Jak vnímáte špičky nohou směrované k sobě?

Od: Datum: 09.04.16 15:07 odpovědí: 18 změna: 16.04.16 21:59

Naše pubertální dcerka stále dává špičky nohou k sobě. Říkáme ji, že lidi ji pak mají tendenci vnímat jako méněcennou, ale ona si stejně nedá říci. Ve škole ji dost často šikanují. Také hlavu dává stále "na prsa". Víme, že je to psychického původu (ne ortopedického), ale ona je flegmatik a tak ji nepřinutíme ani přestat stávat s tak příšerně vbočenými nohy k sobě. Mluvíme s ní o tom stále dokola bez úspěchu. Také má nadváhu - tedy i velká stehna a větší zadek a přesto si nenechá v žádném případě vymluvit elastické kalhoty a nosí jenom je. Nevím, jestli i kvůli tomu si na ni pak víc děcka netroufají. Jak na vás působí mladá slečna s hodně tlustými stehny narvanými v elasťákách a ještě k tomu se špičkami chodidel k sobě? Když si doma vezme volné tepláky, je hned z ní mnohem hezčí holka - ty "špeky" zaniknou, ale ona do školy chce jen elasťáky. Mám naději, že kdybych ji dala přečíst vaše odpovědi, že by spíš si uvědomila, proč začít nosit např. rifle a nedávat špičky k sobě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.16 15:54
avatar

Kolik má roků?


doplněno 09.04.16 16:55:

Kytko, mi to připadá, že popisujete retardované dítě. Ty špičky k sobě? Co na to říkal ortoped, když byla malá. To se dalo zkorigovat správnou ortopedickou obuví. *hej*Jestli do ní stále jen hučíte, má naprosto zničené sebevědomí, které si nahrazuje jídlem. Nestačí jen říkat! Musíte ji vzít k holiči (ale ne k takové, ke které chodíte vy), do prodejny oděvů, namalovat ji. Musíte jí ukázat, jak je hezká a neříkat jí, jak je ošklivá. Když jí to stále jen říkáte, ona vám uvěřila. A navíc, neví jak z toho ven. Jak to změnit. To, že nemá chodit v úzkých gatích už jste jí řekli. Ale ukázali jste jí, jaké by jí slušely? A dali jste jí na ně?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.04.16 21:18
avatar

Udělala jste mi radost, že do toho půjdete s dcerou. Je vidět, že to myslíte s dcerou vážně a berete to zodpovědně. Výsledky se jistě dostaví. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 09.04.16 16:15
avatar

Já bych ty nohy chápal jako že prostě šmajdá. Buď z ortopedického důvodu, nebo ze špatného návyku.

Ohledně oblékání s ní asi moc neuděláte, jestli tak chodí i ostatní. Některé děti na ostatní děsně dají a mají psychický blok se odlišit, i kdyby v dobrém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 09.04.16 16:28

No jo, puberta. S oblékáním asi nic neuděláte, ale s nadváhou ano. Zabavit klapesné, aby si nekupovala cukrovinky.Doma nic nezdravého nekoupit, když jí honí mlsná ať křoupe mrkev a vy když budete zdravě vařit bez knedlíků, tak vaše dcera může chodit v čemkoliv. Zda jí donutíte do pohybu - netuším. Ale zapojit jí intenzivní prací na zahradě to můžete. Z ničeho nic dcera nenakynula.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.04.16 16:34
avatar

Neberte holce sebevědomí, s nadváhou už to má i tak těžké, děti jsou zlé a jistě jí to dají sežrat. Špičky chodidel k sobě? Určitě nemá, byť jen malou, mentální poruchu? Jste si jistá, že nemá ploché nohy, že má kvalitní obuv? Měla by se naučit chodit po rovné čáře, opravdu ty špičky vytočené k sobě říkají, že člověk není mentálně zcela zdráv. Na to bych si dala větší pozor než na ty elasťáky a pokud má k nim vhodný delší top,krátké šaty, sukni, není to vůbec problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 10.04.16 20:24

Já šmajdala v dětství hodně, ale rodiče mě tvrdě drezírovali, až jsem se vycvičila dávat špičky rovně. Mentální poruchu snad nemám, zato kolena rotovaná dovnitř a špatnou klenbu ) ale to bude spíš ortopedické

Mám to fakt nadřené, zcela automatické, ale občas pozoruju, když jsem hodně unavená, že mi špička levé nohy

" sklouzává" směrem ke středu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 17:16
avatar

Nejlepší by bylo s dcerou navštívit doktora, ortopeda. Posoudí její stavbu těla, chůzi. Možná by stačily pevné kožené boty /vím, že dnešní mladí mají jiný vkus/ a postavení nohou by se zlepšilo. Možná je to i nadváhou, tělo nosí víc kilo a nohy si ulevují a stáčejí se dovnitř.

Dceři to pořád nevyčítejte, sníží se jí sebevědomí ještě víc. Já vím, chválit ji nemůžete, ale ne ji pořád napomínat. Řešit to s odborníky.

Vy sama máte asi část zásluhy na dceřině postavě. Jak vaříte? Zeleninu, nebo špekové knedlíky? Měla byste jí předkládat zdravou výživu, méně kalorickou. Děvče by se mělo hýbat. Začít s nějakým sportem, aspoň běhat, jezdit na kole. Ze školní jídelny se asi těžko spravuje. Má to buď z Vaší kuchyně, nebo ráda mlsá a kupuje si sladkosti. Možná má i dědičné dispozice. Jakou postavu máte Vy? A jak jste vypadala v jejím věku?

Ty elasťáky na silné kejty, to je hrozný pohled. Aspoň kdyby si brala přes ta stehna nějaké dlouhé splývavé halenky. Ale ještě horší pohled je na tlustou holku v bokových kalhotách, jak jí kouká půl vypasené zadnice a přelévají se ven špeky. Už jsem dokonce viděla i zaříznuté provazy spodních tang! *blee*

Ale je jisté, že nebude mít pořád jen stejný vkus a že ji to časem přejde. Asi to nemůžete lámat přes koleno, i když je jasné, že splývavé volnější kalhoty by byly lepší volbou. Ale mladí mají svou hlavu.

S tou postavou ale každopádně ať něco dělá. Až dospěje a bude mít děti, přibere další kila a pak se to velice špatně shazuje. Čím dřív se do toho pustí, tím líp. Pokud i Vám by nevadil úbytek váhy, jděte do toho s ní. Ve dvou se to lépe táhne a můžete se navzájem podporovat. Jaga.


doplněno 09.04.16 17:24:

Ta šikana se možná odvíjí z jejího malého sebevědomí i z nevhodného oblečení. Znala jsem podobnou dívku, měla velice silnou spodní část těla. To se nosily kamaše. Nosila je taky a vypadala v nich nepěkně.

No a kluci jí začali říkat Vepřovka. Ujalo se to snadno, bohužel.

Proto by vhodnější volbou oblečení dcera možná odvrátila i tu šikanu. Co to vyzkoušet?

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 09.04.16 23:14
avatar

Měli byste do ní hučet, že málokdo si může dovolit nosit cokoliv a ukázat jí nějaké články a rubriky, kde radí, jak schovat nedostatky. Samozřejmě dohlídnout na její stravování a dostatek pohybu. Choďte s ní třeba na namáhavé výlety, nebo 20 km výlety (10 tam a 10 zpátky), ať něco schodí. Dávejte jí menší porce, před jídlem ji zasyťte třeba jablkem, nebo ať vypije hrnek vody.Dělejte jí zeleninové saláty, hodně nízkotuč. tvarohu. celozrnné pečivo, vejce, nízkotuč. sýry, jen občas šunkový salám, nic sladkého, žádné bílé pečivo, knedlíky, těstoviny jen celozrnné, nebo žádné, a hlavně , ať snídá! Vařte čočku, špenát,omelety,málo mpříloh, maso jen kuřecí bez tuku a kůže, mastit min., nesmažit, ale dusit, grilovat, vařit. Hubnout nezačne hned, počítám tak za dva týdny, měla by mít doma váhu, aby ji úbytky hmotnosti motivovaly. Něco jí slibte, když zhubne třeba 5 Kg, co ji bude motivovat. Mohla by jezdit na kole, nebo i s Vámi, abyste nad jejím výdejem kalorií měli přehled.Kupte si nějakou dietní kuchařku. Pokud nemá poruchu metabolizmu, tak evidentně přijímá nadbytek kalorií. Pokud by byl problém se snižováním váhy, tak doporučuji Centrum na snižování váhy, kde ji udělají rozbory a dietu na míru. Zhubly tam i ženské, celoživotně obézní, které vyzkoušely všechny m ožné diety, a nic. Ale není to zadarmo. Oblékání je druhá věc, nemá v pubertě soudnost, jen si myslí, že když bude nosit to, co ostatní, že ji budou brát. Ohledně těch stočených špiček, překvapuje mně, že tu někteří tvrdí, že by to mohlo poukazovat na duševní nemoc. Já mám spíš zkušenost, že vytáčet chodidla ven, se musí děti v dětství učit, alespoň jich znám hodně, a i mně v dětství buzerovali, ať je vytáčím ven, to samé i já pak s dcerou. Možná jste to přehlíželi a dcera si tak zvykla. Pokud jí vytočit jdou, když Vás poslechne, tak nezbývá, než ji to neustále připomínat. Slibte jí, že když bude poslouchat Vašed rady, že budew za pár měsíců vypadat úplně jinak, přestanou se jí smát a bude cítit dobře. Toto vše se podepisuje na její psychice, ne její sebehodnotě a sebevědomí do dalšího života. Je dobře, že Vás to nenechává lhostejnými a chcete s tím něco dělat. Pokud má sklon k nadváze, bude se jí do budoucna jen hodit, když se naučí tomu čelit a svou váhu korigovat. Musí se naučit být k sobě přísná, když je to potřeba. Jednou Vám bude vděčná, jako já svým rodičům, že mně nedali druhý krajíc, i když jsem brečela, že mám hlad, protože viděli, že mi roste zadek. Ale je ve věku, kdy se raději holky zalezou litovat a vybrečet, než vyvinout nějakou aktivitu. Zatím ještě o jejím oblékání rozhodujete Vy, tak ji nekupujte co ona chce, ale co jí schová problémové partie. Ale musí to být šik, aby neměla ještě větší mindrák. Jíst by měla malé porce 5x - 6x denně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.16 01:00
avatar

Mít rodiče jako jste vy, tak se choulím do ulity úplně stejně jako vaše dcera. Co kdybyste ji přestali neustále buzerovat ohledně jejího vzhledu a postoje atd.? Lidi nosí mnohem horší věci než elasťáky na velkej zadek... Boha jeho...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fjjvh
Datum: 10.04.16 01:32
Je prima, že vlastní dceru pořád buzerujete. To se ani nedivím, že nemá žádné sebevědomí a ostatní ji sikanuji. Měla byste jí říkat, ze ji máte ráda, ne že vypadá děsně.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.04.16 02:04
avatar

Já bych se,mamimko, hlavně zamyslela, jestli to, co zde o vaší dcerce popisujete, není spíš vaše zásluha.Souhlasím s názory babkazov,babajaga, blesík i s kolikoli a fijvh. S dcerkou jste již dávno měla navštívit ortopeda, změnit pro ni jídelníček, hned, kdy jste zpozorovala, že začíná hodně přibývat na váze,ale jenom pouhým vyčítáním či buzerováním, jak tu někdo trefně napsal,snižujete opravdu dívce sebevědomí, které se s ní může táhnout celý život.A pak se nedivte,že dívka reaguje tak,jak reaguje.Puberta je totiž obdobím, které prověří diplomatické schopnosti výchovy rodičů.Také by mě zajímalo, co znamená vaše věta :Také hlavu dává stále "na prsa". Víme, že je to psychického původu.A s prominutím, největší blbost byste udělala, kdybyste ji dala přečíst naše odpovědi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.16 10:13
avatar

Nesouhlasím s kolikoli , ani s fjjvh, i když to možná nemysleli špatně. Žádnému rodiči, kterému na dítěti záleží, by nemělo být jedno, že je dítě obézní a je povinností rodičů se postarat o jeho zdravý vývoj. Z obezity vznikají další nemoci, např vys. tlak, cukrovka, vysoký cholesterol, ztučnělá játra, bolest kloubů, páteře atd., postihuje psychiku, zejména v pubertě to holčina musí enormně prožívat. Později může mít problém najít si partner, přátele, zaměstnání... Teď by měla prožívat radost z přeměny dítěte v žádoucí ženu, prožívat svou přitažlivost a přeměnu, užívat si atraktivitu a bezstarostnost mládí, radost ze života, což už jí teď obezita bere. Když si dítě nedá říct, protrože nemá vůli a nemyslí tak dopředu, musejí to za něj udělat rodiče. Někdy jsou už tak zoufalí, že třeba pravdivě napíší, jak to cítí a nelze je za to odsuzovat. Samozřejmě by dceři měli sebevědomí zvyšovat, ale ono je to jaksi kontraproduktivní, ubezpečovat ji, že vypadá skvěle, že má jiné hodnoty, ať se na ostatní vykašle a pod. Tím obezitu nevyřeší, když sama nechce nic dělat, jen je nešťastná. Měli by nastolit tvrdý řád ve stravování i pohybu, přestat jí dávat kapesné, aby si nemohla kupovat jídlo, sladkosti a třeba jí ty peníze dávat stranou, až zhubne, že si něco hezkého koupí. Motivovala bych ji třeba za každé shozené kilo - odměna. Hlavně je jí třeba vysvětlit, že až začne hubnout, že každé porušení diety ji přeruší hubnutí na celý týden, kdy bude marně dietu dodržovat, ale nebude dál hubnout, než se to opět celé nastartuje. Že to za to fakt nestojí. Co kdyby alespoň jeden z rodičů začal pravidelně večer s dcerou běhat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 10:27
avatar

Já si myslím, že když se rodiči něco nelíbí, měl by, malému dítěti ukázat alternativu, velkému nabídnout řešení. Navíc, s tím řešením by měl pomoci. Ukázat cestu. Takhle to funguje. *stop*Takhle mi to příjde, jako když maminka zaječí: "Nezlob!"


doplněno 12.04.16 06:35:

nomohakon, přééésně! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 21:12
avatar

"Ukázat cestu. Takhle to funguje." A jeste "Funguje to protoze..." bez toho je to nekompletni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.04.16 19:46

Děkuji všem za vaše názory! Zvláště "babajaga" a "blesik" za jejich empatii a dobrý odhad. Necítím potřebu obhajovat svou výchovu, páč se snažíme co nejvíc Troufnu si říci, že patříme k těm lepším rodičům. Ovšem je pravda, že s touto dcerkou si dost často nevíme rady. Lásku a vše dostává, ale zřejmě její povaha flegmatika ji působí problémy. Však nás dvě školy, kde díky stěhování chodila, s ní posílali do PPP kvůli její nepozornosti a "vlastnímu světu." Je ovšem prý mentálně OK. Ano, za její stravování a nadváhu mohu určitě především já a to proto, že jsem s nadváhou sama zápasila. Já ji již mám pod kontrolou a dneškem přesto ještě s dcerkou začínám hubnout - mě to neuškodí a dcerku podpořím. Skutečně i já jsem přesvědčená, že její sebevědomí úplně vyskočí, když zhubne. Na lednici máme vymyšlený hubnoucí program a podmínky a jak shodí 5kg, jdeme kupovat oblečení. Spíš tedy trička, protože spodek bude hubnout Uvědomuji si, že na ní musím bohužel použít "malý dvorek a velký bič", jak nám doporučila psycholožka z PPP. Jak se tu někteří nade mnou rozčilují.. prostě na některé děti nadbytek lásky nezabírá. Buď ji nevnímá nebo ji nemotivuje, nevím. Věnujeme se ji denně a má nejlepšího tatínka na světě. Přesto v sobě nějak nenachází sebevědomí a my už skutečně nevíme, co víc pro ni dělat. Nyni (z vlastní zkušenosti!) jsem přesvědčená, že je to právě ta její váha, co ji sráží, protože je nejtlustší z celé třídy. Má 14 let a 75kg, což není až tak moc, ale když ji spolužáci v šatně říkají "vypadni, zabíráš moc místa", tak to moc sebedůvěru nezvedne. Já zhubnula a psychicky jsem úplně jinde. Zkoušeli jsme dcerku ke zhubnutí vést spousta způsoby, fakt mnoha, ale nic nefunguje. Sama se naprosto nedonutí. Tak se teď do toho míním sama pořádně obout, víc ji inspirovat a být i víc v tomhle ohledu na ni tvrdá. Dnes poprvé mi přišlo, že reagovala i na to, že elasťáky nejsou košér. Špičky, o těch jí říkáme pořád - snad nám jednou uvěří. Dát ji číst tuhle stránku ještě zvažuji, zda by to bylo pro její dobro. Je tu mnoho moc krásných inspirací a pravd pro ni. Myslím, že jí nikdo až na rodiče neřekl napřímo, že v elasťákách vypadá ošklivě. Za to ve třídě jí říkají, že se oblíká jako ze záchodu apod. Oblečená je pěkně a moderně, zřejmě ovšem útočí na ty každodenně nošené elasťáky. Já bych tak oblečená nemohla ani po bytě chodit, připadala bych si nahá a že každý vidí ty mé špeky. Jinak k ortopedovi chodíme, jeden říkal, že je to na operaci, druhý, že má nohy zcela OK - legrační a smutné. Ale i já jako laik (také dle šmajdaných bot) vidím, že levou nohu má hodně špatnou. Prosím, držte nám palce - mám dobré tušení, že tentokrát to dáme - už proto, že teď jsem jí dobrým příkladem Ještě jednou díky, že jste tak skvělí a nezištně pomáháte zoufalcům tady na poradte.cz ) Jako díky posílám alespoň odkaz na film, který mě nejvíc k hubnutí a zdravému životu oslovil: http://ulozto.cz/x9YmQVdj/jak…chom-zili-dele-a-zdraveji-mp4

Datum: 11.04.16 00:32
avatar

Paní " kytka", nedá mi to ,musím reagovat na vaši odpověď.Škoda,že jste toto vše neuvedla v prvotní otázce.Nese se totiž zcela v jiném duchu a věřím, že i reakce od některých z nás by byly zcela jiné, včetně mé.Nezlobte se,ale tak, jak jste psala poprvé, to na mě dělalo dojem,že svou dcerou opovrhujete a své vlastní dítě ponižujete.Po přečtení vaši odpovědi jsem však názor na vás změnila.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.04.16 21:06
avatar

Kdyz ji to nevadi, nechte ji. Lidi jako vy mi vari krev.


doplněno 11.04.16 21:21:

docetl jsem odpovedi. rodicovsky prukaz mi prijde nezbytny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 21:59

Když se tak dívám na ulici po mladých - většina holek v tomhle věku takhle vypadá a chodí oblečená...co se týče špiček nohou k sobě,je to,myslím,určitá známka studu-jakoby ukrývání klínu...pokud to není až přehnané,já bych to neřešila.Víte,mladí mají dnes úplně jiný vkus a co si někdy vezmou na sebe - to by bylo před 30 lety šokující.Hlavu na prsa dávají dívky často,vlasy si zakrývají tváře...co kdybyste poukázali na to,co je na vaší dceři pěkné a zkusili jí to vhodně říct?Třeba vlasy...můžete jí doporučit i kadeřníka...a že v pubertě má dcera větší zadek a stehna? Vždyť dozrává,tak nemůže mít plně vyrovnanou postavu a věřím,že se neinspirujete v modelkách...taková anorexie je děs,to mi věřte!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.