Doporučení k lékaři

Od: odpovědí: 7 změna:

Mám dotaz, zda má doporučení od obvodního lékaře k nějakému specialistovi (ORL) omezenou dobu platnosti. Nemůžu se teď totiž nikam z osobních důvodů objednávat a chtěl bych tak učinit až za 2 měsice.

7 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar naufrago

Omlouvám se, že Vám přímo neporadím, ale zkusím Vám poradit tak, abyste se vyhnul nepříjemnostem - oni Vás totiž mnohdy až po nějaké době objednají. Takže jestli k lékaři chcete jít za 2 měsíce, tak se klidně můžete objednat teď, nebo za dva týdny, měsíc - dle toho, jak objednávají. Tedy pokud se opravdu nechcete za 2 měsíce teprve objednávat a pak teprve čekat. Mně se toto stalo s rehabilitací, jela jsem na 6 týdnů pryč, tak jsem se objednávala až po návratu, a helemese, objednací doby 5-6 týdnů, mohla jsem si je ušetřit.

Jinak by to na tom doporučení mělo být napsané. Na doporučení na rehabilitaci to napsané je a na poukazu na zdravotnickou pomůcku také.

 


0x
avatar kapkanadeje

Pokud Vám lékař neřekl, abyste se objednal co nejdříve (třeba vzhledem k Vašemu zdr. stavu) pak se domnívám, že doporučení má neomezenou platnost. Čím dříve se objednáte, tím dříve k vyšetření dojde. Takže záleží na Vás, je to Vaše zdraví.

 


0x
avatar jh

Klidně se objednejte už dnes na termín, jaký Vám vyhovuje - tedy třeba na začátek června. Je lepší být předem objednán, termín můžete popřípadě změnit na dobu ještě pozdější, když Vaše osobní důvody budou nadále trvat. Myslím si, že doporučení od lékaře žádnou omezenou dobu splatnosti nemá, pokud to není doba nepřiměřeně dlouhá.

 


0x
avatar martinaa

U specialistů činí objednací lhůta zpravidla 1-3 měsíce, takže se zítra můžete bez potíží objednat za dva měsíce. Oni stejně dřív nebudou mít místo. Sama jsem na kolonoskopii čekala skoro 2 měsíce, na zubaře taky 2 měsíce, na oční dokonce 4. Přítel na neurologii taktéž 2 měsíce. ;).


doplněno 07.04.16 21:19:

U mě to bylo úplně na pohodu. Vyprazňování v klidu, žádné běhání sem a tam, píchli mi oblbovák a už se jelo. Celé jsem to sledovala, strašně zajímavé, zabolelo to jen 2x, vždy po nafouknutí střeva vzduchem, to teda byla slušná bolest, ale vždycky na asi 10 sekund, pak ten vzduch zae doktorka odsála ven. Domů jsem došla sama, takže celkově hodnotím příjemněji, než u zubaře. :) Gastroskopie proti tomu byla horor.

Dobrý den a jak jste tu kolonoskopii zvládla? Slyšel jsem, že to každý snáší jinak. Někdo řekne, že to nic není a druhý, že to bylo strašné, že to museli po chvilce ukončit, že se to nedalo vydržet.

 


0x

PLATNOST-Poukazu na vyšetření,vydaného praktickým lékařem- závisí na termínu objednání vyšetření.Obecně je slušnost se objednat k vyšetření do týdne od vystavení žádanky.Platnost poukazu v podstatě neomezeně" k odbornému vyšetření je potřeba se telefonicky objednat a to je často otázka týdnů nebo měsíců, takže datum na papíru nikdo neřeší.


doplněno 07.04.16 19:18:

Jak zde bylo psáno pozor! záleží na Vás- Vaše zdraví.

 


0x

Z tých termínov si nerobte ťažkú hlavu. U nás sú termíny na USG 8 mesiacov, Magnet. rezonancia 6 mesiacov, pritom požiadavka bol poslana z neurologického odd. nemocnice. Na gastroenterológ. ambulanciu súkromnú 4 mesiace, aj s bolesťami. Hematológia po náhl. mozgovej príhode 4 mesiace, na prepúšťacej správe bolo uvedené , do 2 týžňoch sa prihlásiť. Na zákrok obvodnej lekárky bol termín skrátený na 2 mesiace.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]