Kytara - výměna strun za kovové

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý večer. Lidi co hrajete na kytaru. Mám kytaru s nylon strunami. Chtěla bych je vyměnit za kovový, ale bojím se, že si poškodím kytaru. Má někdo zkušenosti. Předem děkuji za odpověd.

4 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar inzinyrka

Podstatné je, jakou máš kytaru. Na španělku patří nylonové struny, kovové by ji zničily. Mají větší sílu, časem by se ohnul krk a mohla by se i vytrhnout kobylka. Nylonky sice nezní tak zvučně jako kovové struny, ale... kytara s ohnutým krkem prostě nejde naladit.

hudebniforum.cz/...

 


0x

Dobrý den.Pokud máte kvalitní kytaru,nemusí na ní být nutně jenom nylonky.Použijte klidně struny Martin tvrdosti EL.Nebo D´Addario Super light.Názvu se nebojte cena je do 150,-Kč za sadu.Jinak pro všechny hráče na strunné nástroje, struny se po hraní povolují ,jinak se po čase prohne každý krk.Dobré ladění má opravdu jen kvalitně provedený nástroj.Třeba od Furcha.

 


0x
avatar mil

Klidně natáhni kovový, ale jak už bylo řečeno, časem se každá kytara prohne, záleží na kvalitě nástroje, dá se to potom nechat i opravit, ale je to o nástroji, jestli by to mělo cenu. Hlavně vyber mekké, tenčí struny, v hudebninách ti určitě poradí.

Přeju hezký muzicírování. *tanec*

 


0x

Kytaře se nic nestane, jsi děvče tak si zakup měkké struny, mají menší nárok na tah na struník a lépe se ti budou domačkávat a to hlavně u baré. Opravdu záleží na kvalitě kytary, upevnění krlu k tělu a lubu. Taky čím a jak kvalitně je provedeno vyztužení uvnitř krku. Struny ti poradí prodavač v hudebních nástrojích. Pokud na to jenom trochu máš, tak si nekupuj úplně nejlevnější a zároveň si přikup alespoň 2 tenké Éčka do zásoby. Rády praskají jako první.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]