Adsense a čtvrtletní hlášení

Od: Datum: 07.04.16 22:10 odpovědí: 9 změna: 09.04.16 08:51

Dobrý den, včera jsem byl na finančním úřadu se zeptat jak se podává čtvrtletní kontrolní hlášení. Mám na webu totiž Adsense a vyplácí mi Google z Irska. Baba na finančním úřadě řekla že se mi to netýká a kontrolní hlášení nepodávám. Proč se teda všude na internetu dočtete že Adsense je povinnost ho podávat? Prý platím pouze daň z příjmu jednou ročně. Jak to teda je? Navíc chce číslo mého účtu. To si nechají jako posílat moje výpisy z účtu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.16 16:27

Vůbec nechápu co chcete vědět. Je to nějaký přivýdělek klikáním na reklamy a výdělek je minimální. Kdo po Vás chce číslo účtu, ta baba na finančáku? Nechcete tady spíše dělat reklamu?

Ohodnoceno: 0x

Od: zenkel
Datum: 09.04.16 07:37

suzymon můžete prosím odpovídat jen na věci kterým rozumíte? Už u několikáté otázky mi odpovídáte zcela mimo mísu. Je pěkné že chcete nahonit body za odpovědi ale o žádné klikání na reklamy se nejedná. Nejedná se o žádný minimální výdělek jak píšete ale o plat který uživý 2 lidi.

Od: xy
Datum: 08.04.16 17:07

jste plátce DPH? neplátci nepodávají Kontrolní hlášení DPH.

doplněno 08.04.16 17:12:

Pokud jste plátce DPH, tak od roku 2013 se na vás vztahuje povinnost zaregistrovat číslo účtu, používaného pro ekonomickou činnost, na finančním úřadu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.04.16 17:24

Plátcem DPH nejsem. Daň zaplatí Google v Irsku. Takže má ta baba na finančáku pravdu teda. Mám platit pouze jednou ročně daň z přjmu.

Datum: 08.04.16 17:35

omlouvám se za OT , ale i když vedu každodenní boj na druhé straně barikády, tzn. FÚ je můj obávaný protivník ,tak se mi zdá hrubé nazývat ty zaměstnankyně " babou " .

nejsem si jistá, tady koukám, že jste možná identifikovaná osoba. Přečtěte si, jaké povinnosti, případně si to radši ještě nechte na FÚ vysvětlit.

http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php

Datum: 09.04.16 08:06

Doporučuji se zeptat raději někde jinde - loni jsem při daňovém přiznání musel té babě (označení je naprosto na místě) vysvětlovat věci, které by měla znát.

Datum: 09.04.16 08:25

Jasně no ale kde se mám zeptat?

Datum: 09.04.16 08:39

proč se tedy nezeptáte na odborně zaměřeném serveru, kde diskutují lidé z oboru? Vyděláváte si na netu, a přitom na něm nenajdete odpovědi?

pak už asi jen daňový poradce je asi jistou volbou, když je člověk na pochybách ohledně daní, a ve složitých materiálech se nevyzná.

ovšem, jako každá služa, to bohužel není zdarma.

Datum: 09.04.16 08:51

vaší správkyni daně? to vy mě docela zajímalo, jaké věci

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.