Ukončení příspěvku na bydlení - převod

Od: Datum: 10.04.16 11:58 odpovědí: 3 změna: 10.04.16 15:37

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na nejasnost, kterou mám ohledně příspěvku na bydlení.
Pobírám příspěvek na bydlení v bytě A, kde jsem i trvale hlášený. Nyní v dubnu se budu stěhovat do jiného bytu B, kde si v průběhu dubna zřídím trvalý pobyt. Chtěl bych tedy zrušit pobírání příspěvku na bydlení v bytě A a převést ho do bytu B od dubna (žádal bych v srpnu za 2.čtvrtletí 2016).
Bylo mi řečeno, že k ukončení pobírání příspěvku na bydlení v bytě A, musím doložit ukončení nájemní smlouvu na tento byt. Toto ovšem nemohu doložit. Budu mít dočasně dvě platné nájemní smlouvy, ale bydlet i hlášen budu již v bytě B. Nemohu jednoduše ukončit pobírání příspěvku na bydlení z bytu A na vlastní žádost, bez dokládání ukončení nájemní smlouvy apod.?

Jak prosím postupovat abych ukončil pobírání příspěvku v bytě A a mohl si v srpnu zažádat o příspěvek na byt B?

Již jsem doložil příjmy k pobírání příspěvku na bydlení k bytu A za 1 čtvrtletí 2016.

Děkuji
Trocky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.16 12:06
avatar

Vy budete mít dvě nájemní smlouvy a pobíráte příspěvek? Tomu nerozumím, proč dva byty a podpora? Tak to smlouvu ukončete nebo snad byt pronajímáte? Takový dojem to na mě dělá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hoja
Datum: 10.04.16 12:51

Děkuji za odpověd. Není moc nápomocná, ale stejně děkuji. Než se vyřídí stěhování, výpovědi a další věci, tak budu mít dvě nájemní smlouvy po dobu třeba 2-3 měsíců. Nevidím v tom nic špatného. Nicméně nevím jak to udělat na úřadu práce, kde mi pracovnice tvrdí, že bez ukončení nájemní smlouvy nemohu ukončit pobírání příspěvku, což mi přijde divné. Co kdy bych s eprostě rozhodl že příspěvek už od ted nechci,,,tak mi ho budou stejně posílat?

Od: paw®
Datum: 10.04.16 15:37
Vypovedni lhuta je snad 2 mesice. S podepsanou vypovedi od pronajimatele muzete jit podle me na urad a zadat o zruseni prispevku. V byte B pak zadat o prispevek az od skonceni najmu v byte A.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.