Mám strach, že nenajdu práci

Od: Datum: 18.04.16 11:17 odpovědí: 8 změna: 18.04.16 13:49

Je mi 29 a pracovala jsem necele 4 roky v jedne firme a smlouvy na neurcito jsem se bohuzel nedockala. Vim, ze je to kratka doba, ale po te sem neplanovane otehotnela a v dobe tehotenstvi my vyprsela smlouva na dobu urcitou. Uz v dobe tehotenstvi sem mela deprese, zda si dite nechat vzit, vzdyt nemam poradnou praci do ktere bych se mohla vratit, ale i kdyz zatim s partnerem jsem, tak stat se muze cokoli a co kdyz se pak nebudu schopna o dite postarat... a neustale sem se tim deptala.

Uklidnovala jsem se tim, ze po 3 letech na materske snad nebudu pro pracovni trh zas tak odepsana. Ze treba vse nezapomenu. Nyni uz ma mala rok a pul a ja zacala lehce touzit po druhym diteti, i kdyz jsem driv nechtela ani jedno a nevim zda tedy po 30-citce zkusit hledat praci, doufat ze po nejakych par letech mi smlouvu na neurcito daji a treba po 35 (meho veku) se pokusit a druhe, nebo druhe uplne vyskrtnout z planu a nebo mit druhe dokud je mala mala. Sem nerozhodny clovek a nevim, co by tak v dane situaci bylo nejlepsi. S partnerem mame porad dobry vztah a pracuje.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 18.04.16 11:36

Zajímavé, že vás nenapadá to nejdůležitější - svatba! Dokud nebudete svoji, pak bych druhé dítě neplánoval ani omylem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.16 12:06

čím dřív budete shánět práci, tím samozřejmě líp pro vás.. Po sedmi letech doma holt budete horko těžko shánět nějaký solidní zaměstnání. Je třeba si uvědomit, co je pro vás priorita. jestli co nejdřív nastoupit do práce nebo mít druhé dítě a pak pracovat např. v kolbence.

Od: ctenar
Datum: 18.04.16 12:11

Jak jsi mohla dělat 4 roky na dobu určitou, když jdou max. 3 jednoleté smlouvy za sebou?

Jaké máš vzdělání a ve kterém kraji žiješ?

Od: janm
Datum: 18.04.16 12:27

Mohla, někdo má jednoleté smlouvy i deset let za sebou, u nás se totiž zhusta nedodržuje zák. práce...

Od: coco
Datum: 18.04.16 12:38

A co na to rika partner? Jake plany ma on? Povazovala bych za podstatne poradit se v prvni rade s nim, co bude pro oba prioritni, copak manzelstvi neni vubec podstatne pro zabezpeceni rodiny a nejakou zivotni jistotu, na ktere se da spolecne stavet? Mozna jsem konzervativni, ale uvazovat o dalsim diteti a pochybovat o stabilite partnera je docela riskantni zpusob planovani budoucnosti, i kdyz nekdo potrebuje ruzny zivotni adrealin :)

Od: karolina86
Datum: 18.04.16 13:21

Zdravím,

jsem ve stejném věku jako vy a naprosto vás chápu. Taky uvažuju o miminku (jsem zatím bezdětná) a taky to hodně řeším, jak to budu mít s prací apod.

Ale když bych vám měla poradit, tak si myslím, že jestli chcete druhé dítě, bylo by asi rozumné se o něj raději pokusit teď hned dokud máte první dítě malé než nastoupit do nového zaměstnání, čekat na smlouvu na dobu neurčitou a pak po 35 roku věku se snažit o druhé (když už to ani nemusí jít) a následně po druhé MD zase řešit výpadek ze zaměstnání a další zapracovávání se po mateřské. Navíc ani když máte smlouvu na dobu neurčitou, tak nemáte jistotu, že první den po nástupu do zaměstnání po mateřské nedostanete výpověď pro nadbytečnost. Jestli chcete druhé dítě, mějte ho hned, budete mít alespoň dvě děti blízko věkově u sebe a budou si lépe rozumět než dva "jedináčci" s velkým věkovým rozdílem a určitě doporučuju taky uzavření manželství (ač ani to nezaručí, že s vámi partner zůstane). S prací se to potom kdyžtak nějak udělá a něco se najde... Každopádně je fakt, že tento kapitalistický svět je značně na houby - to se opravdu musí nechat.

Datum: 18.04.16 13:34

Důležité je, čím jste se vyučila, nebo co jste vystudovala.Co jste dělala dřív za práci, jak máte tedy dlouhou praxi.

4 roky Vás nechat bez smlouvy na určito je tedy od firmy hanebné, ale s tím už nic neuděláte. Máte tedy 2 možnosti:

1/ Pokud s manželem plánujete 2. dítě, řídit se heslem Čím dřív, tím líp. Malé je 1,5 roku, těhotenství třeba nepřijde hned a tak by bylo dobrým řešením pořídit jí sourozence. Vy už také nejste žádné poupátko, ve 30 letech se možnost žen otěhotnět snižuje o 30%. Tak pokud chcete rozšířit rodinu, nemluvit kolem toho a konat. Další šance těžko bude.

2/ Pokud do práce - čím jste? Stále se hledají kuchařky, servírky, prodavačky, pokladní...Některé profese to mají těžší. Ale pokud se Vám zadaří a seženete vhodné místo, kde budete spokojená /s platem, s prací, s kolektivem.../, těžko budete pak odcházet znovu na MD. Asi bych raději volila 2. dítě, když příroda požehná...*houpy*

Takže se musíte sama rozhodnout. Zda 2 děti, zda to po určitý čas manžel sám utáhne, nebo skončit u jedináčka a práci už teď si hledat. Jinak - nebojte se, práce se sežene, jen se musí hledat, chodit, volat, rozesílat životopisy, být slušná, umět se chovat. Sem patří třeba i to nejjednodušší: pozdravit, poděkovat...když od někoho něco chci. Jaga.

Od: ctenar
Datum: 18.04.16 13:49

30% pokles po třicítce je mýtus, pocházející z chudých venkovských oblastí Francie 18.století.

Takto "staré" ženy tam opravdu měly méně dětí v tomto věku, ale asi i proto, že už průměrně 5-6 dětí měly a tak na nějaké skotačení na peci už nebyl čas, nálada nebo chuť.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.