Brýle a oči

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den, kamarádky dcera nosila zhruba týden brýle svojí matky (která používala již nějakou dobu jiné) 2 dioptrie, aniž by nějakou dioptrii potřebovala, šlo jí zřejmě o jakousi image.
Kamarádka se ptá , jestli nevíte jaký dopad může mít na zdravé oči nošení brýlích s 2 dioptriemi?
Případně v jakém směru se mohou poškodit tímto oči?
Děkuji moc za odpověď

2 odpovědi na otázku

 

 


0x

Oči se tím něpoškodí, nicméně nějak se nedokáži představit, že by to reálně někdo nosil. V případě, že nosíte takto výrazně odlišné dioptrie, než potřebujete, tak z toho velmi rychle začně bolet hlava, nevolnost, únava atd. Nosit se to kontinuálně rozhodně nedá.

 


0x

Dobrý den, tak nejprve mě docela udivuje, že kamarádky dcera přes ty brýle vlastně viděla a neměla s ničím problém. Pokud máte klasické dioptrické brýle (zde tedy "dálky"), s tím, že máte nějaké dioptrie, ale přesto brýle nepotřebujete, tak byste přes ně neměla přece ani nic vidět, čistě teoreticky...(soudím podle sebe, kde třeba do "blízka" brýle nepotřebuji a když jsem si je dříve v rámci experimentu půjčil od prarodičů, vůbec nic jsem neviděl, respektive jsem viděl dosti rozmazaně). Takže pokud se ptáte na vedlejší účinky, tak mě napadá dezorientace, malátnost, již zmíněná bolest hlavy a podobně. Samozřejmě bych nevyloučil i další problémy, při douhodobém nošení.

Asi bych poradil, pokud má potřebu dcera kamarádky nosit nějaké brýle, nechat se pro jistotu vyšetřit na očním, třeba by jí tam nějakou menší dioptrii zjistili, nebo je možností si koupit klasické čiré brýle, ale bez dioptrií. Vypadají úplně stejně jako normální, takže skutečně nezjistíte, zda tam nějaké dioptrie jsou, nebo ne. A nemyslím si, že by byly nějak moc drahé. Případně v létě může nosit alespoň ty sluneční.

Ale upřímně - neznám mnoho lidí, kteří by chtěli nosit brýle dobrovolně, když je nepotřebují. Naopak znám spoustu lidí, kteří je nosí jen občas, když "musí" a není jiného zbytí...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]