Jak uznat ručení slovem u půjčky?

Od: odpovědí: 12 změna:

Dobrý den,

kamarádka půjčila peníze a té se slovně zaručil můj bývalý manžel, byla jsem u toho a slyšela jsem to přímo od něj. Kamarádka o peníze přišla, půjčila a nazpět nedostala, manžel svůj příslib záruky popírá. Jak lze tento příslib slovem jinak dokázat nebo zprávo platnit, tak aby platil u soudu

12 odpovědí na otázku

1x

Holt blbá smůla. Peníze jsou fuč.

0x

Lze ho dokázat pouze svědectvím, otázka je zda ho soud uzná. Půjčky pouze slovně nikdy neuzavírejte.

doplněno 03.04.16 13:37:

Opravuji: ručení vzniká pouze písemným prohlášením, svědectví o ústním ručení je k ničemu.

Finanční půjčka mezi dvěmi ženami, kde ručil slovně můj manžel, byla podložena smlouvou o půjčce, kde však manželovo jméno nepadlo. Mám strach že mé svědectví není důvěryhodné ikdyž jsem byla přítomna u příslibu. Ale jakožto bývalá žena, mohu být brána jako příbuzná a moje svědectví pro soud nic neznamená. I když celá žaloba je postavená na tom, že se manžel slovně zaručil a chlubil se po sousedech o tom, co provedl. Všichni ho hodnitili, že je hloupý a on se pak před ními bránil, že nic nepodepsal a nikde není jeho jméno. Sousedé však svědčit odmítají.

Tak to se bude prokazovat velmi těžko, na 99% Vám to soud neuvěří, naopak se nejspíš přikloní k názoru, že jde o spiknutí mezi Vámi a dlužnicí proti bývalému manželovi.

jenže věc je složitější. Zlodějka která peníze nevrátila, byla naše (má i manžela) kamarádka z našeho vchodu. Manžel je cizinec a vlastníci bytů si ho zvolili na krátko jako předsedu společenství. Zlodějka "kamarádka" mu dělala zapisovatelku na schůzích a také mu vysvětlovala stanovy. Takže většinu volného času trávil s ní. Sousedé si mysleli, že můj manžel má s touto poměr. Všude ji vozil v našem autě. A ona nás s manželem vlastně rozeštvala a dovedla až k rozvodu. Takže sama mám spíše podezření že peníze nějak mohli využit spolu, k navrácení nedošlo. A Zlodějka v písemném vyjádření soudu uvedla sms zprávu z tel.čísla mého manžela, kde ji lákal do bytu v době kdy jsem byla v práci. No určitě nehráli karty. Vypadá to že peníze spronevěřili oba dva, proč jinak by se za splácení zaručoval.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]