Jak co nejrychleji najít práci?

Od: odpovědí: 2 změna:

Potřebuji co nejdříve najít práci, ale jak to nějlépe udělat? Třeba volám na nějakou pozici kterou dali na internet s dnešní aktuálností a stejně mi řeknou že je už obsazeno, tak proč to na ten internet dávají i opakovaně a nestáhnou to? To už se mi stalo vícekrát. A dále jsou to většinou jen samé pracovní agentury u nichž jsou na internetu i špatné ohlasy, ale co jiného když normální zaměstnavatelé prakticky bez agentur neinzerují? Stačí mi sehnat obyčejnou dělnickou práci na ranní směnu ale i tak vidím že to nejde a pak že je dnes práce dost pro všechny.

2 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar inzinyrka

Mohu říci z vlastní zkušenosti - rozneste životopisy a motivační dopisy do firem, kde byste chtěl a mohl pracovat (podle Vaší profese). Nekopírujte jeden dopis 10x, napište do každé firmy konkrétní, který vyzdvihne ty zkušenosti a dovednosti, které by v dané firmě mohli využít. Snad se někdo ozve. Když jsem reagovala jen na to, co někdo nabízí, bylo to ve všech případech (a že jich nebylo málo) zcela bezvýsledné. Spousta těchto nabídek je jen "na oko", protože se prostě musí nabídnout volné místo, ale většinou už je dávno jasný kandidát a ostatní jsou jen nevýznamná stafáž.

 


0x

Kromě velkých měst je počet vhodných zaměstnavatelů v místě bydliště nebo přiměřeném okolí poměrně malý. Takže by bylo vhodné si udělat jejich seznam, vytypovat z nich ty, které mají nejblíže k vaší profesi. Nemusí to být celá firma ve vašem oboru, například strojař nebo elektrikář se uplatní třeba v pekárně nebo mlékárně, kde jsou všichni pekaři a mlékaři a strojaře nebo elektrikáře do provozu nebo údržby mají jako vzácné koření. Totéž nemocnice, úřady, hotely, ubytovny, správa bytového fondu, dopravní podnik, atd.

Udělejte si kopii vašeho maturitního vysvědčení a výučního listu, případně certifikátu o absolvování nějakého důležitého kurzu, vemte si řidičák, dojdějte se k holiči, pěkně se oblékněte a zvesela běžte vybraným firmám nabídnout své znalosti, dovednosti, zkušenosti, pracovitě ruce. Dojtěte do firmy OSOBNĚ. Mejly nečtou, dopisy kromě faktur vyhazují. Nežebrejte o práci. Kapitalista není Mikuláš, nedává práci. Přijímá zaměstnance, které mu budou tvořit zisk a on je z tohoto zisku platí. Potřebuje pracovité lidi, kteří jsou flexibilní, přizpůsobiví, schopní a ochotní se naučit nové věci, sžít se s firmou a pracovat pro ni.

Když vás devět z deseti nebude potřebovat, bude to třeba desátý. Než do nějaké firmy půjdete, nacvičte si svou řeč i příchod před zrcadlem, říkejte si vaši nabídku pracovní síly nahlas. A pak celu scénu několiktár zahrajte s někým z vašich dobrých známých, naučte se slyšet NE, naučte se říkat jen to podstatné. Když budete říkat svou nabídku a šéf bude mlčet, znamená to, že přemýšlá. Usmívejte se, ale ne moc. Mějte po ruce malý papír, stačí půl A4, s vašim jménem, kontaktní adresou, TELEFONNÍM ČíSLEM a vašim oborem nebo povoláním, které nabízíte. Pěkně čitelně, velká písmena. Možná, že až odejtete, tak si to šéf rozmyslí, poptá se podšéfa a pak řekne sektetářce, "Maruško, máte číslo na toho svářeče, co tu byl ráno?" a možná vám zavolají.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]