Nebezpečná sloučenina

Od: Datum: 01.04.16 07:39 odpovědí: 17 změna: 08.04.16 11:29

Dihydrogen monoxid tvoří hlavní součást kyselých dešťů, způsobuje mnoho vážných silničních nehod, jeho vdechnutí může zabíjet. Přesto vlády celého světa ignorují tato fakta a nepřistoupily k zákazu této chemikálie.

Tzv. dihydrogen monoxid je každoročně příčinou úmrtí mnoha lidí. Ve své plynné formě může způsobit popáleniny, ve své kapalné formě zase přispívá k erozi nebo korozi. Možná nejvíce výmluvným je fakt, že dihydrogen monoxid tvoří hlavní součást kyselých dešťů. Po požití může způsobit pocení a pocit vlhkosti. A co je možná nejzáludnější: jde o látku návykovou. Ti, kdo si na ni vypěstují závislost, bez něj nemohou přežít.

Přesto se nemalé množství dihydrogen monoxidu (DHMO) nachází v každé řece, jezeru nebo nádrži pitné vody v České republice, a proudí tak denně vodovodními trubkami do tisíců domácností. Vláda je přesto nečinná, a nechce o krocích proti DHMO ani slyšet. Podepsali byste petici za zákaz této chemikálie?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.16 07:45

Není to tak zlé, prý se DHMO dá neutralizovat rozpuštěním ve vodě :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.04.16 07:51

Ne.

doplněno 01.04.16 08:00:

V souvislosti s touto nebezpečnou sloučeninou jsem narazil na zajímavou větu. Po překladu do normální řeči dostanete staré přísloví. Víte jaké? ;)

"Dihydrogen monoxid, jehož akustický projev nedosahuje intenzity subjektivního prahu vnímání, působí erozivně na vrstvy hornin uložené podél jeho trajektorie".

doplněno 01.04.16 10:08:

h0nz490 - No jo, benzen je sice všude ve vzduchu, ale ten Dihydrogen monoxid je úplně všude. Pokrývá 2/3 povrchu Země! Denně se nám ho dostává do organismu 2 až 5 litrů *ee* ! Je zázrak, že to ještě někdo přežil. *smich*

Datum: 01.04.16 07:54

Tak o tomhle můj bratr-mlynář, mluvil! Tyhlety látky jsou ve slupkách obilí a tedy v celozrném pečivu. Proto bránil pečivo z bílé mouky, kdy jsou slupky odstraněny. *sok* Ale, jak je patrno, žijeme všichni. Vypadá to, že nejjistější je, nenarodit se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.04.16 07:57

To co připíšu vám možná bude připadat jako odpověď mimo téma, ale mě jiná prostě nenapadá.

Dávejte si pozor na okamžik, kdy vám doma v kuchyni ukapne kapka oleje na horkou plotnu. Vyletí z ní celý mrak jedovatých plynů a povolená koncentrace oxidů dusíku je v tu chvíli překročená asi tisíckrát. V takovém okamžiku si bleskem nasaďte plynovou masku a prchejte podle domovního evakuačního plánu.

Datum: 01.04.16 09:49
Takovych sloucenin jsou tisice.
Staci benzen ktery je vsude ve vzduchu...

Od: ben®
Datum: 01.04.16 10:02

Dobrý den, 1. dubna bych tu petici podepsal, ale jindy ne. Zdravím!

Datum: 01.04.16 10:07

To ještě není zdaleka nejhorší! Nepřetržitě je do nás pumpováno nemalé množství argonu a dokonce i nějaké to stopové množství kryptonu. Naštěstí nikdo z nás není Superman, jinak by to byla okamžitá smrt, ale i tak, troška k trošce a dneska můžeme vidět ty následky!

Datum: 01.04.16 10:08

Já jsem jen zvědav, jestli ta dnešní zvěrstva budou závěrem dne nějak dementována nebo to tu zůstane jako pomníček na věčné časy. Zatím budu pozorovat cvrkot, zhluboka dýchat a doufat, že se neotrávím něčím ještě nebezpečnějším třeba karbon mono- nebo dioxidem nebo nějakým nitrogen x-oxidem, což při vyšších koncentracích může být smrtelné.

doplněno 01.04.16 11:34:

@babkazov: Nee, všeho moc škodí a já to tu mám tak akorát vyvážené. Dihydrogen monoxid padá shůry a o přísun ostatních pochutin se starají kolony samohybů pod okny. Otrava vzdušným kyslíkem nehrozí.

Datum: 01.04.16 10:38

Amper, ještě nejste "otrávený"? *vtip*

doplněno 01.04.16 11:15:

Magdon, to musí být! Týýýýjooo! *sok*

Datum: 01.04.16 11:03

Tak co mě se týká, tak ten "Dihydrogen monoxid" mě zrovna dneska po ránu otrávil dost. Za chvíli jedu na sraz teréňáků a chtěl jsem se před tím ještě trochu projít po lese a bude tam mokro :( . Ale na druhou stranu bude krásně mazlavé bláto, takže po delší pauze zase řádně zabahním auto, což k takovým srazům patří *palec*.

Datum: 01.04.16 11:44

Z takové akce určitě budou zajímavé fotky.

Datum: 01.04.16 10:45

Podle mého názoru si dám do sklenice této tekutiny aspoń 200 ml C2H5OH a kopnu to tam.Pak odolám i manželce.

JABRAKA

Datum: 01.04.16 11:23

Na veřejnost pronikla zpráva, že některé vývařovny přidávají do teplých nápojů α-D-glukopyranosyl-β-D-fruktofuranosid neboli C12H22O11.

Datum: 01.04.16 11:49

Nejen vývařovny,ale i výrobny nealko nápojů.Dokonce některé zdroje tvrdí,že v coca - cole je obsažena kyselina H3PO4.

JABRAKA

Od: jentak
Datum: 01.04.16 14:21

Je to jedna z nejnebezpečnějších sloučenin. Hlavne když dihydrogenmonoxid zmrzne. Způsobuje těžké úrazy, a dlouhodobá léčení.

Od: vilik
Datum: 01.04.16 15:59
Myslím, že úplný zákaz je diskutabilní. Můj lékař mi naopak doporučil zvýšit její příjem. Také přidávání této sloučeniny do mého akvária rybám, alespoň u nás, viditelně prospívá. A jako prostředek na mytí nádobí je též vhodnější, než ostatní prostředky, hlavně pro nízkou cenu. S tou ekologií, kdy zakážeme úplně všechny sloučeniny, bychom to neměli tak přehánět.
Já bych byl skutečně spíše pro ponechání současného stavu.

Datum: 08.04.16 11:29

Dovolím si zneužít tuhle otázku (pokud některý SYSel sezná, že se to sem nehodí, nechť to smázne nebo otázku uzavře). Příští týden nás čeká audit a já jak blbec sháním bezpečnostní listy od všech chemikálií. Momentálně mi schází od prostředku na mytí podlahy a hlavně od diskutovaného dihydrogen monoxidu. Používáme ho jako jednu ze složek řezné emulze. Nemáte ho někdo?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.