Vytržený nehet - léčba

Od: Datum: 02.04.16 15:31 odpovědí: 4 změna: 02.04.16 21:46

Dobrý den, v práci v úterý jsem si o stroj nešťastnou náhodou poranil palec, a to stylem že mi strhnul komplet celý nehet a asi i poškodil to pod ním, tedy lůžko předpokládám. Samozřejmě hned v nemocnici mi to ošetřili a zavázali, a včera jsem byl na prvním převaze (opravdu velmi nepříjemná zkušenost), podle zprávy mi na to dali mastný tyl a nějaký Rivanol. Už je to trochu lepší, ale cítím do toho každý pohyb, nemohu ruku prakticky vůbec používat. O to ale nejde, chci se zeptat - jak dlouho bude trvat léčba, to znamená kdy budu moci palec normálně v práci zatěžovat, a jestli mi ještě nehet doroste. Samozřejmě tohle by mi řekli v nemocnici při tom převaze, ale jak už jsem uvedl, byl jsem rád že jsem se z toho ... . Díky moc za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.16 15:55

Tak do týdne se ta tkáň zahojí, nicméně dokud nehet zcela nedoroste, tak se musí na ten prst dávat pozor. Lehce se znovu poraní a hlavně je zvýšené ryziko, že si strhnete i nově rostoucí nehet.

Po úplném zahojení byste ani neměl vědět, že jste takový úaz měl, nicméně hodně to záleží na konkrétním poranění. Mohou tam pak být mírné odlišnosti oproti původnímu stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 02.04.16 15:56
avatar
Kdysi jsem měla také úraz prstu.
Nehet stržený,prst zlomený.
Opravdu to dost bolí...
Léčba - zhojení trvá cca měsíc až dva.Je to individuální.
Jinak se nebojte,nehet opět naroste.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ml1
Datum: 02.04.16 16:05

Díky za odpovědi. Jde mi jen o to kdy s tím budu moci dělat, ale počítám s tím že mě doktor dřív než do měsíce neuschopní - dělám v kovovýrobě a tam je riziko poranění fakt všude. Achjo, to jsou starosti.

Od: jezevec*
Datum: 02.04.16 21:46

Měl jsem to samý. Léčba ca. 2 měsíce, nechci tě strašit, ale poznat to bylo nějaký dva roky, prst byl mnohem citlivější, nový nehet musel opakovaně odrůst, než vypadal jako ten původní... A fakt to hodně, hodně bolí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.