Svereni do péče

Od: odpovědí: 11 změna:
Dobrý den s bývalým partnerem mam 2 děti které svěřil soud svěřil do me péče. Jedna se o syna který začal lhát a tak at se srovná šel na nějakou dobu ke svému otci. Jenže tam chce zůstat bydlet. ..ja otce svých děti žádala ať syna doveze domů a podá si návrh u soudu o svěření do péče. Syn se vrátit nechce jeho otec operuje tím že pokud ho doveze domů syn k němu uteče.
K soudu jit nechce dluží na zdravotním a sociálním pojištění na finančním úřadě. ..o děti neměl zájem cca 3roky. Platil jen výživné.
O děti se starám jak jen to jde. Nejsem si vědoma že bych svému synovi ublížila. Prosim o radu jak vše vyřešit.
11 odpovědí na otázku

 

 


8x

Procházím něčím podobným jako Vy. Pokaždé když něco řeším, snažím se na to dívat tak, abych hledal nejlepší zájem dítěte.

Každopádně rozsah styku určený soudem není maximem možnného styku. Je jenom pouze tím základním, co by se mělo dodržet. Pokud řešíme něco jako styk a svěření do péče jinou cestou než soudem schváleným smírem, je na místě abychom se zamysleli sami nad sebou, kde jsme selhali jako rodiče, když nejsme schopni se dohodnout. Je to naše chyba, ne chyba dítěte. Na druhou stranu vím, že někdy se dohodnout prostě nelze. Pak bychom měli postupovat tak, aby se to co nejméně dotklo dítěte.

Nesnažte se v zájmu Vašeho dítěte něco hrotit a lámat přes koleno. Pokud je Váš syn ve věku kdy už umí říct kde zrovna chce být, snažte se to respektovat. Je vcelku jedno komu byl syn svěřen do péče. Pořád má dva rodiče, které k němu mají v zásadě stejná práva. Nový návrh na svěření do péče lze podat kdykoliv dojde ke změně jakékoliv rozhodné skutečnosti. A tou je i přání dítěte. Pokud na to potřebujete další stání u soudu, další povídání soudkyně ze synem pak tam podejte návrh. Pokud se chcete dohodnout, dohodě nic nebrání. Soud zajisté Vaši dohodu schválí.

Neberte to osobně, jako nějakou osobní prohru, že syn zrovna preferuje pobyt u otce. Jste zajisté dobrou matkou, děti prostě mívají taková období. Nebo třeba je důvodem nějaká drobnost, dejte synovi čas, ten ostré hrany obrousí. Za chvilku si k sobě určitě najdete cestu. Pokud chcete něčeho dosáhnout, začněte tím, že budete brát ohled na přání syna.

Je dobré si uvědomit, že rozhodnutí soudu přichází na řadu až v okamžiku kdy se dva dospělí nejsou schopni dohodnout. Pokud se Vy dva dospělí dohodnete pak je úplně lhostejné jaké bylo rozhodnutí soudu. Každý soudce s radostí schválí Váš smír, Vaší dohodu.

Držím palce, když by jste chtěla něco probrat, třeba znát názor z toho opačného pohledu a nechtěla to řešit veřejně klidně napište vnitřní poštou.


doplněno 02.04.16 17:43: Liduš, dovolím si s Vámi zcela výjimečně nesouhlasit. Svěření nezl. do výhradní péče jednoho z rodičů neznamená v žádném případě to, že by byl druhý rodič zbaven zodpovědnosti.
Jinak zajisté souhlasím s tím, že bych změnu nahlásil Ospodu, a informoval písemnou formou soud.
Pokud bych měl pocit, že se jedná o trvalejší změnu, sepsal bych dohodu, a poslal ji na soud ke schválení. V případě souhlasu obou rodičů s dohodou je možné připojit prohlášení, že rodiče netrvají na ústním jednání. Soud pak dohodu schválí.
Jinak ona svěřená péče, je v podstatě o tom kdo se zejména o dítě stará. Nic se nemění na právech a povinnostech rodičů a v podstatných záležitostech rozhodují nadále společně. Pokud se nedohodnou, teprve pak nastupuje soud.
doplněno 02.04.16 21:42: Liduš, v podstatě co se týče papírování, máme stejný názor... Ten drobný rozkol, byl v té odpovědnosti...a pokud máme poradit tazatelce, když se nad tím ještě jednou zamyslím, tak s 13 tiletým synem bych probral možnosti, a třeba zvážil střídavou péči u které nemusí být nutně stanoven pevný režim...

Kdyby to šlo, má u Robin ode mne deset bodů.

Souhlas, proto nechte chlapce, kde mu je dobře a podporujte vztah mužů. Potřebuje vzor. Snad si od otce vezme i ty dobré vlastnosti.

Zapátrejte ve svém svědomí, jestli se nechcete bývalému mstít za dobu, co se nestaral a možní Vás i opustil. My ženy si to ani neuvědomujeme, ale prostě tuto vlastnost máme.

Dítě je malé jenom jednou a všechny vzpomínky z dětství jej budou provázet celý život. Pokud chcete mít děti psychicky zdravé a odolné, podporujte je a nenuťte ho do toho, co nechce. Nekoukejte na co máte v ruce papír s razítkem. Přijde doba, kdy bude rád zase s Vámi.


Ja podporují vztah otce se synem. Nikdy jsem nebránila ani bránit nebudu. Že syn potřebuje vzor také vím ale neni vzor jako vzor! Bohužel. Potřebovala jsem poradit jak mam správně postupovat. Syn ma 13 let vím že se může sám rozhodnout...

Dobrý den. Pokud syn chce být u otce a Vy i jeho otec s tím souhlasíte, pak se na soud můžete obrátit i Vy s návrhem na svěření dítěte do péče otce. Uvedete všechny skutečnosti které Vás k tomu vedou a pokud syn sám s otcem být chce a s Vámi ne, pak soud pravděpodobně návrhu vyhoví. Určí Vám výši výživného a styk s dítětem a třeba to bude takto lepší pro všechny strany.

 


3x
avatar lidus

Trvejte na to aby syna vrátil, zodpovídáte za něj. Pokud chce syn k otci musí být rozhodnutí soudu. Chyba byla, že jste syna k otci poslala, vy ho máte v péči a vy jste zodpovědná.

 


1x
avatar lidus

Jano,pozor na to. Vy máte soudem dítě svěřené a pokud se cokoli stane, vy jste zodpovědná. Jistě, ať zůstane syn u otce když chce ale musí na to být papír.Stejně tak, když se po roce rozhodne vrátit, zase papír, pokud je to dohodou je to jedno jednání.


doplněno 02.04.16 17:49:

Robine, chci říct, že nemůže matka dát kluka otci, na celý rok, bez papíru. Dohoda mezi nimi je sice fajn ale jen do momentu problémů.

 


0x

To už je věc na soud,můžete se obrátit i na občanskou poradnu - je zdarma.Citově se věc řešit nedá!

 


0x
avatar babkazov

Jak jsou děti staré? Zvláště pak syn. Kolik má roků?

 


0x

Dřív, než úřední jednání, zkusila bych počkat. Co když si otec najde novou partnerku? To by se pak poměr sil v jeho rodině hodně změnil. Také se může stát, že syn si to rozmyslí a bude chtít zase zpátky. V každém případě je nutné, aby bylo někde nahlášeno, že syn dobrovolně odešel za otcem. Nevím, jaké máte zkušenosti s OSPODem. Chce to od Vás hodně trpělivosti.

 


0x
avatar martinaa

Zdravím, syna máte v péči Vy a tudíž jste za něj Vy zodpovědná. Pokud chce syn bydlet u otce ať ten podá návrh na svěření do péče. Nebo s ezkuste domluvit na střídavé péči, mohlo by to prospět jak synovi, tak Vašemu vztahu. Otázkou bohužel je, jestli není v době pobytu u otce syn štvaný proti Vám.

Nenechte se vydírat případným synovým útěkem. Ono je normální, že dítě vidí jako lepšího rodiče toho, co mu víc dovolí a víc dá. Ten druhý, co požaduje práci, pravidla ... je ten horší. Má syn nějaké koníčky? Kamarády? Proč začal lhát? Zkuste najít příčinu - co a kdy se stalo.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]