Mohu na magnet.rezonanci s endoprotezou?

Od: Datum: 11.04.16 12:23 odpovědí: 3 změna: 11.04.16 16:07

Mám problémy v břiše, byla jsem na ultrazvuku a někdo mi v čekárně řekl, že se to upřesní na magnetické rezonanci. A teď mne napadlo, jestli vůbec na takové vyšetření mohu, když mám totální endoprotezu kyčle. Nevíte někdo? Děkuji:


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.16 13:04
avatar

Endoprotéza kyčelního nebo kolenního kloubu nemusí být pro vyšetření magnetickou rezonancí překážkou, pokud je umělý kloub z nemagnetického materiálu např.titanu, nicméně v každém případě je nezbytně nutné o tomto informovat lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 14:36
avatar

V každém případě toto nahlaste ještě před tím, než podstoupíte magnetickou rezonanci a domluvte se pak přímo s personálem v nemocnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 16:07
avatar

Bez konzultace s vašim lékařem a bez papíru co v sobě máte NE. Mám v páteři kov Kaneda a umělý kloub (název si nepamatuji), na magnet musím oba papíry (každý od jiného operatéra) předložit a to i když si myslím, že už to musí mít poznačené. Záleží na tom, jak dlouho je od totálky, můj ortoped říkal, že posledních 10 let se už dává jen to, co na magnet může. Já radím nečekat a jít si pro papír.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.