Jakou nejvhodnější práci pro Bc. VŠ strojní?

Od: Datum: 07.04.16 19:13 odpovědí: 2 změna: 07.04.16 20:03

Dobrý večer všem, snad mě tady nebudete kamenovat, ale nahodím se takový rodinný ;), ;) příklad k diskuzi.

Dejte tomu budeme mít mladého člověka (muže), který chodil na klasickou ZŠ, pak šel na 4-letý obor Autotronik (základy oprav a diagnostiky motorových vozidel) a proto že mu to šlo, tak se rozhodl pro obecné bakalářské studium strojařiny na VŠ (vysokošloská matematika, fyzika, nauka o materiálech, všechny možné mechaniky, automatizace, konstruování, chemie, prostě od všeho něco, ale ne moc do hloubky). Tento mladý člověk chce (resp. musí) letos studium z rodinných důvodů ukončit (samozřejmě SZZ) a jít někam pracovat. Co byste mu poradili za pozici?

Silné stránky: pečlivost (opravdu neskutečná), trpělivost, manuální zručnost, velký všeobecný rozhled, chuť se učit, zkoumat a vymýšlet inovace (vidí je skoro všude-hodně ač je to divné v oblasti dopravy)

Slabé stránky: ach ta angličtina (mírně pokročilý, pasivně; jiné jazyky ne), no a u konstrukčního software CAD (Autocad,...) jen základ ze školy.

Zájmy dané osoby: práce s kovem i dřevem, IT, elektronika, technika obecně (např. i zbraně a střelivo), auto-moto, modelářství, cyklistika, plavání, zahrádka ...

Pokud Vás zaráží množství zájmů, svědčící o nejspíše nerozhodném člověku, tak jste na omylu, jedná se o renesančního člověka, Blížence a navíc leváka. :),

Povaha je proto velmi složitá, ale kamarádská, spíše introvertní, nerad riskuje a má rád klid (žádný stres) a prostor na práci. Pokud se nechá pracovat déle než je standardní, tak výsledky jeho práce jsou opravdu parádní (což ukazuje při návrhu dvoustupňového reduktoru-převodovky).

Za každou reakci k této věci děkuji a budu se snažit poradit danému člověku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 07.04.16 19:34
avatar

fyzické předpoklady? kraj? Může se stěhovat "za prací"? Ty rodinné důvody znamenají omezení časové nebo místní... - pro zaměstnavatele?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 07.04.16 20:03

Práci, uplatnění hledat buď v místě bydliště nebo dostupném okolí, nebo to zkusit kdekoliv v Evropě nebo ve světě. Dnes jsou možnosti velmi široké. Možná získat praxi v nejrůznějších oborech od nějaké sériové výroby (lokomotivy, pekárna, automobily, cukrovar, údržba linky na plnění láhví pivem, atd, atd., přes menší výrobní firmu s menším kolektivem a pestřejší prací, možná servis, údržbu a pak i instalaci nějakých komplexních zařízení čistě mechanických nebo s řídicí elektronikou, hydraulikou, třeba pro prádelny, zdravotnictví, dopravu, domácí spotřebiče, průmyslové roboty atd. Tam se uplatní pečlivost, zodpovědnost za svůj podíl práce, kvalita, zručnost, trpělivost, schopnost učit se stále něco nového, sžít se s pracovní skupinou a efektivně spolupracovat, učit se nové věci a hlavně mít z práce nejen radost, ale i užitek, uplatnění a možnost spojit život s prací s osobním životem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.