Zdravotní dokumentace

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně vyžádání zdravotní dokumentace. Můj zubní lékař odjel na dovolenou, kde měl vážný úraz a vzhledem k dlouhodobému léčení svoji činnost ukončil. Dokumentace byla odeslána na K.Ú. v Liberci, kde si ji máme vyžádat Bylo mi řečeno /zdravotní sestrou u jiného lékaře/, že si ji nemohu vyžádat osobně, ale musím o ni písemně požádat a nechat ji zaslat k dalšímu lékaři, u kterého budu registrovaná. Jak to tedy je? Předem děkuji za odpověď.

Jarmila Halušková

3 odpovědi na otázku

 

 


1x

Dobrý den.Od zubního lékaře jsem nikdy zdravotní dokumentaci nepřeváděl.Ani mě to nenapadlo.To je běžné jen u obvodního lékaře.

I zubaři si převádějí karty - můj nový zubní lékař si vyžádal výpis z karty mého předešlého zubaře, jinak by mě nevzal. Moje paní zubařka šla do důchodu a karty uložili v poliklinice, kam jsem si poslala žádost, a pak mi ji vydali do ruky v zavřené obálce po zaplacení poplatku 100 Kč.

 


0x
Mně obvodacka dala kartu normálně do ruky, abych ji novému lékaři donesla. Ale jestli na to je nárok, to si nejsem 100% jistá.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]