Snížení výživného

Od: Datum: 11.04.16 10:27 odpovědí: 14 změna: 16.04.16 14:47

Dobrý den,

přítel po rozvodu musel změnit zaměstnání a přestěhovat se ke své matce ,která je ve starobním důchodu,jeho finanční příjmi se snížily na minimun ,neboť si našel zaměstnání, kde si vydělává 11000Kč měsíčně,platí výživné na 19letého syna 3000kč a 9letého syna 2000kč ,nyní si jeho bývalá žena zažádala o zvýšení výživného ,okresní soud toto zvýšení zamítl,ona se odvolala ke krajskému soudu a částka byla návýšena na každé dítě o 800kč s doplatkem 16tisíc kč.Jak je možné takové navýšení, když jsme se informovali u právníka,který nám řekl že výživné je 10-15% z platu.Soudce u krajského soudu řekl přítelovi ať si najde lépe placenou práci což tady v podkrkonoší je zcela běžné takový výdělek.

Bývalá manželka si po rozvodu zakoupila nový dům a vzala hypotéku a přítelovi řekla že si zažádá o zvýšení výživného ,že jí finance nestačí.Ještě podotýkám,že má vedlejší příjmy na které nebyly brány v potaz.

Jakou má přítel šanci když si zažádá o snížení výživného.
Děkuji za odpvěď Simča


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rosa
Datum: 11.04.16 11:34

Dobrý den, právník Vás neinformoval tak úplně správně. Existuje orientační tabulka pro výpočet výživného, soudce k ní ale nemusí přihlížet. Pro dítě 9 let = 13-17% z platu, pro dítě 19 let = 19-25% z platu.

Zdroj + další info zde:

http://www.ochrance.cz/stizno…-k-detem-stanoveni-vyzivneho/

Žádost o změnu výživného (snížení/zvýšení) lze podat vždy, když se změní poměry (na straně otce, matky, potřeby dětí atd.).Zda-li má otec dětí šanci na snížení výživného, těžko říci. Ale podívejte se na to i z druhé strany, tedy tak, že kdyby to bylo obráceně, otec dětí se snažil jako matka dětí (koupě domu, hypotéka, hlavní příjem, vedlejší příjmy) a matka by naopak pracovala jen za 11.000,- Kč, tak se zase budete zlobit na matku dětí, že se nesnaží více ona. Já bych matce dětí její aktivitu v zajištění dětí, bydlení atd. nezazlívala, naopak. A to má ještě obě děti v péči, byť jedno je již dospělé, ale to se určitě připravuje na své budoucí povolání. Myslím si, že otec dětí by se ve svém věku mohl více snažit, stejně jako to dělá jejich matka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 11.04.16 20:00

To už rozsudek nebyl právní moci? Pokud je to do 15 dnů, měl by urychleně podat odvolání proti rozsudku.

Rozsudek je nesmysl a při jeho příjmu je likvidační. Soudce nemá co žvanit takové kraviny. Zůstávající častka je méně než nezabavitelné minimum při exekuci. Jestli se neodvolal, tak pak je to jeho problém a vy si najděte nekoho rozumného. K tomu pak už není co dodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 12.04.16 00:17
Bohužel nemáš pravdu. Pokud OS rozhodl o výši výživného, je povinen platit ho tak. Může se samozřejmě odvolat. Do doby, než KS rozhodne o odvolání, musí platit tak, jak rozhodl OS. I když mu bude výživné poté sníženo, to co zaplatil už zpět nedostane.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: simca*
Datum: 12.04.16 12:19

Po odvolání bývalé manželky ke krajskému soudu který výživné zvýšil už není odvolání


doplněno 12.04.16 12:25:

Okresní soud 2x návrh na zvýšení výživného exmanželky zamítl,krajský soud ho zvýšil o 1600kč s doplatkem 16000kč a není proti němu odvolání,přítel si chce zažádat znovu u okresního soudu o snížení,ale neví zda bude úspěšný...hlavně jeho exmanželka mu řekla že se mu bude mstít,tak se jí to daří..

Datum: 11.04.16 23:22
avatar

Asi tak - naděje na možnost snížení výživného umírá poslední, že. Ale jen bych si neodpustila malinkou poznámku. Jste si jistá, že vám přítel nezatajil skutečnou výši svého platu? Že by soud stanovil tak vysoké částky z tak malého platu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simca*
Datum: 12.04.16 12:27

Jsem si jistá,protože vidím výplatní pásky,jen nechápu arogantní chování krajského soudu...který částku navýšil,když okresní soud navýšení zamítl,tak zkusí zažádat znovu o snížení..

Datum: 12.04.16 13:20

tak ono výživné není jenom o výši platu, ale i o potřebách dítěte, o životní úrovni platícího rodiče, o tom, zda se rodič bez vážného důvodu nevzdá lépe placené práce, jak moc se stará o své děti, nakolik se finančně podílí na jejich dalších nákladech dítěte mimo výživného... když jsem se rozváděla já, tak jsme k soudu šli s dohodou, nicméně i tak soudkyně když viděla doložené výplatní pásky dnes už exmanžela, tak bylo vidět, jak ji vyloženě rozčílily a taky se tím netajila, že jim nevěří a dohodnuté výživné nám odklepne jenom proto, že jsme se na něm dohodli a ani sociálka proti němu nemá námitky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 15.04.16 17:44

Výživné je hlavně o výši příjmu. nebo chcete tvrdit, že má plátce pojít hlady nebo neplatit nájem, protože chce dítě na výlet do Anglie? Nesmysl. V první řadě musí plátce z něčeho žít a někde bydlet. Jinak je vše naprostá pitomost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simca*
Datum: 16.04.16 12:58

Plně souhlasím,jeho ex manželka uznává pouze značkové oblečení,musela si zakoupit nový dům,protože v bytovce bydlet nechtěla a potřebuje sponzora,tak to řeší tímto způsobem,vůbec nikdo z našich známých nemůže pochopit chování Krajského soudu...

Od: malmoo
Datum: 16.04.16 13:35

Ještě mi řekněte že soudcem byla vlastně soudkyně a jsme doma.

Zlatí islamisté, Ti vědí přesně, kdo a kde má jaké místo a práva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 13:48
avatar

Já si myslím, že pořádek v těchto financích by si měl udělat sám přítel a vy se s tím nemáte trápit.

Jeho ex-manželka si určite nepořídila rodinný domek z toho, co jí bývalý posílá. To jsou peníze na děti a ona měla a má jistě jiný zdroj příjmů.

Přítel by se měl více snažit nemít tak nízký plat. Pokud tedy nemá invalidní důchod. Možná zkusit ještě jedno zaměstnání, vedlejšák, pokud lepe placenou práci nesežene. Z takového nízkého platu bude mít i nízký starobní důchod.

Na soudech se již setkali s případy, kdy plátce alimentů měl část peněz přiznaných a část dostával rovnou nezdaněných na ruku, též, že odmítl lépe placenou práci a schválně nastoupil na tu špatně placenou. Nemusí to být ve Vašem případě, ale jenom píšu, s čím se právě na těch soudech setkávají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malmoo
Datum: 16.04.16 13:31

No prostě s alimentama je potíž a proto každý rozumný chlap si rozmyslí s kým chce mít reálně děti a kolik a nejlépe v dnešní době, je používat kondom až do konce produktivního věku a žít prostě jen pro sebe. Jinak z vás druhá polovice sedere kůži. Jenom nechápu jednu věc. Řekněme, že budu mít dítě s nějakou ex. Dítě budu chtít mít ve vlastní péči. Dítko dostane matka do péče a já mám platit jenom alimenty jako blb? Řekněme, že dostanu víkend v měsíci a co jako z toho. Proč mám platit na děcko, které defacto ani nevidím, nezžije se semnou a je mi défacto jako cizota. Matka ho nahušká očerní vůči mě a já mám solit dítěti a mnohdy i jeho matce. Pokud dítě chci do péče a nedostanu jej do péče zač mám platit, když z takového dítěte defacto nemám zhola nic? Matka vychovává cíleně v dítěti, pro mě cizího člověka. Ženské jsou čím dále tím více rafinovanější a nechápu, proč zákony jdou tak na ruku ženám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.04.16 14:39

Zač máte platit?

Když budete mít dítě sám v péči, tak vás to nebude stát nic? Nebudete požadovat výživné po matce? To asi těžko. Bude vás to stát daleko více než když platíte alimenty.


doplněno 16.04.16 14:49:

aha - žena má již zaplaceno z radosti z dítěte a na večeři dítku hodí úsměv na talíř*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malmoo
Datum: 16.04.16 14:47

Když jste s dítětem, to je radost k nezaplacení, takže žena už má zaplaceno tím, že má dítě v péči. Takže mám být bez této radosti a ještě platit? To jsou dvě ztráty. To že dítě finančně stojí víc..to je diskutabilní. To by se muselo vést účetnictví. Záleží, kdo kolik platí.


doplněno 16.04.16 14:52:

Takhle to nemyslím. Mrkev ne. Prostě pokud nemá ženuška na obživu dítka, dítko náleží k péči k otci. Dítko pak bude mít na talířku i mlíčko a chlebíček nebo vajíčko. Prostě samé zdravé dobrůtky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.