Účast na pohřbu

Od: Datum: 10.04.16 06:56 odpovědí: 7 změna: 10.04.16 14:42
Chtěla jsem se zeptat na váš názor ohledně účasti na pohřbu mé babičky,který bude 100 km od mého bydliště. Rozloučení bych se ráda zúčastnila,ale nevím jak to udělat,máme dva kluky (3 roky a 7 měsíců) a manžel by měl být tna služební cestě,tak nebude mít kdo pohlídat děti a na pohřeb,který bude v kostele, tak není vhodné děti brát.
Mohla bych se svézt s tátou,ale nemám hlídání pro děti,tak bych ráda slyšela názor a radu,jak to udělat,jestli dodatečně pár dnů po pohřbu dovézt na hrob kytici,ale nerada bych také,aby byly v rodině nepříjemnosti,že jsem se rozloučení nezúčastnila,je mi z toho smutno :( Děkuji za názory.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.04.16 07:01
avatar

Dobrý den, vidím to tak, že Vás otec na pohřbu omluví a rodině to vysvětlí. Děti jsou hodně malé, svěřit je cizímu nelze, tak to musí příbuzenstvo pochopit. Tu kytici se stuhou (a Vašim jménem) pošlete po otci, ale na pohřeb nepojedete. Zdravím!

doplněno 10.04.16 07:26:

Nevím, zda to platí všeobecně, ale u nás je zvyk umístit kytici od vnoučat přímo na rakev.

Takže, může to být kytice se stuhou a nápisem např.: "Milované babičce od Jarky s rodinou." nebo " Milované babičce od Jarky, Pepíčka a Adélky."

doplněno 10.04.16 09:05:

lidus - bude to tak. Tedy, ta kytice na rakev je od nejmladších členů rodiny. Ovšem, asi se dá předpokládat, že po obřadu bude i hostina a setkání příbuzenstva, tak by otec na "otočku" nejel (tazatelka by musela jet s ním a setrvat po celou dobu + děti). Asi by to bylo hodně náročné (zvláště u toho menšího děcka).

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 10.04.16 08:39
avatar

Jde to udělat snadno.

1. Pojedete i s dětmi a požádáte někoho aby děti před kostelem pohlídal, jde o 1h.

2. Uděláte to co vám radí Ben. U nás s tím rozdílem, že na rakev se dává kytka těch nejmladších, pravnoučata.

Dovolím si napsat to co vždy říkám já "na své mrtvé si vzpomenu kdy chci já a nemusím v mrazu běžet na hřbitov, nebo mrznout v kostele, jim nepomohu a já za nimi ještě nechci. Vůbec nemějte špatné svědomí, na babičku vzpomínejte doma, po otci pošlete kytku-podle mě je zbytečné kupovat kytici drahou, tomu mrtvému to nijak nepomůže ( kytice na rakev cca 2000,-), anthurie kytka krásná za 500,-.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.04.16 09:28
avatar

Nechovejte se pokrytecky. Chcete se zúčastnit pohřbu proto, že jste měla babičku ráda a chcete jí prokázat poslední díky svou účastí, nebo Vám jde o to, aby příbuzenstvo nepomluvilo, že jste se rozloučení nezúčastnila?

Já bych se zúčastnila, pokud jsem měla zesnulého ráda a vážila si ho a nepitvala, co která tetka řekne.

Jaké máte možnosti: Pojedete s otcem, nemusíte proto nikde přestupovat, čekat na přípoj. Takže byste tam nemuseli být až tak dlouho. Ale pár hodin to dá, to je jasné, zvlášť, bude-li pak hostina..

1/ Určitě máte ve Vašem bydlišti, někde v sousedství, kamarádky, které jsou doma se svým mrnětem. Nepohlídala by některá z nich Vaše děti? Příště jí to zase oplatíte.

2/ Je možné si objednat paní z hlídací agentury. Bývají to děvčata zkušená, umějí jednat s dětmi. Jenže jsou lidé, kteří by si někoho cizího jen tak nepustili domů. I když jsou to ženy prověřené a slušné.

3/ Jde o příbuznou z Vaší strany. A co kdyby pomohla strana manžela? Ti asi vaší babičce na pohřeb nepojedou. Pohlídala by jeho maminka, na ni jsou jistě malí zvyklí. /kdyby chodila do práce jeden den dovolené kvůli vnoučatům ji nezabije/ Nebo třeba jeho sestra či švagrová, pokud je také je třeba doma s malým.

4/ Jak už psala Liduš, děti vzít s sebou a před obřadem by je někdo ze vzdálenějších příbuzných jistě pohlídal. Bude už hezky, mohli by být venku. Také jsem kdysi kamarádce vozila parkem kočárek s malým Vítkem, když se mezitím loučila v kostele se svým tatínkem.

Možností je plno. Ale pokud jste měla babičku ráda, měla byste se zúčastnit. Je to to poslední, co pro ni můžete udělat. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.16 09:35
avatar

Pokud byste se chtěla pohřbu zůčastnit, tak můžete jen položit osobně kytici a s dětmi počkat třeba v bytě babičky na otce. Zůčastnění uvidí snahu, děti a pochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 09:48

Udělejte to co sama cítíte a nedejte na to ,co řeknou druzí. Srdce vám napoví.♥

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hanny*
Datum: 10.04.16 14:42
Děkuji za názory a rady,nebudu dávat na řeči příbuzných a dám na své srdce...
Manžel zítra zkusí služební cestu dojednat na jiný termín a podle toho se zařídíme.Nemáme možnost hlídání dětí známými ani nikým ze strany manžela tudíž buď pojedeme na chvilku a dáme kytici sami nebo se omluvím a pošleme kytici po tátovi.
Babičku jsem měla moc ráda a věřím,že by to pochopila a myšlenkami jsem celé dny s ní a ne jen v den pohřbu.
Ještě jednou vsem děkuji.
Datum: 10.04.16 10:23
avatar

hanny, každá situace se dá řešit a jak píše babajaga, máte dost možností, jak to s dětmi na tu cca 1hod udělat.Jistě jste svou babičku měla ráda, takže neúčast na jejím pohřbu by vás určitě mrzela. Obraťte se třeba na kamarádku, jestli by nejela s vámi a tu hodinku kluky nepohlídala.Já to totiž zas až tak velký problém nevidím*jasne*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.