Mohu podat trestní oznámení?

Od: Datum: 11.04.16 12:01 odpovědí: 10 změna: 11.04.16 16:51

Dobrý den,

Měl jsem koupené 3 lístky na koncert, na který jsme nakonec bohužel nemohli jet. Cena jednoho lístku byla 790Kč. Aby jsme zbytečně nepřišli o peníze, nabídnul jsem lístky přes sociální síť za 1950Kč, tedy 650Kč za kus. Vstupenky byly eticket, tedy přišel pouze mail, který si každý sám vytiskne.

Zájem byl poměrně velký, nicméně jsem si vybral asi toho nejhoršího Poslal jsem kupujícímu číslo účtu, na který má převést peníze a s prosbou, aby mi zaslal screen z historie o posláni peněz (aby jsme nemuseli čekat než peníze dorazí). Nebyl žádný problém, screen zaslal, já poděkoval a obratem odeslal mail se vstupenkama.

Bohužel jak jsem se později dozvěděl, platba jde do nějaké doby stornovat. Už to budou pomalu 2 týdny a peníze nikde, tedy s semnou zametl.

Nejde ani tak o ty peníze, ikdyž to není zrovna nejméně, ale o princip a rád bych, aby todle nikomu jen tak neprošlo.

Má otázka zní, zda se dá na takového člověka podat trestní oznámení a co bych pro to měl udělat.

Jediné co mám, je komunikace z facebooku.

Děkuji za odpověď, přeji pěkný den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.16 12:19
avatar

jj, tady názorně vidíte, co se nedělá. Nejste první, ani poslední. Mě podobná věc stála 8500,-, taky byly pryč, nedobytně a nenávratně.

Proto vám radím : Zatněte zuby, peníze odepište a hlavně si tuto událost dobře zapamatujte. Vyšel jste z ní ještě lacino.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dan987
Datum: 11.04.16 12:22

Jasný no, tak ja už to bral tak, že není co ztratit, kdybych se je nepokusil prodat, tak o to taky přijdu. Každopádně bych byl spokojenější bez peněz a s pocitem, že z toho ma ten ... aspoň nějaké nepříjemnosti

Datum: 11.04.16 12:38

Dotyčný bude tvrdit, že z prodeje sešlo a vstupenky neobdržel nebo nevyužil, takže ve výsledku to bude pro Vás pouze ztráta času.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 12:42
Můžete podat oznámení,jestli to bude trestní oznámení, to rozhodnou az policisté. Celou věc prověří. Jestli nevíte komu jste je zaslal,tak moc šanci nevidím.
Jen pro info,max.se jedna o přestupek,nízká škoda
doplněno 11.04.16 15:11: Lístky jsi prodával pod cenou,nejlepší by bylo,kdyby ti kupující vložil peníze na účet a mas je tam hned
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.04.16 16:32
avatar

"Do 5ti tisíc se u nás normálně krást můžě!" Není to trestný čin, kterým by se kdokoliv zabýval, odkáží Vás na Občanskoprávní řízení, kde zaplatíte skoro tolik, co stály vstupenky a ještě z něj nic nedostanete. Takhle si našimi skvělými zákony vychováváme další podvodníky a zloděje, aby nám náhodou nevymřeli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 13:11
avatar

Ale můžeš, jistě že jo. Krom toho takových podvedených může být více a možná dotyčný už nějaký vroubek má, a tady tím si podepsal ortel. Vytiskni veskerou komunikaci, a odeber se na policii.

No a nebo nejprve zkus dotyčnému napsat, že jo. Třeba je problém jinde. A zároveň ho upozorni, že máš jeho číslo účtu, tedy je dohledatelný a s veškerou emailovou, facebookovou komunikací se obracíš na policii ČR.

Za podání oznámení se ještě neplatí, tak se toho neboj. Lepší zkusit jestli to půjde, než to rovnou házet do koše.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dan987
Datum: 11.04.16 14:46

Děkuji, něco takového jsem chtěl slyšet

Jinak jsem mu samozřejmě po pár dnech psal, že peníze nedorazily, jestli s nimi mám vůbec ještě počitat a po uplynutí dalších pár dní, že je to nemilé, ale podám trestní oznámení, respektive jak mě zde již opravili, oznámení na policii.

Od: bour
Datum: 11.04.16 14:19

ta věta, že jsi se dozvěděl, že jde platba stornovat má nějaké rozvinutí? Víš, že platba byla stornována? Třeba ji ani neposlal. Vyrobit screenshot je směšně jednoduché (a nemyslím tím teď ani tu jednodduší variantu s grafickým editorem, ale že si prostě zadá jinou platbu někam jinam a prostě si jen v konzoli prohlížeči změní text stránky, případně může mít už ty screenshoty předpřipravené. )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dan987
Datum: 11.04.16 14:41

Nene, nevím zda byla stornována. A samozřejmě vím, že by se dal screen celkem jednoduše předělat, ale jinak to prostě moc nešlo. Nejlepší by bylo, počkat než platba dorazí, ale jelokož jsme "obchod" uzavřeli v pátek den před konáním akce, tak nebylo na výběr, jediné jednoduché co mě napadlo byl ten screen, nechtěl jsem vymýšlet moc kravin, abych ho jeste neodradil a lístky mohl rovnou vyhodit kromě toho působil jako normální člověk, který se na akci těší a bude rád, že na tom i něco ušetří

Datum: 11.04.16 16:51
avatar

Můžeš-PČR je povinna prošetřit a vyhodnotit zda jde o přestupek či trestný čin a pak dle možností předá dál a Vás vyrozumí !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.