Nemůžu sehnat práci

Od: Datum: 18.04.16 13:57 odpovědí: 24 změna: 19.04.16 11:27

Už nevím co mám dělat, je mi psychicky čím dál hůř. Je mi 32 let, po ukončení školy jsem pracovala dlouhá léta jako prodavačka. Bohužel, před 7 roky jsem měla vážný úraz (nezaviněná autonehoda), po kterém mi dali invalidní důchod 1. stupně (aktuálně je to 5174 Kč). Pravidelně dojíždím na rehabilitaci, denně musím rehabilitovat i doma (pokud nebudu cvičit, za čas se nebudu vůbec hýbat), zlepšení stavu nehrozí, i podle lékařů se to bude věkem spíše bohužel zhoršovat... pár let jsem byla na úřadu práce, kde mi nenabídli ani jedinou možnost uplatnění, tak jsem se odhlásila (zdravotní za mě platí stát, sociální stejně nikdo, i kdybych na pracáku zůstala), děsně mě psychicky deptalo a ponižovalo tam bezvýsledně docházet. Práci si samozřejmě hledám sama, plný úvazek nezvládnu, jsou dny, kdy mám i problém vstát z postele, jak je mi zle. Bohužel mám jenom SŠ, na studium VŠ jsem jsem znalosti neměla. Zvažuji možnosti co dělat, ke všemu ještě bydlím na vesnici, mám tu garsonku po rodičích, možností tu opravdu mnoho není. Už mi to všechno fakt leze na mozek, psychicky to na mě působí hrozně,...prosím je tu ještě někdo, kdo je taky takhle (ne)dobrovolně doma? Díky... samozřejmě stále věřím, že se mi jednou podaří vhodnou práci najít, trpělivě odepisuji na inzeráty, ptám se po známých,... ale zatím bohužel... díky za (hlavně) psychickou podporu. Žabka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: atj®
Datum: 18.04.16 15:01
avatar

Ahoj žabko,

a co zkusit nějakou tvůrčí činnost?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: malazabicka
Datum: 18.04.16 15:25

Právě i o tom začínám uvažovat, zvažuji všechny možnost. Tvůrčí docela jsem, čas od času vyrobím nějaký bytový doplněk, který by se snad i líbil. Jen nevím, zda by se mi to "vyplatilo" mít ŽL (to dávám do uvozovek, je to myšleno trošku jinak než to asi vyzní). Vůbec netuším, zda by byl o moje dílka nějaký zájem, navíc teď zjišťuji, kolik bych musela platit zdr., sociální pojištění a daně... (na netu jsou protichůdné informace). Každopádně díky, vážně přemýšlím i nad touto variantou, hlavně z důvodu, že bych byla pánem svého času, mohla si cvičit apod. a tvořila bych, když by mi bylo zrovna dobře... a časem by se našla i třeba nějaká ta práce na kratší úvazek (to hlavně jednou kvůli důchodu). Hledám dál...

Od: ctenar*
Datum: 18.04.16 15:11

Žabičko, bohužel Ti nemůžu pomoct, ale chtěl bych Ti poslat takhle na dálku alespoň objetí *mala* *houpy*Drž se. Časem se tvým směrem určitě něco přikutálí.

Co máš za školu? Žiješ sama nebo tě má kdo povzbudit, když na tebe zrovna sedne depková?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: malazabicka
Datum: 18.04.16 15:18

Jé, děkuji moc. No právě, ta depka. Čas od času to na mě prostě sedne. Jinak žiju (naštěstí, jinak bych se asi chodila pást) s přítelem. On mi pomáhá a povzbuzuje jak může, ale právě, že je sám nešťastný z toho, že neví jak mi pomoci (nedává to sice na sobě znát, nechce mě trápit, ale poznám to na něm). Jinak mám SŠ, sociální činnost (něco jako pečovatelství, což teď právě nemůžu dělat, navíc už jsem v oboru nesehnala práci ani před nehodou, tak jsem alespoň prodávala). Ještě jednou děkuji.

Datum: 18.04.16 15:24
avatar

Žabko, zkusila jste chráněnou dílnu? Já vím, že to je bída, ale aspoň něco.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: malazabicka
Datum: 18.04.16 15:26

Zkusila, bohužel nejbližší mám 30 km :( a práci na doma nenabízí...

Datum: 18.04.16 15:36
avatar

A co ve školství, zdravotnictví? Na vrátnici, v kartotéce? Sekretářka k ruce ve škole ředitelovi, asistentku ve školství byste nezvládla?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malazabicka
Datum: 18.04.16 18:13

Zřejmě zvládla, bohužel jsem zatím neměla štěstí. Ale nevzdávám to! Trpělivě prohlížím inzeráty, i sama píši žádosti, zatím jsem ale neměla štěstí. Stále věřím, že něco vymyslím, i třeba na ŽL.

Od: mot
Datum: 18.04.16 20:00
30km neni tak daleko,ne?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kkkkk
Datum: 18.04.16 21:02

Je a neni. Zabka pise o castecnem uvazku. V chranene dilne delaji za min. mzdu, cili polovina min. mzdy. Secteme porizeni auta, pojisteni, benzin a ostatni naklady... a jsme na nula nula nic. Mozna i v minusu...

Od: uska®
Datum: 18.04.16 21:04

kkkk - a to si myslíte, že každý do práce si kupuje auto?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kkkk
Datum: 19.04.16 10:45

To si samozrejme nemyslim, jen nevim, jestli jste nekdy zil na vesnici (Zabka pise, ze je z vesnice). Tam je clovek bez auta vyrizeny, verejna doprava jezdi parkrat denne (pokud vubec jezdi). Nevim, neznam jeji podminky, ale sam jsem z vesnice a ja i manzelka musime mit na cestu do prace kazdy sve auto (mame jinou pracovni dobu, navic v jinem meste).


doplněno 19.04.16 11:22:

Navic - nespekulujme, ani nesudme, kdyz nezname podrobnosti. Treba ani nema pani ridicak, nevime, jake ma zdr. postizeni. Ja na jejim miste bych si udelal zivnostak (kdyz pise, ze ji jdou rucni prace), nema co ztratit (maximalne tisicovku za vydani) a kdyby to jo neslo, tak skoncit muze vzdy. Treba zrovna bude úspesna, jak se rika, odvaznemu stesti preje. A ja ji ho preji moc!

Od: patronkaa
Datum: 19.04.16 11:27

Jak, že neznáte její podmínky? Přece jste z jedné vesnice, nejspíš i z jednoho počítače *smich*

Ohodnoceno: 3x
 

 

Od: uska®
Datum: 18.04.16 15:55

Pracovala jste dlouhá léta jako prodavačka. Jistě by vás vzali na poloviční úvazek. Prodavaček je nedostatek.

Škoda, že jste se odhlásila z pracáku. Od letoška byste si mohla pořádat o cestovné do zamětnání až do výše 3000,- Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malazabicka
Datum: 18.04.16 16:16

Bohužel, o tom cestovném vím, ale netýká se oblasti, ve které žiji /informovala jsem se přímo na ÚP/. No a zatím jsem neměla štěstí, že by mě někde v obchodě vzali na 4 hodiny. Možná vietnamci na černo, nelegálně ale pracovat nechci. Navíc bych potřebovala menší krámek, honičku v marketu bych asi nezvládla (vím, co práce v marketu obnáší).

Od: atj®
Datum: 18.04.16 16:31
avatar

A co zeptat se přímo na úřadě jestli nehledají někoho na různé údržbové práce za pár korun. Venku začínají bylinky. Nasbírat, usušit a prodávat na trhu spolu s nasušeným ovocem. Kup si sušičku na ovoce za tisícovku. Můžeš tam sušit i maso.

Založ si nějakou farmu na zvířata. Myslím terárium třeba a chovej na prodej třeba leguány, pavouky atd. Velký zájem je i o krmení pro zvířata například cvrčci nebo octomilky. Snaž se přijít na práci z domu to je myslím nejlepší volba než nějaké dojíždění. Potřebuješ klid a pohodlí, které ti zaručí jenom domov.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 16:43
avatar

Nicnedělání a nemožnost najít si práci vás psychicky ničí. Pokud byste nyní začala podnikat a máte ID, tak snad jediná výhoda by byla, že byste nemusela platit ty měsíční zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Vaše podnikání by bylo bráno jako vedlejší činnost. . Ráda tvoříte, je o to možná i zájem. Prodej - možný přes různé ty handmade internetové weby - viz fler.cz, dogala.cz apod. Nebo přes aukro, nebo přes vlastní eshop... Asi tak, já bych do toho šla. Raději, než čekat, kdo se nad vámi smiluje a zaměstnává vás. Na živnostenském úřadě, na zdravotní pojišťovně i na sociální správě by vám k tomu měli poradit více. Zvláště tedy na ty povinné odvody se zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malazabicka
Datum: 18.04.16 18:17

Přesně, uhodila jste hřebíček na hlavičku! Psychicky mě to ničí. Tím jak to trvá už moc dlouho a zatím nikam nevede... Čím dál vážněji uvažuji, že si zkusím založit ŽL a pokusím se prodávat svoje výrobky. Kdyby to jo nešlo (nebyl by odbyt), tak skončit mohu vždy. Díky za povzbuzení, zjistím všechny informace a zkusím to.

Od: jjje
Datum: 18.04.16 18:45

Mám taky problémy se zády,když si občas nesednu,konec.Zbude mi jedině zkusit něco podnikat,osvč,kde mě nikdo nebuzeruje že sedím a budu si vše dělat dle svého.Nejhorší je opravdu sám něco začít a to psycho pořád doma..Prostě zatnout zuby a zkoušet.Ve dvou by to šlo lépe,ale časem snad se něco vypracuje bud společník nebo nekoho najmout.Ve dvou se to opravdu lépe táhne.Co inzerát na společníka?Něco vyrábět a pak někde rozvážet?Třeba butiky v Praze,tam měšťáci koupí každou pitomost,hlavně ženský a zhýralé paničky,co neví co s penězi


doplněno 18.04.16 18:49:

Pěstovat kozy,kozí mlíko,sýry a prodávat na trhu,inzerátech.Být na vesnici a mít prostory,možná dobrý nápad ale hrozné papírování

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.04.16 18:48

Radím opak. Když podnikat, tak sám, pokud to povaha podnikání dovoluje. Z počátku ve dvou v podnikání je vše zalíté sluncem, donec drastický. Peníze rozdělily mnoho rodin, ne potom cizí lidi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jjje
Datum: 18.04.16 18:55

Máte také pravdu,každý společník by musel mít své.Žádné napůl,to je pak handrkování a soudy nakonec.Takové družstvo,kde by každý věděl,co je moje a co je tvoje./Nářadí,stroje/.V případě handrkování by si každý vzak své a šel pryč bez problémů

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malazabicka
Datum: 18.04.16 18:55

Přesně, i po tom co vidím ve svém okolí, tak jedině sama na sebe. Ty konce jsou potom hrozný... a smutný...

Od: malazabicka
Datum: 18.04.16 18:59

To mám právě já, potřebuji chvíli stát, pak se třeba projít, potom sednout, pak zacvičit,... prostě podle mě, jak to bude zdravotně vyhovovat mě, ne na povel... (jsou dny, kdy ani nevstanu z postele, jak je mi blbě z toho, že bolí celý člověk)... Jinak já jedině něco tvůrčího, bydlím v garsonce a další prostory by byly do začátku moc náklady navíc. Na tvoření s textilem apod. moc místa člověk nepotřebuje.

Jo a přeji, aby vás záda bolela co nejméně. Moc dobře totiž vím, jaké to je...

Datum: 18.04.16 22:47

Malý obchůdek by se na vesnici neuživil?Taky můžete prodávat kosmetiku-Avon,Oriflame apod.-a to přesně podle Vašeho momentálního zdraví...pracák Vám taky může zajistit vhodný kurz - účetnictví,kadeřnictví,manikůra+pedikůra apod.Mohla byste chodit k lidem k nim a podle Vašeho zdraví.K lidem musíte sama jít blíž,nečekat,že budou chodit za Vámi-co třeba se zapojit do aktivit u Vás na vesnici?Vyjít někomu vstříc s něčím?Nebuďte doma,psychika se bude zhoršovat a bude Vám jen hůř...Co zařídit na vesnici malou knihovnu nebo kino-navrhnout to vedení obce?Zřídit kroužek třeba čtenářský,pletení,vaření jako malé Prostřeno v rámci obce,soutěže různých dovedností...prostě k lidem blíž.Máte střední školu - co navrhnout doučování dětem ze základky?Doučovat cizí jazyk?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.