Syndrom karpálního tunelu

Od: Datum: 18.04.16 14:59 odpovědí: 7 změna: 04.05.16 11:53
avatar

EMG vyšetření ukázalo, že levou ruku mám tak akorát na operaci. Už jsem se objednala do Motola, v pondělí se tam jdu ukázat, termín se snad dozvím. Všechno možné jsem si o tom našla, jen nevím, jak dlouho po operaci bude ruka vyřazena z provozu. Nevěděl by to tu někdo? Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.16 15:20
avatar

Švagr na karpálech byl, nejdříve levá ruka a za dva měsíce pravá. Na operaci byl poprve koncem ledna a ještě dnes marodí. Pochvaluje si, že ruka levá, operovaná jako první je už v pohodě, na poslední kontrole mu lékař řekl, že pokud to z hojením půjde jako dosud, v půlce května by mohl jít do práce.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jh®
Datum: 18.04.16 15:57
avatar

Absolvovala jsem 3.3., stále marodím. Před operací mi říkali 5-10 týdnů, optimisticky jsem počítala s pěti, ukazuje se ale, že těch deset je reálnějších. :-D Ruka (naštěstí levá) je pořád ještě trochu nešikovná a pobolívá. Hodně šetřit jsem ji musela 14 dnů, ruku jsem měla ty dva týdny zafačovanou. Druhý den jsem šla na převaz a na kontroly potom podle pozvání. Po 14 dnech mi vytáhli stehy. Doporučili lehce rehabilitovat, cvičit špetku, roztažení prstů, sevření v pěst, cvičení s míčkem, jizvu masírovat, stlačovat. Nepřetěžovat zápěstí. Ale klady jednoznačně převažují. Hned druhý den po operaci přestaly brnět prsty i bolesti až k lokti... měla jsem už třetí stupeň.

Takže abych odpověděla na otázku: ruku jsem měla úplně vyřazenou z provozu 14 dnů, pak jsem začala postupně dělat všechno tak, jako předtím. Ona vám ta vaše ruka dá vědět, co už zvládne a co ještě ne. Kamarádka s tím ale marodila půl roku a strašně se divila, že už řídím, chodím nakupovat a vařím. :-D Držím palce!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.04.16 16:12
avatar

Díky, to jsou pro mne velmi cenné rady. Ještě nemám hotové všechny plánované práce na zahrádce, zítra mi přivezou kytičky a další potřeby, tak už jen to počasí... Určitě nebudu na operaci spěchat, sice mám nález "těžký SKP", ale dá se to klidně vydržet. :)

Od: jh®
Datum: 18.04.16 16:28
avatar

Není vůbec zač! A nebojte se, není to žádné drámo, první den byl sice těžký, ale dostala jsem Novalgin (může se to sem psát?), otrlejší jedinci to prý zvládají i bez pilulí. :) Já šla během pár dní, vlastně náhle, omluvila se plánovaná pacientka, tak mi zavolali, jestli můžu. Byla jsem původně objednaná až na konec dubna. Zahradu si dejte do pucu, s tím fáčem to půjde blbě. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 04.05.16 11:30
avatar

Mám náznaky tohoto poškození - už jsem to nevydržel a objednal se přes obvoďáka na kontrolu v nemocnici - jdu tam za 12 dnů. To je pořád "v klidu - však vás to nebudí",... Jenže když pracuju na PC a nemůžu klikat do myši nebo psát,... to je pak špatný :(.

Doufám, že až k operaci nebude muset dojít - zatím beru béčko, mastím aulinem a ibalginem. Než zjistím, že jsem úplně zdravý a simuluju, co mám ještě žrát za prášky? S čím máte dobrou zkušenost?

Včera jsem hodinu nemohl usnout, ruce už bolí bez přestávky, jen někdy víc. Unesu tak 1/3 zátěže a celkově jsem velmi unavený. Sem tam mi padá z rukou i propiska nebo příbor :( Prsty brní a jsou jakoby zmrzlé od mrazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 04.05.16 11:37
avatar
Pokud již ruce bolí tak že nejde spát. ...chce to klidovy režim, ruce nahoru...mě pomáhal ibalgin, operací jsem se napoprvé vyhla. Měla jsem malé dítko. Přeji ať bolest ustoupí co nejdřív.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 11:53
avatar

Nehuntujte si zdraví léky co stejně moc nepomohou a jděte k lékaři, operace bych se nebála, švagr jde zítra do práce. Říká, že měl jít na operaci dřív, že se konečně vyspí a že jedené co mu trochu ulevilo býval Nimesil (na předpis).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.