Můžu tam parkovat?

Od: Datum: 05.04.16 07:44 odpovědí: 17 změna: 06.04.16 13:15

Zdravím,

cestu do práce kombinuju vlak + auto (detaily proč to tak je, nejsou v tuto chvíli podstatné, vysvětlovat nebudu).
Přijedu vlakem do menšího města, kde parkuju auto, kterým vyrážím do zaměstnání.
Na víkend ho beru domů, takže tu parkuji od pondělního odpoledne přes noc vždy do rána (naposledy pátečního).
Našla jsem místo kousek od nádraží - je tam pár bytovek a spousta místa k parkování.

Dnes ráno (cca po 4 týdnech, co to tak dělám) jsem našla za stěračem na počítači psaný anonym, že tam parkovat nemám, že je to parkoviště pro ten daný bytový dům a že odstavná parkoviště jsou okolo nádraží. To je sice pravda, že tam parkovací místa jsou, ale je tam permanentně plno.
To, že parkoviště je vyhrazeno jen dané bytovce, ovšem uvedeno nikde není.
Ani s místem není problém - když odpoledne parkuju, je tam hodně místa, když ráno odjíždím, je tam místa ještě víc.
Takže to určitě není tak, že by obyvatelé domu neměli kde parkovat.
Já mám klasickou malou feldu, takže nezaberu dvě místa, nezacláním dodávkou ani nic podobného.

Samozřejmě pracující člověk, který tam tím autem parkuje pravděpodobně nemá čas mě sledovat, kdy pro auto chodím, kdy ho tam dávám den co den, kam odcházím...
Takže bych to viděla na párek důchodkyň, které mě pár týdnů zpět zaujatě pozorovaly z okna bytovky.
Jak byste se zachovali?
Podle mě tam parkovat můžu.
Navíc mi tam ten lístek dal nějakej chudák, co se neumí ani podepsat.
Na jednu stranu bych na to hodila bobek, na druhou stranu se bojím, abych auto neměla brzy objeté klíčem nebo vypuštěné pneušky...
Jak byste se zachovali vy?
Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendadenda
Datum: 05.04.16 08:08
Parkovat tam muzete, to jestli se najde nejaky aktivista a vypusti kola nebo ojede auto klicem je dost mozne. Asi pred 14 dny moje matka stoupla v Brne komine asi nekomu na flek pred panelakem a odmenou ji za to byly rozbite oba predni blinkry. S tim nic nenadelate. Lidska tupost a ignorace nezna mezi.. Bohuzel
Ohodnoceno: 2x
 
Od: adibai
Datum: 05.04.16 08:16

Nemám v plánu na anonym nějak slovně/písemně reagovat, nejsem tupá jako jeho tvůrce, takže i přesto, že jsem v právu budu asi dnes po práci kroužit po městě a hledat místo :( (Což bude možná problém, protože na zaparkování potřebuji více prostoru - zaberu sice pak jen jedno parkovací místo a vyjíždět taky umím v pohodě, ale jsem ženská bez správné orientace a potřebuju si zeširoka najíždět :-D Proto mi vyhovovalo toto parkoviště, kde je stále spousta místa :( )
Díky za ujištění v tom, že blbci se fakt najdou a nemá smysl dělat hrdinku, odneslo by to akorát auto a moje peněženka.

Od: ctenar*
Datum: 05.04.16 08:40

Třeba ta bytovka je v SVJ majitelů bytů a to parkoviště k ní patří. Podívejte se do online katastrální mapy.

Můžete si koupit do auta kameru, která zachytí, když se kolem auta někdo motá (reaguje na pohyb - vandal).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adibai
Datum: 05.04.16 08:50

Mrkla jsem se - vše patří městu.

Datum: 05.04.16 08:55

Veřejné parkoviště může být na soukromém pozemku. Jako to před naším domem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.16 09:04
avatar

"Třeba ta bytovka je v SVJ majitelů bytů a to parkoviště k ní patří"

A třeba taky ne. Pokud není parkoviště zřetelně a oficiálně podle předpisů označeno jako vyhrazené (za což se ovšem musí platit), případně je jasné, že jde o soukromý pozemek, může na něm parkovat naprosto kdokoliv, kdo jede kolem. To poškození auta ale samozřejmě hrozí a proti tomu se budete bránit těžko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adibai
Datum: 05.04.16 09:18

Ověřila jsem si, že vše je na pozemku města.
Jde jen o rádoby vlastní fleky... Ale jak jsem řekla - ráno i odpoledne bývá dost volných parkovacích míst, takže spíš někdo nemá co dělat a prudí, než aby to skutečně vadilo.

Datum: 05.04.16 10:31
avatar
Tak zaparkuj nekde vedle , urcite to pujde ... Nebo ho v pazi. To uz je na vas. Pokud tam neni znacka o nake rezervaci tak parkovat tam muzete.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 05.04.16 11:26

Nejspíš to je veřejné parkoviště a parkovat tam můžete. Ale někdo z bytovky to považuje za "své" a chce vás vypudit, může to být pitomec co od anonymu přejde k vypouštění kol, obíhání klíčema, ukopávání zrcátek... Pokud to není pod kamerou tak ho nenajdete/ nebude důkaz... Kamera v autě bude leda lákat zloděje a je problém že by zabírala veřejný prostor.

Dalo by se zkusit s policajtama aby udělali "pátrání", obešli bytovku a vysvětlili že to není jejich ale veřejné prakoviště a není problém dohledat autora anonymu.

Zašel bych přímo za těma důchodkyněma a v klidu to s nima probral, taky bych tipnul že vítr fouká od nich. Třeba zaúkolovaly zetě ať tu vetřelkyni vypudí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.16 14:17
avatar

adibai,

právně můžte parkovat tam co parkujete, zdali Vám někdo poškodí vozidlo, toť otázka, na kterou nenajdete odpověď.

Co bych udělal já, šel bych se podívat na několik zvonků, chvilku pozorování, abych zjistit něco o nájemních, pak bych dal za okno cedulku... jsem u Nováků...

Nebo parkovat jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.16 19:36
avatar

A nenapadlo Vás, že se lidí sjíždějí na noc domů, že je třeba opravdu pro obyvatele bytovky míst málo a nějaská cizí ženská jim celý pracovní týden zabírá parkoviště u jejich domu, aniž by tam bydlela? Že oni pak musejí kroužitr po nokolí, tahat třeba taška s nákupem z větší dálky atd.? Podle zákona Vás vyhodit nemůžou, ale zkuste se lidsky zamyslet.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.04.16 22:06
avatar

Souhlasím s tímto názorem. Když ráno jedu do práce, půlka aut před domem, kde máme vyhrazené parkoviště, je pryč. Taktéž, když přijedu z práce kolem jedné i čtvrté odpoledne. Ovšem po 16h se tam motají řidiči, co tam nemají co dělat, blokují místa bydlícím a tak musím kolikrát objíždět třikrát celý blok, jestli se něco neuvolní, případně okouknout vedlejší ulice.

To, že Vy (tazatel) vidíte volná místa, ještě neznamená, že tam není v podvečer nával a opravdu někomu bydlícímu zabíráte flek...


doplněno 06.04.16 09:17: Navrhuji se zkusit domluvit. Ono je fakt na houby, když najednou na místě, kde člověk parkoval, stojí celý týden auto. U nás jezdivaji lidé do sportovní haly naproti, sice zavazeji, ale je to jeden večer. Taky by mě zajímalo, zda je to skutečně verejne parkoviště - na městském úřadě, mapám nevěřím.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 06.04.16 00:10

1. jde o veřejné parkoviště = kdo má volno ten parkuje. Těžko může někomu zabírat flek když ten flek je volný pro všechny a bydlícímu nepatří.

Komu vadí že nemá jisté místo, tak si může zaplatit vyhrazené stání nebo si koupit pozemek a parkovat si na něm.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.04.16 06:53
avatar

Martino a blesiku, když přijedete do města, tak taky neparkujete tam co bylí jiní lidé? To je již úděl, že si zaplatíte celoroční parkováná před pabákem, ale často tam není místo, páč tam parkují přespolní, nebo taky návštěvy.

Co navrhujete za řešení..


doplněno 06.04.16 16:51:

Blesíku, souhlasím s Vámi, u ségry na parkovišti je to podobné, taky nemají rádi cizí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.16 09:19
avatar
Ve městě bydlím. Krom stání před naším domem parkuji max. když jedu na trénink apod., což je zpravidla na "nasem" vyhrazeném pozemku nebo před halou, kde jsou volná místa. Nestojím tam celý týden nebo víkend, ale dvě hodiny.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.16 13:15
avatar

Milancukrar - Řešení vidím jen v mezilidské slušnosti a přemýšlením nad tím, co dělám, a jestli tím někoho neomezuji. Naštěstí se mně to už osobně netýká, ale z panelákového sídliště, kde jsem mnoho let bydlela, znám tento problém dobře. Nikdo tam neměl předplacené park. místo, přesto se museli nájemníci na parkoviště každý den vejít. Bylo samozřejmé, že to fungovalo tak, že člověk zaparkoval tam, kde zrovna bylo volno, ale do večera se tam poskládala auta všech nájemníků. Pokud tam někdo cizí zabral místo pořes noc, už byl problém. Pokud by se to opakovalo dlouhodobě, tak už lidi zuřili, i když podle zákona se nedalo nic vytknout. Tak to prostě chodí, zejména na malých sídlištích, natož před bytovkou, kterých bývá na místě pár. Je to takové jaksi soukromější, než na obrovském sídlišti, kde se to ani nějak hlídat nedá. Prostě to nájemníci považují za své, přes den jim to tak nevadí, protože je víc volných míst. Nakonec, ta parkoviště byla vybudována, aby obyvatelé sídliště měli kde parkovat, ne aby tam jezdili trvale parkovat lidé odjinud, nemyslíte?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 06.04.16 09:26
avatar

Jízda autem do Brna je strašná ze všech stran. Parkování v něm je ale každodenní horor, který se zhorší v době blokového čištění. Když se mi podaří vyhrát parkování (losuje se) v zaměstnání, jsem rád a ostatní mi závidí. Většinou je to naopak. Pak prostě buď jedu hodinu předem a hledám... nebo jedu busem - což je ta hodina předem také...

Kdyby to nebyl problém se spojem při cestě zpět z odpolední, jezdil bych autobusem stále - v klid a bez stresu.

Ale divím se těm lidem ve městě - jízda tramvají je 20 minut, jízda autem 10 minut, ale parkování 20-30 minut hledání ... - nechápu to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.