ke svému obvodnímu. Za parkování v nemocnici zaplatím zhruba 120 korun za to dopoledne. Za to se ovšem dozvím, že moč i ultrazvuk byly v pořádku. Teď mě to čeká v polovině června a už teď jsem naježená.

Z důvodu absence chrupu, skončila jsem se zubařem. Je to aspoň k něčemu dobré. I když...*ee*

Jsem po nebožtíku tátovi. Také nerad chodil k doktorům. A dojel na to, nedožil se ani padesátky. Takže i když se mi nechce, vydržím to. Co nadělám? Ačkoliv si myslím, že ve většině případů jde o prolelkovaný čas. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.04.16 06:30
avatar

Zdravý člověk by měl preventivně chodit k obvodnímu 1x za rok a zubaři 2x za rok. Když přibudou problémy, pak specialista bude zvát. Nemá cenu k očnímu nebo kožnímu, když jsou oči i kůže zdravá. ;) Já se stydím napsat, kam všude docházím jako do houslí. Já jsem nafasovala nějaké tělo snad ze sekáče.*hi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.04.16 06:32
avatar

Podle Vašeho věku a zdravotnímu stavu.

Zubní 2x, obvodní 1x, na žaludek1x, řidičák 1x ročně. Pak dle obtíží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 11:44
avatar

Neurolog-pravidelně po 3 měsících (RS poradna), zubař max. 2x za rok, gynekolog 1x za rok, oční 1x za rok. Preventivně nejdu nikam, všude až dle potřeby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.