Kdo má právo na dítě?

Od: Datum: 16.04.16 14:05 odpovědí: 7 změna: 17.04.16 07:56

Představte si následující situaci. Žena ze země mimo EU, i mimo Evropu, přijede do ČR, řekněme prostě na vysněnou dovolenou na kterou musela šetřit roky. Potká se tu s chlapem, který se jí zamlouvá.. a co čert chce vznikne z té lásky dítě. Kdo má na dítě právo? A pokud má na dítě právo matka, tzn. odveze si jej domů do své vlasti., má právo na alimenty? Téma je to složitější ale přesto se zeptám, jestli má někdo tušení, jak by se něco takového mohlo řešit. Pokud možno co nejméně dohadů a co nejvíce faktů, pokud mohu poprosit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: piotr
Datum: 16.04.16 14:29

Kdo má právo na dítě určí soud a otázka na alimenty?To nechápu jak se na to múžete vůbec zeptat? vždyt je to jen minimum co tomu děcku dáte to vám to dítě nestojí ani za tu směšnou částku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: komerland
Datum: 16.04.16 14:40

To víte, že se na to musím zeptat. Pokud ta žena odjede s dítětem na adruhý konec světa a já se s dítětem defacto vůbec neuvidím, nebudu s ním, nikoli s vlastní vůle... Vy byste jen tak platil? Já klidně platit budu ale na dítě které alespoň uvidím a mohu se s ním setkávat..

Datum: 16.04.16 14:35
avatar

Co vím,tak když toho muže neuvede do rodného listu,tak strácí právo na dítě a žena si může odjet a nemusí nic vysvětlovat.Když bude v RL a zažádá si ve své zemi o svěření do péče,potom kdby jej chtěl můž odvézt k sobě,bude to jako únos.Prostě ve které zemi je svěřen do péče,tam je doma,nevím jak to jinak říct.Co se týká placení,tak určitě nějaké bude,ale to snad odpoví nějkdo jiný.

Pokud je tohle téma fakt důležité napište spíše na nějaký web pro maminky(modrý koník,emimino...)kde vám s touhle situací ze života někdo poradí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.16 17:18
avatar

Nebude tady důležité, kde se to dítě narodilo, tedy jaké má občanství a tedy se musíte řídit zákony a právem té země původu.

Podívejte se na stránky ,,Úrad pro mezinárodněprávní ochranu dětí,, v Brně. Kde píší, že každý případ je individuální a každý stát má jiné podmínky. Pomohou Vám vypracovat dokumenty, abyste se mohl s dítětem stýkat.

Ještě je otázka, jestli to je potomek toho dotyčného. Já bych to nejdříve viděla na provedení genetických testů u nás v republice, protože pokud nebyla svatba, tak jaké placení alimentů, když není jistota, že dítě je moje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 17.04.16 07:56

jaké má občanství

Pokud má jeden z rodičů občanství ČR, získává ho i dítě.

Také bych se přimlouval za soudní test DNA.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 16.04.16 17:23

Mohu-li vám poradit a jde to, zapomeňte na nějaké dítě kdesi, nic dobréo do budoucna to nepřinese. Začněte znovu a hlavně s doma. Jiné by bylo se oženit s tou ženou a žít společně s rodinou - jedno v jaké zemi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.04.16 17:29
avatar

On ten dotyčný by třeba rád zapoměl, ale matka dítěte může po něm šlapat a vymáhat alimenty. Teď jde o to, aby to vše bylo právně ošetřené a dítě bylo toho tatínka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.