Afrika a chudoba, Uganda?

Od: Datum: 12.04.16 17:13 odpovědí: 6 změna: 13.04.16 08:40

Ahoj, dívám se tak po internetu, jak se dnes vlastně žije v Africe. Pokud najedu na stránky nejrůznějších nadací, kde si žádají štědré příspěvky na všechno možné i to nemožné, tak zde vidíme obrázky pupkatých a podvyživených dětí...pochopitelně. Pokud si ale zapnu obyčejné mapy google zde:

https://www.google.cz/maps/place/R.A+BISTRO/@0.6497972,30.274352,555m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x7546852eebc52695

Uvidím obyčejné menší, ale přeci jen slušné cihlové baráčky, podobné těm na dnešní, zapadlejší vesnici. Jak se dnes vlastně žije v Africe, takové Ugandě (na mapě Fort Portal, Uganda)? U nás v TV se neustále píše o uprchlících a mě osobně přijde, že Afrika udělala obrovské, mílové kroky vpřed, vlastně ve všem...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.04.16 18:16
avatar

Dobrý den, myslím, že v Africe se člověk musí umět narodit do té správné rodiny a prostředí.

Tedy, pokud je u "vesla" někdo ze stejného kmene či stejného náboženství (jako je rodina, kde se človíček narodí), tak si žije docela spokojeně. Pokud tomu tak není, tak je vystaven chudobě a nenávisti. Další fenomén v Africe je míra korupce a to, že jen ti vyvolení jsou u hodnot.

K tomu se přidává i počasí, resp. možnosti či nemožnosti zemědělství, negramotnost (či školství) a nerostné bohatství, která daná země má (a které rozprodává ta vládnoucí třída). O nějakém sociálním zabezpečení se dá hovořit asi jen u menšiny afrických zemí - jinak je to boj o přežití a starost jednotlivce či jeho rodiny. Takže, Afrika není pouze jedna. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar*
Datum: 13.04.16 06:52

On ten hladomor je jen v tom východním cípu (Somálsko, Etiopie). Napršelo tam málo, bojují tam spolu a ozbrojené milice nedovolují dovoz jídla. Afrika má jídla dost pro všechny. Problém je jeho distribuce do oblastí, kde je ho zrovna potřeba. Třeba když se neurodí brambory v ČR, tak se dovezou ze Španělska a je po problému a po hladu. V ČR neběhají nelegální ozbrojené gangy, které by ty kamiony zastavily, ukradly a rozdaly svým přívržencům. Tohle je právě problém těch zemí.

V Africe jsou města plná skleněných mrakodrapů, že by se Praha vedle nich styděla. Je tam ale velký rozdíl mezi (hlavním) městem a venkovem. Lidi jsou tam soběstační, prakticky nefunguje centrální správa země, takže se skoro nevybírají daně = v zemích není žádná/minimální státní infrastruktura (silnice, školy, nemocnice, vodovody, kanalizace, elektřina).

Je tam ale snad 52 zemí, takže dost těžko zevšeobecňovat, stejně jako v Evropě (Dánsko vs. Makedonie).

Afrika je OBROVSKÁ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 08:18
avatar

Pokud na prvním obrázku přenesu očima poměrové srovnání Evropy na mapičku Afriky, tak mi to nesedí. Zaplná větší část Af.

Na druhém obrázku se mě zdá, že Afrika je oproti Evropě zvětšená více.

Nebo to je optický klam?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 08:29
avatar
Optický klam to není. Když je znázorněná mapa světa vodorovně na ploše, tak čím více se jde na sever nebo na jih, tím více se pak musí dané země roztahnout. Na globusu mají normální velikost, problémby byl díky tvaru Země to převést na papír. Proto na mapách poté Gronsko nebo Antarktida vypadá daleko větší k poměru k státům na rovníků (Zde na prvním obrázků vidíte např. Gronsko velké jako celá Evropa, ale skutečnost je trochu jiná.)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 08:40
avatar

Gismo, děkuji za vysvětlení, to mě nenapadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 07:00
avatar

jj. I na chudobě se dá vydělávat, což dobře ví všechny neziskovky nejen kdesi v Africe, ale i zde v ČR.

No, a je tu ještě druhá věc. Víte co udělá černoch z Afriky, když mu dáte lepší zrní a lepší techniku, která mu dvakrát zvětší výnos? Oseje poloviční plochu. Toto není aforismus, ale fakt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.