Jak napsat odvolání k soudu?

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den,

napíši zkráceně. Měli jsme brigádníka, který nechodil do práce atd. (požíval alkohol...). Také jsme nedostali zaplaceno od Fa, pro kterou se zakázka dělala, tudíž mu nebyla uhrazena výplata. Za soudní řízení mu byly vyměřeny náklady. Soud vše pozastavil, protože předepsaný soudní poplatek ve stanovené lhůtě neuhradil.

Nyní přišlo usnesení, že se vše opět otvírá a věta:" výrok o zasteavení řízení se mění tak, že řízení nazastavuje a ve výroku o náhradě nákladů řízení se zrušuje.

Můžeme se do 15 dnů odvolat (přišlo 8.4.), ale nějak nevím na co. Týká se to stále nevyplacené částky.

Velmi Vám děkuji za včasnou odpověď.

S pozdravem a přáním hezkého dne Mgr. Bc. Havlíková Petra

avatar
Upozornění od sys hejkal 09. 04. 2016 14:04:04
obrázek byl skrytý, protože obsahoval chráněné osobní údaje
2 odpovědi na otázku

 

 


0x

To Vaše psaní je poněkud zmatené. Ale, jestli tomu dobře rozumím, tak jde o to, že řízení bude pokračovat a soudní náklady, které byly původně brigádníkovi vyměřeny, mu byly novým usnesením zrušeny. To považuji za správné, protože pokud se onen brigádník s Vámi soudí o to, že jste mu neuhradili mzdu za vykonanou práci, tak proč by měl kromě soudního poplatku ještě platit náklady na řízení, zejména za situace, pokud se ukáže, že je v právu a on bude v této věci úspěšný. Podle mého názoru se tedy nemáte odvolávat proč, (to není Vaše povinnost). A myslím si, že by pro Vás bylo méně finančně bolestivé, pokud byste s žalujícím ukončili spor smírem. To, že Vám zadavatel zakázky za ní nezaplatil, brigádníka zajímat nemusí, za svojí odvedenou práci má nárok dostat zaplaceno. Myslím si, že Vaše odůvodnění, proč brigádník nedostal výplatu, u soudu neobstojí.

 


0x
avatar blesik

Podle mně to nemůžete vyhrát. Spíš byste mu tu výplatu měli urychleně vyplatit, nebo Vás to přijde hodně draho. Zaplatíte penále z prodlení, soud a jestli si vzal právníka, tak i toho.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]