Jak na nepoctivé prodejce?

Od: Datum: 06.04.16 20:27 odpovědí: 4 změna: 07.04.16 13:54

V naší obci je obchod, kde majitelé okrádají vědomě lidi, úmyslně špatně vrací starým lidem u kasy, míchají staré pečivo s čerstvým, rozmrazené pečivo prodávají jako čerstvé, aby si např. starší lidé nevšimli. V regálech mají prošlé zboží. Je to nechutné, ale lidi tam pořád chodí, protože někteří nemají jinou možnost. Kam se obrátit - který orgán je může zkontrolovat na základě stížnosti? Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.16 21:17
ČOI, nebo pokud maji v provozovně nějaký humus,tak hygiena
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.04.16 06:56

Podle mě by bylo nejlepší k nim přestat chodit. Ať si dají prošlé zboží za klobouk.

Jenže ti staří lidé se jinam nedostanou a někteří mají zaneprázdněné děti a někteří nemají hodné děti a někteří třeba žádné děti, aby jim nákup dělaly jinde.

Na vesnici nikdy nevím, co čekat. Chleba také u nás mívají namíchaný. Proto si navléknu na ruku sáček a pak všechno bezostyšně omakám. Se sáčkem mohu. Rohlíky i chleba. A vyberu si podle svého.

Naučila jsem se chodit do obchodu s brýlemi. Dříve jsem je nepotřebovala, nemohla jsem si na ně přivyknout a občas tím pádem nakoupila i humus. To už dneska neplatí. Mám brýle, podívám se na záruku, na složení a rozhodnu se buď pro koupi nebo pro vrácení do regálu.

Pokud ten obchod není jen něčí "nekalou konkurencí", a někomu trnem v oku, ale takto bezostyšně skutečně si počíná, chtělo by to pozvat ČOI. Mohl by to udělat i starosta, pokud je o těchto praktikách taky zpraven. Nevím, zda je to možné, ale ČOI by mohla požádat nějakého starého člověka, at provede kontrolní nákup. /když si troufají na staré lidi/ A pak by se vidělo, zda skutečně ošidili a o kolik a vyvodili by z toho patřičné sankce. Pokud by se problém našel několikrát za sebou a následovala pokuta, myslím, že by prodejce ztratil chuť dál podvádět. Jaga.

Ohodnoceno: 3x

Od: jentak
Datum: 07.04.16 13:54

Kvalitu zboží, čistotu v provozovně, dodržování hygienických norem, hlídá a kontroluje SZPI neboli Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Kvalitu prodeje, šizení zákazníků apod. kontroluje ČOI, případně po stížnosti může i kontrolní orgán místně příslušného živnostenského odboru.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.