Nemovitost - prodej

Od: Datum: 17.04.16 22:33 odpovědí: 3 změna: 18.04.16 10:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s opravami na nemovitosti (RD), pokud je více majitelů (dědiců).
Nemovitost zdědily 3 bratři, první z nich prodal svůj podíl druhému, třetí si podíl nechal.
Aktuálně v RD nikdo nebydlí. Nyní bratr, který vlastní 2/3 nemovitosti provádí opravy, ale já se těchto investic účastnit nemohu, protože jsem v tíživé fin. situaci. Bratr mi nabízel odkup mého podílu v částce 20% z mého původního podílu (!), což jsem samozřejmě odmítl.
Chci se zeptat, jestli po mě může bratr vymáhat cenu za provedené investice, když jsem s nimi nesouhlasil?
Dále by mě zajímalo, když se rozhodnu např. za 2roky, že mu svůj podíl přece jen prodám, z jakého odhadu se bude vycházet? Vztahy nejsou moc dobré, proto bych mu svůj podíl rád přenechal, ale nabízená částka je opravdu velmi nízká a vypadá to, že se ji zvýšit nechystá a možná mu to i vyhovuje.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 18.04.16 00:31

Rozhodně Váš bratr po Vás nemůže vymáhat peníze za jím provedené investice bez Vašeho souhlasu. To můžete být v klidu. Pozor si ale dejte na nezbytné náklady provozu nemovitosti. Tam by to opravdu mohl vymáhat. Příklad - v zimě padá sníh a rampouchy ze střechy - volání hasičů - cena 5000 kč - tak by jste měl zaplatit 1/3. Nebo památkový úřad nařídí nějaké úpravy, nebo padají tašky ze střechy a ohrožují chodce - nutná oprava - zase jde 1/3 na Váš vrub. Pokud Váš bratr bez Vašeho souhlasu zvelebuje nemovitost, tak na tom vlastně vyděláváte, protože on za svoje peníze zhodnocuje i Vaší část. Morální a mezilidské aspekty vypouštím, páč do toho nevidím. Ale v tomto problému nejste rozhodně sám. každý člověk má jiné plány a i jiné finanční možnosti. A od toho se to vlastně všechno odvíjí. A je potřeba taky platit 1/3 všech nutných provozních nákladů na nemovitost - např. daň z nemovitosti atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zede
Datum: 18.04.16 09:41
Prodejte svůj podíl 3.osobě.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 10:03
Pokud po vás bude bratr chtít nějaké peníze tak když je nemáte tak mu je samozřejmě nedáte, ale můžete mu říct ať si je vezme z nájmu za užívání vaší tretiny, že mu ho tedy nebudete účtovat
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.