Očkování proti klíšťatům- který měsíc?

Od: Datum: 12.04.16 19:39 odpovědí: 4 změna: 13.04.16 20:11

Dobrý den,

můj dotaz se týká očkování proti klíštové encefalitide. Před pár lety jsem byla očkována druhou dávku. Letos mám dostat třetí. Mohu se zeptat, který měsíc je vhodný pro očkování a jak to probíhá? Už si to nepamatuji přesně. Nejdříve se zastavím u doktorky, ona mi dá předpis, s tím se zastavím v lékárně a poté se vrátím na očkování? Ano, zavolám si a zeptám se přímo sestřičky, jen jsem se nejdříve chtěla zeptat tady. Přeji krásný večer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.16 19:54
avatar
Už to začalo. Kocouři už tahají klíšťata každý den. Ideální termín jste prošvihla. Teď jste si už měla jít pro druhou dávku. Každopádně, vždycky lépe pozdě než nikdy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dako®
Datum: 12.04.16 20:13
avatar

My to máme tak : když jsme byli očkovaní poprvé, tak první dávka byla v únoru, druhá po měsíci v březnu a třetí dávka po roce v březnu. Teď chodíme na přeočkování po 5 letech v březnu a to už je jen jedna dávka.


doplněno 13.04.16 20:03:

ano, nejdříve si zajdete k obvodní doktorce a ona Vám vakcínu předepíše a vyzvednete si ji v lékárně, pak Vás oočkuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 01:01
avatar

Záleží na vakcíně. tzn. druhá dávka se podává 1-3 měsíce po podání první dávky a třetí dávka 5-12 měsíců (vakcína FSME-immun) nebo 9-12 měsíců (vakcína Encepur) po podání druhé dávky. Jak tedy rozumět,že jste měla 2.dávku před pár lety? To jdete na přeočkování,,ne? Přeočkování se provádí po celý rok, nejlépe však v zimě.Zavolat sestřičce bude tedy nevyhnutelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 20:11
avatar

Zdravím, první očkování jsem prodělala v pondělí :).

Vy máte nejvyšší čas, u očkování platí, že čím dříve k určenému termínu, tím lépe. Očkovaly se nám ve školce i děti, byly před 14 dny. Klíšťata už lezou, z dětí jsme smetali minimálně 10 kousků za minulý týden. A ano, lékař dá recept, Vy v lékárně vyzvednete očkovací látku a s tou musíte znovu do ordinace, která Vám ji někdo píchne, mě ji píchala sestřička. Mrkněte na pojišťovnu, mnoho jich přispívá nějakou tu stovku právě i na různá očkování ;).

Taky nechápu tu "třetí dávku". Ta se dává max. do 12 měsíců od první, ne po letech... jdete na přeočkování?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.