Sedací nerv?

Od: Datum: 12.04.16 12:31 odpovědí: 7 změna: 13.04.16 13:20

Sedaci nerv/ploténka?Kdo má zkušenosti?Jak si ulevit?Sem tam me to píchne až se mi podlomí nohy.Dekuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.16 14:27
avatar

Nehledejte rady v internetu,

zdravotní problémy řešte s lékařem!

(Na dálku nelze diagnostikovat.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.04.16 14:27
avatar

U lékaře jste byl/a?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.04.16 14:56
avatar

Určitě by Vás měl vidět lékař. Měla jsem zánět sedacího nervu a chodila jsem dva roky o holi, nemohla jsem se otočit ani v posteli. Jeden člověk mně poradil ovčí rouno do postele, v zimě v létě, prostě suché teplo. Zpočátku nejlépe 14 dní v posteli na rouně a vylézat jen na wc. Mně mimo léků, lékař předepsal magnetoterapie. Chce to opakovaně, a tak magnety, rouno a léky mně pomohly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.16 15:14
avatar

Když jsem dělala u stroje v tiskárně, tak jsem velmi na toto trpěla.

Velká úleva a pomoc byla, když jsem si lehla na podložku, na zem, na záda. Nohy skrčit do pravého úhlu a když byl někdo doma, přistrčil pod lýtka taburet, kostku s dekou. Tím se odlehčila bederní páteř. Chvilku zůstat a relaxovat. Ty skrčené nohy, do pravého úhlu a položené, jsou velmi důležité.

Jinak jakýkoliv cvik na zádech, třeba pokládání pokrčených nohou do strany je dobrý, těch cviků je více. Cvičte vždy pomalu, zahřátá záda, ne při akutních bolestech. Pokud byste dostala rehabilitaci, tak Vás těm isviky setry seznámí, jinak jaou i na internetu. Též je důležitá ergonomie těla, nosit nákup rozložený v obou rukách, dobrý je batoh, při zvedání těžšího, i lehkého předmětu /klíče, mince/ pracují nohy, tedy krčí se kolena, záda zůstávají rovná.

A jak píše Pt, chce to stále teplo a stáhnout /šálou/ bedra. Dobré je naučit se doma nosit třeba teplý župan.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 12.04.16 15:32

Já si elektrickou dečkou vleže hodně nahřeju kříž a pak se teple obleču a hlídám si prudké pohyby, hlavně rotace.Vadí vysoké podpatky, prochlazení a zvedání těžkého. Když je to opakovaně, doktor na rehabilitaci posoudí, zda cvičení, elektroléčbu či jinou metodu.Ono to může být i posunem / něco jako blok/ v tom polopevném spojení pánve s křížovou kostí. Docela časté a speciálními cviky a technikami se to dá srovnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.04.16 10:19
avatar

Také si hlídám prochlazení a tak chodím ponejvíce v teplákách, abych měla na nohu teplo a mohla chodit bez hole.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 13:20
avatar

Rozhodně k lékaři, mně od zánětu sedacího nervu pomohla série injekcí (z nejhoršího), chodila jsem při tom do práce, sice v kanceláři, ale bylo to peklo. Sama nepoznáte, o co jde a na každé (nerv a ploténku) je třeba něco jiného. Jak se dostanete z nejhoršího, pak je pomalu třeba rehabilitace a dál neustále se udržovat v "pružném" stavu, není to nic tak náročného, jen na to trochu myslet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.