Jak poznat že dcera kouří?

Od: Datum: 15.04.16 18:13 odpovědí: 12 změna: 28.04.16 16:04

dobrý den mám dceru, je jí 13let a zdá se mi že začala kouřit. Když přijde, je z ní cítit kouř, ale tvrdí mi že nekouří. Dá se to nějak spolehlivě zjistit? Předem děkuji V.F.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.16 18:17
avatar

stačí aby dejchla a musí to být jasné

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.16 18:23
avatar

Dobrý den. Nejen dech, ale i prsty bývají cítit kouřem.. Zkoušela jste přičichnout? Pokud máte podezření, zamyslela bych se nad tím, kde na cigarety bere peníze..Možná zkusit nedávat jí kapesné?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mit
Datum: 15.04.16 20:36
jenom aby pak nezacala kourit, aby mohla kourit...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.16 20:48
avatar

To by asi moc nepomohlo, oni jsou mladí dost vykutálení. Ale já osobně si myslím, že bych to poznala, lepší je s ní promluvit a rozumně vše vysvětlit. Ale my jsme nebyli jiní, taky jsem to zkoušela, ale až v dospělosti. A léta už je za mně zapřísáhlý odpůrce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.16 20:51

Dobrý den, jak už zmínili ostatní - určitě podle dechu ( i když to je taky trochu diskutabilní, protože si může dát předtím, než půjde domů, nějakou žvýkačku, mentolku, ale myslím, že úplně to prostě nezamaskuje), dále ty prsty, ale celkově vlastně vše - i vlasy, hlavně oblečení, určitě to trochu bude cítit kouřem. Vzhledem k věku se neostýchejte také probrat také její školní tašku, baťoh, pokud něco najdete, je to jasné. Napřed s dcerou mluvte, pokud se nepodvolí, proveďte kontrolu v její nepřítomnosti, klidně i v jejím pokoji.

Co se týče peněz, myslím, že kapesné můžete třeba snížit, na druhou stranu, dcera si jistě může sehnat cigarety, pokud bude chtít, od svých spolužáků, kteří také kouří a rádi jí nějaké v partě poskytnou, není problém se podělit, takže to nemusí přímo znamenat, že by je kupovala ona (vlastně ani nemůže, vzhledem k věku, tedy správně, takže jí je možná kupuje někdo z dospělejších). Nemohla dcera přijít k cigaretám někde u vás doma? Kouří někdo u vás z rodiny, nebo z příbuzných, kde jste byli na návštěvě? Je možné, že to chtěla zkusit a krabičku "sbalila" u nich.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lego®
Datum: 26.04.16 10:22
avatar

Proc by si nemohla sama koupit cigarety?
Kdyz nam bylo 17 let alkohol se prodaval od 18-ti a cigarety od 16-ti let. Pivo si spoluzak kupoval sam a cigarety jsem mu kupoval ja

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 01:37
avatar

Pokud si je nekupuje, může jí je někdo z kamarádů nabídnout, nebo i kdybyste jí snížila kapesné, tak si nemusí koupi celou krabičku, ale dát třeba kámošce 4 Kč za jednu cigaretu a to není tolik. Asi toho moc v tomto věku nevykouří a vzhledem k ceně cigaret, by jí asi dlouhodobě nikdo zadarmo cigarety nedával. Zdá se mi to docela pravděpodeobná možnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.04.16 21:48

Pokud na ni uhodíte,asi pravdu neřekne...může taky ale načichnout,když kouří kamarádi.Můžete udělat to,že jí řeknete,že máte obavu,aby nekouřila trávu .začít tak hovor..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.04.16 09:36
avatar

Děcka si obvykle vyčistí zuby a pečlivě vypláchnou pusu, ale nevědí, že od cigár jim nasmrádnou prsty.

Odtud moje rada : čichněte jí k prstům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 09:50
avatar

Pokud sám(a) nekouříte, mělo by být pro Vás dost jednoduché podle čichu rozeznat kouření od načichnutí kouřem.

Nicméně, nevím, jestli Vám to k něčemu bude. Násílí a ostrý příštup tady nepomůže, a to ostatní asi selhalo. Jestli se chytila nějaké party, ve které se kouří, nebo ve které je dokonce "divné" nekouřit, tak s tím začne, kdyby jste se na hlavu stavěli.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.04.16 10:18

V lekárně či na internetu se dá zakoupit drogový test ze slin (COT), který detekuje nikotin v lidském těle po požití tabákových výrobků. Zda dcera kouří budete vědět během 10 minut.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cas
Datum: 28.04.16 16:04

dobrý den, vím, že je to troufale, ale jaký máte příjmení, prsím? ¨Vaše iniciály a popis dcery docela odpovídá jedný holce, co znám a vím, že kouří

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.