Kdyz mam m. tak me to nici a jsem k nicemu

Od: Datum: 14.04.16 10:54 odpovědí: 8 změna: 14.04.16 21:00
Dobry den, vzdycky kdyz mam menstruaci tak me hrozne boli bricho a nezabiraji mi na to zadny prasky, a ted posledni cca 4 mesice se mi stava, ze me u toho jeste hrozne boli hlava, nemuzu chodit rovne, skoro mic nevidim vsechno me svědí a uplne me to odrovna. Nemuzu taky ve svym okoli sehnat praktičáka a gynekolozku, momentalne jsem registrovana u gynekologa a tomu se mi to nechce nejak popisovat, protoze uz s tim mam neprijemnou zkusenost. Kdysi jsem tam chytla infekci a kdyz jsem dosla ke gynekologovi, tak rekl ze to mam z toho ze ho ma pritel malyho a pak mi na to teda neco predepsal, ale tu poznamku si mohl odpustit, a to u nej posloucham podobny hlasky casto. Na netu jsem cetla, ze bolest behem menstruace je normalni, ale me to vzdycky uplne znici.
Jo a jeste mam jeden problem, a to s tim, ze jsem blba. Proste nic neumim a hlavne nejsem schopna se nic naucit. A jak se neco sklada z vice slozitejsich veci, tak to vubec nezvladam. Umim napr. Delku uhlopricky v obdelniku, ale uz nezvladam odhadnout delku uhlopricky v hranolu, tam je 2x pouzita pytagorova veta a je toho na me moc. Pak se vubec neorientuji po meste, kdyz nekam jedu, tak treba vjedu na kruhovy objezd a vim, ze do centra je prvni vyjezd, ale jak tam vjedu jinama tak nevim, kterym je to do centra. Snazim se to nejak zapamatovat a casto se divam do mapy abych si zapamatovala kama se kam jede, ale vzdycky na to hned zapomenu.nebo jsem byla nedavno do obchodu pro mikro simkartu misto te velke, a pak me nesla nacist, sla jsem tam znova a prodavac mi rekl, ze se nacte az za hodinu, ale ze mi to rikal, jak jsem tam byla rano, a ja jsem to vubec neregistrovala, ze by mi neco takovyho rekl :( proste mam hlavu jen na to aby mi havrani nezrali krkem vnitrnosti. A kdyz se snazim neco naucit tak to proste nejde. Nevite co s tim?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.16 11:18

Menstruace je občas bolestivá, ale co se dá dělat, než to vydržet. Jste žena, musíte to prostě zvládnout. V dnešní době je už plno léků na potlačení menstruačních bolestí. Jen si vybrat. Za mě v 70. letech nebylo nic.

Co se týče té blbosti. Ve většině případů blbí rodiče mají blbé dítě. Když je aspoň jeden z rodičů o něco lepší, bývá to lepší i u toho dítěte. Jak jsou na tom Vaši rodiče s myšlením? Pokud jste udělala řidičák, nejste na tom až tak zle a měla byste se na silnici umět chovat podle vyhlášky. To, že nevíte, kdy vyjet ven z kruháku, je spíš proto, že se ve městě neorientujete.

Pythagorovu větu si pamatuji dodnes a to je mi už 61 let. Měla byste dávat pozor, kdo Vám podá jaké informace a těmi se řídit. Nedělat ze sebe pitomce, ale ani mistra světa. Co naděláte? Co člověk do vínku dostal, jen toho může využít. Nic víc. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.04.16 16:33

Ale byly prostředky, třeba Spasmoveralgin, Algifen. Jinak už bych si tehdy hodila mašli.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.16 20:52

Spasmoveralgin! Na ten jsem už zapomněla. Byl dost návykový.

Od: balzerka
Datum: 14.04.16 11:26

Teď neřešte kruhové objezdy, ale ptejte se známých, kam ony chodí ke gynekologii. Každá žena ve Vašem okolí přece někam chodí. Napište si to, a obejděte ty, o kterých máte dobré reference a zeptejte se, jestli Vás doktor přijme.

Problém s krátkodobou pamětí, podle toho, jak popisujete, to je na poradu s psychologem. Podle příhody s mobilem jste při příjmu informace nějak roztržitá, možná myslíte na tisíc věcí a nevnímáte obsah sdělení.

Navíc se už sama zařazujete mezi hloupé a neschopné. A to tak, že už tomu sama věříte. Tím si ale škodíte. To z Vás bude vyzařovat a takovou Vás budou brát. Určitě jste v něčem dobrá a umíte zase jiné věci, než uhlopříčky v hranolu.

Od: napulmrtva
Datum: 14.04.16 14:03
To s tou p. Vetou bylo jen obrazne, takovy prirovnani, proste me nejde udelat nic, co se sklada ze dvou mirne slozitych veci, napr. Řadit na kruhaci
Datum: 14.04.16 14:11

Dobrý den. A zkoušela jste konzultovat tyto problémy s lékařem? Nemusí to znamenat, že byste byla hloupá apod. ale může jít o nějaký zdravotní problém třeba. Zkuste se nechat vyšetřit, zda lékař nenajde příčinu Vašich potíží..Co se týče problémů když máte své dny a nechcete toto řešit s gynekologem, místo léků které si sama berete, zkuste třeba bylinkové čaje. V lékárně Vám určitě poradí, za zkoušku to stojí. Ale k praktickému lékaři si zajděte, ono všechno může souviset se vším a zdraví máte jen jedno.

Datum: 14.04.16 16:43

Je bolest a bolest. Je mnoho druhů bolestí stejného orgánu a člověk, který je jinak zdravý, nemůže si ani představit, jak odlišnou bolest prožívá člověk s nějakým zdravot. problémem. Velké menstruační bolesti bývají u endometriózy, srůstů, nebo dělohy vychýlené dozadu. Některé ženy mají bolesti jen do prvního porodu, ale u těch s problémem bolesti přetrvávají celý život, nebo do odstranění problému. A o své paměti byste měla informovat každého lékaře, který se Vás ptá na Vaše potíže, protože to skutečně někdy přímo souvisí buď s nějakou diagnózou, nebo třeba jen nevyvážeností nějakých prvků, minerálů, vitamínů atd. Někdy i např.s cukrovkou. Nebo jste jen roztržitá, zkuste se vyklidnit a až nebudete pod tlakem starostí a rozhozená, zkuste se v klidu soustředit a ověřit si, zda i tak Vám paměť selhává.

Datum: 14.04.16 21:00

Po dětech většinou ty problémy okolo menstruace zmizí. Já vím, že to je třeba ještě za dlouho, ale alespoň nějaká dobrá zpráva.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.