Oslabené žilní stěny

Od: Datum: 09.04.16 20:39 odpovědí: 9 změna: 13.04.16 08:03

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na nějakou "babskou radu" co dělat při oslabení žilní stěny u varixu. Mám od listopadu kompresní punčochy , beru lék Detralex, mažu si to Liotonem 100000, ale , že bych viděla nějaké zlepšení se nedá říci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 09.04.16 20:44

Všechno je jen prevence, léčit leda chirurgicky. Můžete ještě jíst pohanku a cvičit. Každý večer lehnout na postel, zvednout nohy ke stropu a třídavě velmi rychle a energicky propínat špičky a zase co nejvíc ohnout, až budou lýtka pálit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 20:53
avatar

Rady od Pb jsou dobré, ještě doplním sprchovat si nohy od dola nahoru střídavě studenou a teplou, výborné jsou šlapačky, tzn. pár vteřin v ejdnom lavoru se studenou, pak s teplou. Ale lepší už to nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 21:01
avatar

Místo drahého Liotonu zkuste nějaký krém - mastičku s kaštanem jírovcem, měsíčkem lékařským, konopnou mastičku, apod.

Pro rychlou úlevu poslouží i běžně dostupný Heparoid.

V leže šlapejte na kole, kdykoliv máte možnost, dávky postupně zvyšujte, jsou i jiná cvičení, třeba chození po hranách nohy - vějších i vnitřních. Cviky najdete v brožurkách u lékaře a na internetu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cec
Datum: 09.04.16 21:11

doporučuji RutiMAX od DR. Maxe

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 21:58
avatar

Bylinky jsou výbornou prevencí i léčbou křečových žil. Můžeme je užívat ve formě čaje, tinktury i mastí.Kvalitu žilního systému podporuje rutin, významným zdrojem je pohanka, černý rybíz a arónie (černá jeřabina). Lněný,dýňový a pupalkový olej obsahují omega-3 a omega 9 nenasycené mastné kyseliny,které mají úžasné posilující účinky..Doporučuji užívat:1 x denně 1 lžičku z každého výše uvedeného oleje.Také si preventivně masírujte nožky v oblasti lýtek měsíčkovou mastí.Při akutních bolestech a při začínajícím zánětu je výborná kombinace tvarohu a měsíčkové masti - 2hod nechat působit.Výborné je také pravidelné tzv. "šlapání vody" denně po dobu 3 minut ve vaně naplněné do poloviny vodou - pomáhá správnému prokrvení. Pak je důležité při sezení či ležení mít nohy vždy výše než tělo. I postel by měla mít část v nohách zvednutou, aby krev a lymfa mohly lépe z nohou odtékat.

Nápoj na povzbuzení krevního oběhu a zpevnění žil a cév :

2 dl šťávy z arónie, 2 dl šťávy z červené řepy, 1 dl šťávy z rakytníku, 1 dl šťávy z citronu
popíjet denně po dobu 6 týdnů.

Nápoj z vnitřní bílé citronové kůry (obsahuje rostlinný bioflavonoid citrin, který účinně posiluje a snižuje bolestivost stěn žil a vlásečnic)

Chemicky neošetřenou vnitřní kůru z 1 citronu rozmixujeme v 3 dl vody a vypijeme po douškách.

Tož,tak. Toto jsou moje babské rady ;)*jasne*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: balzerka
Datum: 09.04.16 22:15

To je hodně rodová záležitost a prevence ji jen přibrzdí. To, co pro to děláte, je chvályhodné. Vyvarovat se ještě dlouhého stání,dlouhého pochodu, ale i sezení, zvedání těžkého a koupání v hodně teplé vodě / termály né!/. Konzumovat pohanku. A zeptat se lékaře, zda jsou vhodné nějaké šetrné lymfomasáže.Tyhle záležitosti se někdy opichují, vytahují, slepují Operace / laser/ pomůže, ale po nějaké době se to prý vrátí. Posoudí lékař, co se hodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 08:00
avatar

Tu punčochu vám dal obvoďák? Měl byste se vypravit na cévní a měl byste se přestat trápit s punčochou a nějakým mazáním bez viditelného úspěchu. Na cévním byste měl pžádat o řešení a ne o léčení, bez výsledků. Varixy totiž sebou nesou i mnoho nebezpečí. Zbavte se jich na cévním, v nemocnici! *hej*Pochlapte se! A běžte!


doplněno 13.04.16 06:50:

Existuje velké množství nemocnic a všude tam, aniž by člověk bydlel ve stejném městě, se dá objednat. Pochlapila jste se málo! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 00:57

Ano obvodní lékařka mi napsala punčochy. Byla jsem 5.4.v zilní poradně v nemocnici. Před tím jsem byla z kraje března na sono žil. Bohužel jsou na vše dlouhé objednací termíny :( Žíly operují jen do května a to,už všechny termíny byly obsazené. Mám se přijít objednat na podzim. Tak, že jsem pochlapená,ale zatím mi to je k prdu .

Datum: 13.04.16 08:03
avatar

Krho18, doufám, že Vám není těch 18? To by bylo strašně brzy na tyto probblémy.

Jinak doplním info na tu operaci - pokud máte peníze, máte snad jednu /? píšete u varixu, ne u varixů/ velkou žílu a chcete se jí zbavit, tak běžte na odstranění na soukromou kliniku. Jedna snad nebude tolik stát. Operace se mnohde provádí v jednodenní chirurgii, případně přes 1 noc. Podle toho, kde bydlíte, co v blízkém okolí natrefíte.


doplněno 13.04.16 08:11:

Mě na cévním-interně /MUDr. Barták *smich*, byl slušný/ řekl, že když už velká žíla vznikne, tak ji žádnou mastičkou neodstraníte, ta žíla tam prostě bude pořád.

Jinak ty kompresní punčochy se používají jako prevence, aby Vám nevznikaly nové a nezhoršovaly se ty, co už máte. Takže jemně mazat a stále stahovat, dokud se něco nevyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.