Přivýdělek v době dovolené?

Od: Datum: 31.03.16 19:06 odpovědí: 7 změna: 02.04.16 11:00

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, zda je možné při HPP si přivydělat tím, že si například vezmu 5 dní dovolené a o této dovolené půjdu někam pracovat na DPP/DPČ? Není to nezákonné? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.16 19:48
avatar

není to nezákonné, ale někteří zaměstnavatelé se brání aby jste se uplatnila ve stejném oboru co děláte na HPP u nich my v práci máme podepsanou doložku k pracovní smlouvě že nesmíme dělat to samé co na HPP

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pisalka
Datum: 31.03.16 20:03

O doložce si nejsem vědoma. Ale i tak teď pracuji v administrativě a brigádně bych pracovala v obchodě - rovnat a štítkovat zboží apod. takže to snad stejný obor není.

Datum: 31.03.16 20:05
avatar

Jak trávíte svoji řádnou dovolenou je jen Vaše věc. Takže si můžete v klidu i přivydělávat v obchodě.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.03.16 21:57
avatar

Pozor na záměnu sjednaného druhu práce

(ve Vašem případě administrativa) s oborem

působnosti zaměstnavatele (najdete v rejstříku).

Pokud by oba zaměstnavatelé působili ve stejné oblasti, potřebovala byste před uzavřením

další smlouvy nebo dohody písemný souhlas stávajícího zaměstnavatele.

Bude-li každý zaměstnavatel působit v jiné oblasti, nemusíte stávajícího zaměstnavatele o ničem informovat.

Také byste měla počítat s tím, že má zaměstnavatel právo Vás v případě potřeby z dovolené odvolat.


doplněno 31.03.16 22:48:

Viz

ZP, § 304

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pisalka
Datum: 01.04.16 08:05

Jako předmět podnikání toho má každá společnost několik, ale shodují se v jednom bodu a to: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona tzn. že musím mít povolení stávajícího zaměstnavatele?

Datum: 02.04.16 01:15
avatar

Podle mne by to bylo jistější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 02.04.16 11:00

To se týká ale jen specializovaných výrobních postupů a technologií. Tam to má smysl. To podle vás by brusič okují nemohl jít brousit v dovolené jinde, což není pravda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.