Nákupy z Číny - doprava - celní kontrola

Od: Datum: 17.02.16 08:33 odpovědí: 3 změna: 17.02.16 15:57

Zdravím. Poměrně často nakupuji na ebay z Asie různé drobnosti, hračky součástky a náhradní díly k eletronice. Hlídám si, aby hodnota zboží (plus dopravy, to nepochopím) nepřekročila 22 Euro, abych nemusel platit DPH (nevadilo by mi zaplatit DPH, ale vadí mi ty poplatky a šaškárny kolem). Na internetu spousta lidí tvrdí, jak si takto nechávají poslat i mobily a tablety a že většinou jim to projde. Moje zkušenost je ale přesně opačná, jakýkoli trošku větší či těžší balíček má na sobě razítko celní kontroly a záznam, že byl kontrolován rentgenem. Já bych s tím v zásadě problém něměl, co mě ale štve je, že takovýto balíček jde bežně o několik týdnů déle a výrazně překročí plánovanou dobu dodání. Prodejci tam mívají tabulku, s jakou pravděpodobností do kolika dní balíček dojde do konkrétních států EU a nad x týdnů pak vrací peníze. Už několikrát se mi stalo, že zboží nepřišlo skoro dva měsíce, prodejce mi vrátil peníze a pak baliček přišel s razítkem celní kotroly, takže jsem peníze zase převáděl zpět.
Co mi pak vadí ještě víc je, že balíčky prošlé celní kontrolou jsou často hrubě poškozené. Už několikrát se mi stalo, že opravdu velmi dobře zabalené zboží v pevné krabici důkladně zamotané v tlusté vrstvě bublinkové fólie je mechanicky poškozeno, protože celý balíček vypadá, jako by na něj někdo vší silou dupnul. Přitom toto se mi stává výhradně u balíčků, které prošly celní kontrolou. Nechci být paranoidní, ale někdy už si říkám, jestli to někdo nedělá schválně. Prodejce sice při poškození přepravou vrátí peníze, nebo pošlou nové zboží, ale jednak jsou to další týdny čekání, druhak mě hanba fackuje, protože to zboží jde bez problémů přes půl světa, aby bylo hrubým zacházením zničeno v našem Čechystánu.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.16 09:21
Mě vše vždy došlo. Prošla i navigace za 70$, pak jsem ji reklamoval a vyměněný kus neprošel. Sice jsem neplatil clo a dph, ale pošta si vzala za proclení reklamačky tuším 160kč. Jinak poškozeno nic nebylo.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.02.16 09:42

NO to víš, česká pošta je prostě česká pošta a týká se to všeho okolo. Hlavní je že jsou financováni. Naduhou stranu nevím jak lze řešit takové poškození díky celní kontrole. Možná by to mělo úspěch se ozvat.

telefony už si posílat nenechám, využívaj sem toho v dobách, kdy málo který balíček šel přes celní kontrolu a hlavně nikdo neřešil balíčky s jinou menší cenou a nebo "dárky". Dneska už to tak jednoduché není.

Menším rizikem je posílat to DHL, ale tady se platí větší poštovné. A už ani tady to není ideální, kdysi tohle celníci neřešili, dneska snad každý balík

Datum: 17.02.16 15:57

Jo, taky mi kdysi jeden balíček neprošel celní kontrolou a dorazil o dva měsíce později než zboží které mi sejný prodejce poslal o týden dýl. Přišlo mi to otřesně zapakované a pomačkané. Pošta mě zkásla o 98 kč i když celní úřad neměl na dph nárok, protože jsem zboží koupil v době slev a tím pádem nepřelezlo bezcelní hranici.

Od té doby se snažím dražší věci kupovat jen z e.shopů které mají EU.warehose. Je už proclené a dorazí za 5-14 dní.

Co se týče dříve dost využívaného posílání přes DHL, tak tam došlo nedávno k jedné zásadní změně v ceníku. Když se rozhodnou dát váš balíček ke kontrole celníkům, okradou vás skoro o pět stovek za proclení, bez ohledu na to, jestli vám clo vyměří nebo ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.