ČERV v jídle !

Od: odpovědí: 9 změna:

Jedl jsem dnes papriky plněné masem, z mraženého polotovaru. Potom se ale stalo něco, co bych v životě nečekal, mezi mletým masem byl zapečem celý, přibližně asi 1.5 velký červ. Myslel jsem, že se pozvracím. Je mi jasný, že se kvůli tomu nezboří svět, ale chtěl bych vědět, kam mohu napsat nějakou stížnost, na hygienu? Mimochodem pro ty, co by zajímalo o jakou firmu se jedná, je to v modrém balení s obrázkem babičky.

9 odpovědí na otázku

 

 


0x

Výrobcovi a Potravinárskej a veterinárnej inšpekcii.

 


0x
avatar majsterjoe

A byl to určitě červ? Maso bylo bez zápachu? Tak maso jako maso no. Kdo ví odkud se tam vzal. Teď nikomu nic nedosvědčíš, zkonktroluj datum trvanlivosti a popřípadě můžeš vyotit a poslat výrobci.


trvanlivost vpohodě, maso nepáchlo, ale to často po tepelný úpravě, a ano rozhodně to byl červ, fotku mám také

 


0x

Fuj. Vím proč nejím polotovary a maso si melu sama. Dejte sem fotku, třeba určíme druh. V lepším případě to mohl to být moučný červ, který tam spadl, ten se v někteých zemích normáně jí, tedy není zraví škodlivý.

 


0x
avatar h0nz490
Trosku bilkovin navic a zadarmo. Asi bio maso!
Napiste vyrobci , zemedelske sprave , zkuste blesk , tv nova atd...

 


0x

Obvykle to bývá červ z papriky (zavíječ paprikový) nebo jiné podobné červy živící se na krmivu kuřat, který se pak dostane až do zpracování masa (které dělají stroje a prostě občas něco nezachytí). Děje se to dost vzácně. Ano stížnost je možná, ale musíte znát toho výrobce, můžete si stěžovat i přímo u výrobce a požadovat kompenzaci (výrobce ji zpravidla udělí, pokud není nějak přehnaná, aby se vyhnul negativní publicitě).

 


0x
avatar aja1946

jestli tobo červanemáš, tak nemáš šanci, pokud ano, na krabičce je výrobce, tak ji ho pošli .

 


0x

Mám uložené video od kolegy. Jeho kamarád donesl do hospody čerstvě koupené špekáčky od místního vyhlášeného řezníka a díky obsenci zubů si veškeré jídlo krájí. Po rozkrojení špekáčku z jeho útrob vylezl bílý červ a vesele se proháněl po uzenině. Špekáček bez zápachu, evidentně čerstvý, uzenina musela projít tepelným zpracováním, jak se tedy červ dovnitř dostal a hlavně přežil?

 


0x

Je možné tady dát foto?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]