Asi těhotná

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den,.

Ještě to nemám černé na bílém,ale už těd se chci zeptat, jak to je s penězi,přídavky atd...když ted už nějaký měsíc jsem na rodičovské,? a nejspíše těhotná, To budu potom opět na mateřské? Vůbec se v tomtok nevyznám,proto se možná hloupě ptám.

Jelikož mám v práci smlouvu na dobu neurčitou,tak jsem "zaměstnaná",platí ještě něco zaměstnavatel, ( jako u 1.těhu )?

Kde se hlásí popřípadě druhé těhotentství.?

Děkuji..

2 odpovědi na otázku

 

 


2x

tak pokud jste stále zaměstnaná, tak to bude probíhat jako u prvního těhotenství: 8-6 týdnů před termínem nastoupíte na mateřskou dovolenou a bude vám chodit peněžitá pomoc v mateřství. před jejím skončením si požádáte o vyčerpání dovolené (na zotavenou) tak, aby dovolená navazovala těsně na dovolenou mateřskou. a poté si zaměstnavatele požádáte o rodičovskou dovolenou.

zároveň s tím oznámíte na pracovním úřadě (odkud pobíráte rodičovský příspěvek), že opětovně pobíráte peněžitou pomoc v mateřství - na to je formulář, který vám na správě sociálního zabezpečení, aby vám přestali vyplácet rodičovský příspěvek. až pak mateřskou přestane pobírat, požádáte si opět o rodičovský příspěvek (stejně jako u staršího dítěte).

 


0x
avatar iz

Trvá-li zaměstnání, z něhož jste odešla na první MD a RD, bude to tak, jak píše Lesi2311.

Další těhotenství by bylo vhodné oznámit zaměstnavateli,

aby si mohl včas zařídit zástup na dobu Vaší delší nepřítomnost.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]