Voják a přeložení

Od: Datum: 17.04.16 20:52 odpovědí: 11 změna: 18.04.16 12:28
Ahoj, čistě teoreticky, když vystuduji VŠ vojenskou, stanu se poručíkem, založím si rodinu, postavim dům. Práci (armádu) budu mít ve městě s trvalým bydlištěm. Může dojít k tomu, že mě trvale přeloží do jiného města a já budu muset dojíždět přes celou republiku do práce?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.16 20:59

Když jsme měli armádu, vojáci si domy nestavěli. Mnohokrát se stěhovali.
Jak je to u těch dnešních komediantů nevím ...

Ohodnoceno: 0x

Od: mp
Datum: 18.04.16 01:05

Tak to jste urazil(a) současnou armádu. Dneska jsou tam alespoň lidi, kteří tam být chtějí. Jako komedii jsem spíše vnímal důstojníky v letech 1986-88 jako záklaďák. Tak to byl opravdu výkvět. Jako obsluha na důstojnickém klubu jsem měl docela přehled, co je kdo zač. Ale musím uznat, že i tenkrát tam bylo minimálně 50 % slušnejch lidí, ale bohužel to oni tenkrát neovládali. Dnes je to doufám alespoň v armádě naopak.

Datum: 18.04.16 05:47

Jedna rota v boji nepoužitelých tanků a letka vypůjcěných stíhaček není armáda.

Datum: 18.04.16 06:36
Tak ty modernizované tanky a Gripeny nejsou špatné...Ovšem pravda je, že naše armáda má pouze 2ks obého..a s tím se neubráníme ani Vatikánu.
Kasárna v našem městě vojákům dokonce hlídá soukromá bezpečnostní agentura, což už je tak na hlavu, že to ani komentovat nelze.

Datum: 18.04.16 11:35

ty nepoužitelné tanky ubránily letiště proti moderním Leopardům 2 a ještě vyrazily do protiútoku na pomoc skládajícímu se spojenci. Tehdy smekli i američtí generálové před práci našich tankánů. To byl rok tuším 2012 a velké tankové cvičení.

Jinak ano armáda je poddimenzována.

Od: isteron
Datum: 17.04.16 22:11

Armáda má vlastný fond bytov. A premiestňovať ťa môžu viac krát nielen raz. Môj brat býval v 7. mestách / posádkach., od svojho 15. roku, až do odchodu do výslužby. A vždy len v Čechách, ani pochovaný nie je na Slovensku. Záleží na odbornosti a zaradenia.

Od: hk
Datum: 18.04.16 01:15

Co vím, tak stěhování je běžná věc. Tedy bych to po škole viděl na Prahu, někde do kanclu a lézt hluboko do útrob nadřízenému. Pak stěhování nehrozí.

Datum: 18.04.16 05:46

Nevím, jak dnes, ale když jsem byla malá, byla v naší vsi v bývalém zámku umístěna kasárna. Plno důstojníků se svými rodinami. Nestavěli si nic, ale bydleli v takových hezkých finských domcích z palubek, říkalo se tomu běžně "důstojnické baráky".Stěhovali se běžně a často. Třeba moje kamarádka přišla s rodiči z Bíliny k nám, po pár letech se rodina stěhovala do Chrudimi. Potom zase někam dál, ale to už se mi ztratila z kontaktu.

V případě tohoto povolání bych si rodinu pořídila, proč ne, ale vlastní dům nestavěla a nezakořenila se tak se na jedno místo. Je to dost kočovný život, kde Vás potřebují, tam Vás pošlou. A všude mají jistě pro důstojníky zajištěno solidní bydlení. Peníze si šetřete, domek si můžete pořídit jednou, až u armády skončíte.

Nebylo to jednoduché zvláště pro děti - vzpomínaly na kamarády, které nechaly v minulém bydlišti, některé se těžko sžívaly v novém prostředí, pak se zase loučily a stěhovaly s rodiči dál. Ale rozkazu se prostě nevyhnete. Stavbou vlastního domu bych se při tomto povolání nevázala. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Od: lego®
Datum: 18.04.16 08:31

Nemusis dojizdet pres celou republiku.
Driv mela armada svoje byty a ubytovny. Dnes pokud se nepletu davaj prispevek na bydleni a ubytovny maj furt.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.04.16 11:47

Po vystudování VŠ si pořiď byt. Větší. Na barák se vykašli. Počítej s tím, že cca 15 let budeš muset odsloužit aby jsi dosáhl na slušnou rentu která tě uživí. A pokud bude situace stejná jako je dnes, tak odsloužíš jen tolik aby jsi splatil to co do tebe armáda vložila a pokud nebudeš potřebný, budeš v rámci reorganizace propuštěn nebo ti bude nabídnuto místo někde... Když nevezmeš, tak bude záležet. Buďto zůstaneš a nebo letíš.

Ale situace je teď jiná a pokud nebude republika rozparcelována mezi okolní státy za tučné peníze někomu do kapsy, tak bude změna a ta bude přát armádě. A tam bude záležet na tvé specializaci a podle toho budeš lítat. Někdo lítal, někdo se stěhoval jen tři krát a někdo se dokonce za celou svou kariéru nehnul z místa (ale na to nesázej).

Tak hodně štěstí.

Datum: 18.04.16 12:28

Jste-li ve služebním poměru u armády nebo PČR musíte s přeložením počítat, ale nebála bych se zas tak moc, dnes už je to jiné než dříve.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.