Míra mého narcismu

Od: Datum: 17.04.16 19:34 odpovědí: 5 změna: 18.04.16 08:56

Dostal jsem se k výsledkům psychotestu, který jsem absolvoval a objevil jsem tam mimo jiné, že v ohodnocení narcismu jsem pod průměrem populace. Co to pro mě lidsky řečeno znamená?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.04.16 19:42
avatar

Dobrý den, znamená to, že jste na tom vcelku dobře. Není to vlastnost moc uznávaná a pozitivní. Zdravím!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Narcismus

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 17.04.16 23:01

Že nejste oslněn vlastním zevnějškem a nepřeháníte to s péčí . Dneska se takovým říká metrosexuálové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantisfiala
Datum: 18.04.16 08:39
A opak narcismu se nazývá jak?
Datum: 18.04.16 08:51
avatar

Nijak. Prostě nejste narcista. Jako když je někdo vrah a ten druhý prostě vrahem není. Takže opakem vraha také není "nevrah". ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psycho
Datum: 18.04.16 08:56

Že jste v pohodě. Jinak určitá míra narcismu se objevuje u dospívajících a je vcelku přirozeným jevem,ikdyž to někdy je k nevydržení trochu.:) Dospělostí mizí,v ideálním případě. :) Narcismus neznaméná jen péči o zevnějšek. Narcistní osoba může být i neupravený člověk. Je to spíše jakási "fascinace" vlastní osobou a sobeckost. Doptyčný narcistní jedinec netuší,že ti všichni "hlupáci" okolo něho jen odráží jeho vlastní odmítanou část osobnosti a že vůbec nemusí být hlupáci tak jak se mu zdají. :) Nedokáže přijmout to,že není až tak vyjímečný jak se mu zdá. Je mu mizerně ikdyž to nevypadá.On vlastně neví kdo je.Je u něho problém navázat funkční milenecký i manželský vztah.Má problém přijímat lásku. Je to porucha osobnosti vzniklá tím,že jako dítěti se mu nedostalo dostatečné pozornosti od rodičů,pěstounů a pod.,v momentě kdy ji jako malé dítě potřeboval,protože malé děti jsou ze své přirozenosti sobecké a potřebují své rodiče využívat(nikoliv zneužívat!) než se jim vyvine jejich vlastní ego,které mi dospělí vnímáme jako svéJá. Abych Vám to upřesnil,když slyšíte někde,jak čtyřletému kňurajícímu dítěti někde v marketu,nachodníku, řekne jeho maminka. "Tak já tě tady nechám a jdu",nedokáže si dítě představit jak bude bez maminky existovat. Má v hlavě tmu,zeď. Zdravím.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.